Jak pokonać nerwice ?? POMOCY!!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Inny00 31 mar 2016, 21:30
Witam.Jakieś 3 lata temu dopadła mnie nerwica i trwa do teraz na przestrzeni tylu lat już czasem jest lepiej czasem gorzej wiadomo
szukam pomocy tutaj na forum może ktoś z użytkowników podpowie jak sobie radzi .Doszło do tego że boję się wychodzić z domu a nawet w nim zostawać sam
od paru miesięcy boję się nawet jeździć samochodem bo podczas jazdy dopadł mnie straszny lęk jak mam prowadzić samochód to na samą myśl zaczynam się bać z domu nie wychodzę bo też się boję najgorsze jest to że boję się gdy pojadę np .samochodem i dostane ataku paniki nie wiem jak zareaguje czy będę mógł się uspokoić.

przez xnieobecnaxx 01 kwi 2016, 19:33
O jak ja dobrze to znam. Również choruję na nerwicę od trzech lat i teraz jest na tak wysokim poziomie, że ciężko mi wyjść z domu. A nawet jak jest moment, że czuję się lepiej fizycznie to i tak moje lęki robią swoje jak tylko wychodzę na zewnątrz i po dwóch minutach mam ochotę dzwonić na pogotowie. Ja akurat niewiele Ci pomogę, ponieważ sama sobie nie radzę, ale to głównie dlatego, że mam bardzo dużo objawów somatycznych. A jeśli chodzi o napady samego lęku to po każdym ataku, w którym już jestem pewna, że umieram, zaczynam myśleć pod koniec, że nic na to nie poradzę i się temu poddaje. A wtedy to powolutku przechodzi bo nerwica lubi jak robi nam na przekór, więc można ją troszeczkę zrobić w konia.

Sortuj wg