boję się, że umrę, boję się, że zachoruję, nie umiem ŻYĆ

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aguss8787 04 maja 2016, 22:24
półtora miesiąca temu przeszłam przez piekło
jadąc na rutynowe badanie ciąży dowiedziałam się, że mój nienarodzony synek nie żyje
zmarł we mnie
to był 20 tydzień, właściwie jego końcówka, czyli 5 miesiąc, połowa ciąży
wszystko było ok, czułam się dobrze, badania i wyniki miałam świetne
nie wiem co się stało, lekarze też nie wiedzą, na sekcję zwłok dzidziuś był za mały

urodziłam, pochowałam
z przygodami w szpitalu - rzeźnia
wróciłam do codziennej rutyny
do wspaniałej 5 letniej córki i kochanego męża

niestety coś we mnie pękło
do takiego stopnia, że do dnia dzisiejszego nie umiem żyć, a mianowicie wszędzie widzę śmierć, boje się wychodzić z domu, boje się jazdy samochodem
boje się, że zaraz umrę, że pęknie mi tętniak w głowie - mimo, że nic mi nie dolega, chyba go nie mam
że pęknie mi trzustka - tak po prostu - słyszałam o takich przypadkach
że dostanę raka - obojętnie jakiego
zaczyna mnie wszytko boleć, nagle mi wszystko dolega
biegałam - nie biegam, bo od wysiłku coś może mi się stać
ćwiczyłam w siłowni - boje się j.w.
jak wieczorem gdzieś wychodzę, chociażby na zakupy muszę natychmiast wrócić
kręci m isię w głowie, duszno mi się robi - zaraz umrę a przecież mam córkę - nie mogę odejść, nie pożegnałam się z nią
codziennie przytulam i kocham ją tak jakbym to robiła po raz ostatni - tak nie można :(
mam ochotę zacząć pisać listy na każdy dzień jej życia, w razie by się okazało, że na prawdę coś mi się stanie
mąż JESZCZE mnie słucha....:(

u psychologa byłam - nie pomogło
czy pora iść do psychiatry ?
a jak umrę po drodze ?

przez Alexandra 04 maja 2016, 23:19
Myślę, że w tej sytuacji wizyta u psychologa nic nie da- tylko rozpoczęcie terapii u psychoterapeuty, która trwa zazwyczaj dłuższy czas. Psychiatra może zapisać leki, ale powie to samo.

Ja w najbardziej nasilonej nerwicy miałam też takie objawy- musiałam szybko wracać do domu, bałam się gdzieś wyjść bo zaczynały się- zawroty głowy, miękki chodnik, wrażenie plynięcia. Koszmar. Dopiero po pól roku terapii nastapiła poprawa. Teraz wszędzie chodzę normalnie, a jeszcze 2 mce temu bylo to niemożliwe.

Biorąc pod uwagę taką traumę u Ciebie- nie zwlekalabym, bo te objawy niestey mogą się nasilić.

Sortuj wg