Prośba o Waszą opinię na temat Moich dolegliwości.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez KrzysztofMeras 01 cze 2016, 15:33
niestety nie przyspieszę całego procesu. RTG miałem wczoraj - w sensie płuca. Czas oczekiwania na wynik....2 TYGODNIE, szok. Holtera dostane 30 Czerwca, Echo być może za 2-3 tygodnie.
Szkoda mi hajsu na prywatne leczenie, byłem już u Neurologa, Psychiatry gdzie nie dowiedziałem się NICZEGO. 15 minut se posiedziałem, bierz Pan Effectin i bajo :D super lekarz.

Carlsberg rozumiem, pewnie ja też tak skończę, pytanie kiedy się poddam i uderzę w tabsy, jak znam siebie to będę się jeszcze długo stawiać.

Agusia , rezonans? nie wiem co musiałoby się wydarzyć żebym dostał na to skierowanie :D a prywatnie to są duże koszta.

Izolda, u mnie aż tak źle nie jest. Ja sobie normalnie wszystko robię, te kołatania powodują lekki brak oddechu, niepokój na 3 sekundy?
Potem przechodzi, nauczyłem się z tym funkcjonować.

Trochę to jest męczące bo siedzę np z uczniem i szarpnie mnie w klatce, lekki bezdech, dławica i ostatnio mi pot wszedł
na czoło i plecy ale daje rade się uspokoić samemu.

Mówicie że te zawroty głowy, nogi jak z waty, chwianie się (rzekome, bo ja chyba jednak stoję w miejscu a wydaje mnie się
że się kołysze) to standard dla Lękówki? To nie dobrze.

Z innej beczki, jak Wasze reakcje na antydepresanty? Duże skutki uboczne? Ja to się tego boje strasznie.
To co piszą w ulotkach i czytam w Internecie to jakaś masakra. Jak Wasze 'inicjacje' z tymi lekami przebiegały?
Miewaliście pogorszenie objawów? Senność , omotanie, tycie w szybkim tempie?

Ktoś bierze Effectin lub Venlectine? Jakie Wasze opinie?

Pozdrawiam as serdecznie, dzięki za czas poświęcony na odpisywanie:-) Postaram się na bieżąco
pisać co u mnie i czy się wygrzebałem z tego.

przez agusiaww 01 cze 2016, 17:11
KrzysztofMeras, ja miałąm eeg itd, przy zawrotach to norma. Biore wenle, czyli Effectin dla mnie pomaga.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez KrzysztofMeras 02 cze 2016, 00:40
no ja słyszałem że pomaga, ale nie było problemów w pierwszych tygodniach przyjmowania?
Wszędzie trąbią że pogłebia lęki, wzmacnia kołatania i strasznie pobudza przez około 2-3 tygodnie
stad moje pytanie :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 02 cze 2016, 01:03
KrzysztofMeras, nerwicę lękową jak słusznie zauważyłeś pisząc pierwszy post nie sztuką jest leczyć ją... łykając medykamenty. Objawy somatyczne generuje psychika nieświadomie bądź podświadomie. Żeby dociec co jest przyczyną tych objawów należy rozpocząć psychoterapię, to jedyna droga, żeby dotrzeć do sedna, nauczyć się radzić z trudnościami cokolwiek to oznacza. W nerwicy lękowej nie jesteśmy w stanie sami stwierdzić obiektywnie co jest przyczyną, dlatego potrzebny jest kompetentny "fachowiec".
Obrazek
Główny Moderator

przez KrzysztofMeras 02 cze 2016, 01:20
Monika, ja wiem co jest przyczyną. Upadłem w środku lasu podczas biegu długodystansowego, i od tamtej pory
ZAWSZE podczas wysiłku, chodzenia długo itd zaczyna mnie łapać kołatanie serca itd. Nie ma innej podstawy
moich dolegliwości. Powstały i nadal trwają podczas wysiłku.
Ludzie chorują na NL z powodu traum, katastrof życiowych a u mnie nic sie nie wydarzyło poza tym że sądziłem
że się przekręce w środku lasu.

Walcze z tym, SAM bez terapeutów, boli mnie a ja na siłę ide biegać albo jeżdze rowerem. Chce sobie wmówić
że to pokonam, no i zazwyczaj wygrywam :-) Potem pójdę do marketu i w kolejce nie moge ustać bo mnie chwieje
na boki, masakra.

Czuje że to będzie mega skomplikowana sprawa.

przez Carlsberg 02 cze 2016, 12:44
KrzysztofMeras napisał(a):
Ludzie chorują na NL z powodu traum, katastrof życiowych (...)

niekoniecznie, ale

KrzysztofMeras napisał(a):Ludzie chorują na NL z powodu traum

KrzysztofMeras napisał(a):sądziłem że się przekręce w środku lasu.

boom, there you go.

KrzysztofMeras napisał(a):
Czuje że to będzie mega skomplikowana sprawa.

Spoko, każdy tak myśli.

przez KrzysztofMeras 02 cze 2016, 13:53
Carlsberg, hehe no ja genezę problemu znam.

Tu nie potrzeba Psychiatry, było wszystko super do chwili wypadku. Czy potrzebna tu Psychoterapia? Nie sądzę, bo czego nauczy mnie lekarz?
Nie wiem czy cokolwiek sprawi że przestanie mnie boleć serce jak mocno pracuje fizycznie. Jedynie chyba leki będą w stanie sprawić że uwierzę
w siebie gdy nerwica odpuści i zacznę na Maxa się wysilać.

Z drugiej strony nadal nie mamy pewności co to jest...Wypadek był, wyczynowo uprawiany sport, jest możliwość chorób serca itd.
Nie zasłabłem jak wielu w sklepie, w łóżku tylko na 8km dystansu podczas intensywnego biegu.

przez Carlsberg 02 cze 2016, 15:43
Dlatego mówię - sprawdź wszystkie możliwości chorób fizycznych. Nic się nie dzieje - olewka.

przez KrzysztofMeras 03 cze 2016, 20:41
ano widzicie moi drodzy, takie dzisiejsze spostrzeżenie. Poprawiła się pogoda, lepsze ciśnienie, brak burz, chmur i od razu
wszystko przeszło. Od rana spokój, te skoki ciśnienia i reakcja na warunki pogodowe też mocno podejrzana sprawa

przez KrzysztofMeras 24 wrz 2016, 01:57
Witam.

Minęło 6 miesięcy odkąd dopadła mnie nerwica - na dzień dzisiejszy wszystko przeszło.
Od kilku tygodni czuje się super. Nie brałem leków, nie chodzę na terapię. Piąteczka dla
Carlsberga który od początku doradzał unikanie leków, jak widać z nerwicą można wygrać siłą woli :-)

przez *Monika* 25 wrz 2016, 01:48
KrzysztofMeras, Gratulacje :)

Dodam w PS.

Czasami zwykły upadek, który powoduje lęk o życie, zdrowie jest takim "zapalnikiem" do aktywizacji zaburzeń lękowych.
Dlatego wspomniałam wcześniej o psychoterapii.
Fajnie, że wszedłeś na forum i poinformowałeś o tym, że już nie masz tych zaburzeń.
Wszystkiego dobrego.
Obrazek
Główny Moderator

przez agusiaww 26 wrz 2016, 20:39
Ta ta w innym temacie piszesz ze masz zjazdy...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez KrzysztofMeras 26 wrz 2016, 21:26
agusiaww napisał(a):Ta ta w innym temacie piszesz ze masz zjazdy...

o czym Ty bredzisz kobito? chyba w czasie przeszłym pisałem do kogoś kto teraz
ma podobne problemy.

Sortuj wg