dziwne i męczące uczucie napięcia/drętwienia itp.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez saboteur 12 lip 2016, 19:13
Witam forumowiczów. Bardzo często, bo niemalże codziennie doświadczam przykrego uczucia jakby napięcia czy drętwienia rąk.
Nie opiszę dokładnie ale jest to coś w rodzaju osłabienia ramion . Wewnętrzne napięcie......generalnie czuję ciężar na karku/barkach.
Przerabiałem różne nerwicowe objawy ale ten mi wyjątkowo nie pasuje do zestawu najczęściej wymienianych w fachowych źródłach.
Krótko mówiąc uczucie słabych rąk......Jeżeli zna ktoś temat niech napisze :) Pozdrawiam

przez Aligheri 12 lip 2016, 20:34
Witaj, osłabienie i drażliwość są głównymi objawami w nerwicy, a jak wspomniałeś doświadczasz wewnętrznego napięcia oraz uczucia ciężkości. Przyczyną ociężałości karku, obręczy barkowej zapewne jest wzmożone napięcie, które kładzie nacisk na mięśnie. Może to wskazywać na zaburzenie nerwicowe, ale nie musi.

przez Teksas 13 lip 2016, 00:45
Miałem podobnie z lewą nogą. Uczucie jakby niedowładu. Byłem nawet na konsultacji u neurologa. Nie wykrył nic niepokojącego. Więc pewnie jeszcze jeden objaw mojej ukochanej nerwicy....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez saboteur 13 lip 2016, 21:47
Osłabienie może i jest objawem nerwicy ale ja doświadczam uczucia słabych rąk (subiektywne odczucie, na brak siły nie narzekam). Poza tym równie dziwne odczucia w nogach. Mam wrażenie jakby krew przestawała krążyć w kończynach, mrowienie w stopach i wibracje w dłoniach..........Przez tego typu dolegliwości właśnie męczy mnie nerwica swoimi klasycznym objawami takimi jak panika tid itp.

Sortuj wg