Pierwsza wizyta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Pierwsza wizyta

przez plusio34 02 maja 2016, 11:39
Czesc. 8 mam pierwsza wizyte u psychologa terapii nerwic. Poradzcie mi co mam na takim spotkaniu powiedziec. Zawsze mam wielki problem z uzwenetrznieniem moich mysli i zazwyczaj gadam nie o tym co powinienem. Co na takim spotkaniu mam mowic? Ze mi zle, ze wszystko do dupy, ze czuje strach, lek itp?
A pro po to wczoraj bylem w Wesolym miasteczku. Normalnie to ja nigdy nie chodze na karuzele bo sie boje. Wlasnie. Czemu ja sie boje a inni nie? Wczoraj jednak postanowilem, ze sie przemoge i razem z siostra bylismy na kazdej ciezkiej karuzeli. Nie powiem balem sie ogromnie, wiekszosc karuzel przejechalem prawie z zamkniektymi oczami, ale dalem rade. Dlaczego ja sie tego boje? Mozecie wytlumaczyc? Tak se mysle, ze to nie tylko chodzi o karuzele. Ten kto boi sie karuzeli to jak ma se w zyciu poradzic, zycie jest straszniejsze niz karuzele

Pierwsza wizyta

przez Ricah 02 maja 2016, 13:01
Jest tutaj juz gdzies temat co do pierwszych wizyt u specjalistow. Zglos swoj post i popros o przeniesienie...

Zas co do Twojego problemu. Pierwsza wizyta to jest bardziej taki 'wywiad'. Psycholog bedzie chcial sie czegos o Tobie dowiedziec, co robisz w zyciu, jaka masz sytuacje w rodzinie, dlaczego zglosiles sie po pomoc, co chcialbys w swoim zyciu polepszyc i przepracowac. Nie ma nic zlego w tym, bys napisal sobie na kartce najwazniejsze rzeczy, a psychologowi powiedzial o tym, ze przy stresie zapominasz o czym masz mowic, stad karta u Ciebie moze okazac sie pomocna.

Co do lękow... Rozne moga byc przyczyny. Jakas trauma z dziecinstwa, geny, zla dieta (kawa przykladowo nasila lęki) lub po prostu pewne mechanizmy w mozgu nie dzialaja tak, jak powinny. Zazwyczaj jest to polaczenie wielu rzeczy. Sposob z przelamywaniem swoich lękow jest czasami bardzo dobra forma terapii, aczkolwiek takie 'shock therapy' nie jest najlepszym pomyslem. Lepiej jest stopniowo przezwyciezac swoje lęki.
Donepezil 5mg
Hupercyna A 400mcg
Selegilina 10mg
Cilostazol 100mg
Pregabalina doraźnie

Sortuj wg