Boicie się łykać leki?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boicie się łykać leki?

przez benzowiec84 22 maja 2016, 16:54
Lord Kapucyn napisał(a):Przecież w ogóle co napisałem?

Lord Kapucyn napisał(a):Ja sam zażywając przez lata SSRI, gdy musiałem to stosowałem ibuprofen(Ibum), kwas acetylosalicylowy(Aspirynę), metamizol(Pyralginę) i też nic się nie działo.

Lord Kapucyn napisał(a):Podobnie jak dziesiątki, setki, tysięcy osób zażywa NLPZy (ibuprofen(Ibuprom, Ibum, Nurofen), kwas acetytylosalicylowy(Aspiryna, Polopiryna), ketoprofen(Ketonal), metamizol(Pyralgina) itp. ) razem z SSRI i nic złego im się nie dzieje (...)

Lord Kapucyn napisał(a):Znajoma osoba, która miała wcześniej problemy z wrzodami i nadżerkami błony śluzowej żołądka spożyła naproksen (NLPZ) będąc na paroksetynie (SSRI). Skończyło się to krwotokiem wewnętrznym (na szczęście niegroźnym).

Lord Kapucyn napisał(a):We wszystkim trzeba zachować rozsądek. Ale jeżeli ktoś spełnia poniższe warunki:
- miał kiedyś problemy z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy
- jest nadkażony helicobacter pylori
- ma problemy natury psychosomatycznej, źle znosi stres

, to raczej powinien wystrzegać się takiej kombinacji leków, a same NLPZy brać możliwie krótko i w małych dawkach.

P.S. Paracetamol nie jest NLPZem. Solpadeine(kodeina,kofeina,paracetamol) też nie zawiera żadnego NLPZa. Antidol (paracetamol kodeina) też nie.
P.S.2 Nie pisałem nic o schorzeniach wątroby, więc nie wiem odnośnie czego te enzymy wątrobowe (alat, aspat).

ale ja nie do ciebiew pije tylko ogolnie pisze , wiem paracetamol nie jest ale podobno mocno jebnie wątrobe , dlatego napisałem o enzymachy , zaś pyralgina jest NLPZ

Boicie się łykać leki?

przez benzowiec84 22 maja 2016, 16:55
no dlatego sie zgadzamy :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Boicie się łykać leki?

przez Lord Kapucyn 22 maja 2016, 16:57
Pyralginę (czyli metamizol sodowy) to w ogóle w większości krajów europejskich (jeżeli nie we wszystkich) poza mUndrą Polską wycofano ze względu na sporo przypadków agranulocytozy (patrz: gugiel). No ale tak jest w tym oświeconym kraju, naprawdę dobrych leków nie ma, a te które w innych nacjach wzbudzają uśmiech politowania przepisuje się u nas nagminnie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Boicie się łykać leki?

przez benzowiec84 22 maja 2016, 16:58
Lord Kapucyn napisał(a):Pyralginę (czyli metamizol sodowy) to w ogóle w większości krajów europejskich (jeżeli nie we wszystkich) poza mUndrą Polską wycofano ze względu na sporo przypadków agranulocytozy (patrz: gugiel). No ale tak jest w tym oświeconym kraju, naprawdę dobrych leków nie ma, a te które w innych nacjach wzbudzają uśmiech politowania przepisuje się u nas nagminnie.

ja jak miałem mega bół zęba to pyralgina ale 1,5 grama dała rade , a ibuprofen 600 nie :) odpisz mi lepiej na moje pw

Boicie się łykać leki?

przez benzowiec84 22 maja 2016, 17:00
nie boje sie lykac lekow :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Boicie się łykać leki?

przez Lord Kapucyn 22 maja 2016, 17:03
Nie chodziło mi o jej działanie przeciwbólowe. Chloroform też jest silnym anestetykiem/analgetykiem, a jakoś dzisiaj się go już nie stosuje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Boicie się łykać leki?

przez agusiaww 22 maja 2016, 20:15
Lord Kapucyn, naproksen to ja zre garsciami p/bolowo i ok, ponad tydzien co mc :D Tak jak piszesz jak ktos ma problemy zoladkowe lub ja dodaje watrobowe to nawet jak zje tort to poleci do wc albo go powiaza do szpitala. Odkad biore antydepresanty mam wyniki ksiazkowe.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg