niepokoj/lęk przed probą wykonania telefonu do kogos

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sebastian86 22 mar 2016, 12:04
jesli mam gdzies zadzwonic ,to prawie zawsze czuje niepokoj,taka slabosc ogolną.czasami jak juz rozmawiam przez telefon z kims obcym to prawie sie zacinam i zapominam co chcialem powiedziec.jak sobie z takim objawem radzicie?

przez ryska 22 mar 2016, 13:17
nie radzimy :) czasem udaje mi się "z rozpędu", w biegu różnych innych spraw na szybko gdzieś zadzwonić. Ale prędzej zadzwonię np. do przychodni, gdzieś anonimowo niż np. do kogoś z rodziny czy znajomych. Tylko do swojego chłopaka dzwonię bez problemu. W całej reszcie telefonów wyręcza mnie mama albo tak kombinuję, żeby załatwić sprawę w inny sposób a nie przez telefon. I nie odbieram telefonów z nieznanych numerów.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Stracona100 22 mar 2016, 13:33
Ja jak mam gorsze dni, to nie tylko nie mogę nigdzie zadzwonić, ale nawet odebrać nie mogę :?
Nie otwieram też drzwi, gdy ktoś dzwoni.
Jak sobie radzę, wtedy nie radzę sobie wcale, ale jak się trochę polepszy, to tylko "siłą woli" się zmuszam.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 22 mar 2016, 15:32
ryska napisał(a): I nie odbieram telefonów z nieznanych numerów.

I później narzekasz, że nie możesz znaleźć pracy?
Reynevan

przez ryska 22 mar 2016, 17:25
Reynevan, a nie! :P jestem o tyle sprytna, że jak wysyłam cv to zapisuję sobie wszystkie nr tel tej placówki w telefonie i wtedy od razu wiem, że to w sprawie pracy i skąd dzwonią. I trzymam na telefonie przez kilka miesięcy, w razie gdyby nie oddzwonili w ciągu pierwszych paru tygodni.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez sebastian86 22 mar 2016, 20:51
do mnie dzis dzwonili z nieznanego mi numeru ale odebralem bo pomyslalem ze cos waznego,okazalo sie ze dzownia z placowki medycznej w sprawie wczesniejszego terminu badania rezonansem.latwiej chyba odbierac niz dzwonic,.
We Are The Champions 2016(L)

przez MarzyMiSięNormalność 29 mar 2016, 20:58
Ja od wielu lat mam problem z telefonami, zarówno z dzwonieniem gdzieś, jak i odbieraniem. I nieważne, czy telefon jest od czy do kogoś z rodziny, czy obcego. Po prostu odczuwam przed tym mega stres i dlatego tego nie robię. Doszło do tego, ze autentycznie nie odbieram telefonów i nigdzie nie dzwonię. I mam spokój. Wszystko załatwiam przez internet albo na żywo. Nie wiem, co to za dziwna fobia, ale myślałam, ze tylko ja tak mam :D Dobrze wiedzieć, że nie. Pozdrawiam

przez NN4V 31 mar 2016, 07:40
ryska napisał(a):Reynevan, a nie! :P jestem o tyle sprytna, że jak wysyłam cv to zapisuję sobie wszystkie nr tel tej placówki w telefonie i wtedy od razu wiem, że to w sprawie pracy i skąd dzwonią. I trzymam na telefonie przez kilka miesięcy, w razie gdyby nie oddzwonili w ciągu pierwszych paru tygodni.

Oczywiście zapisujesz nigdzie nie publikowany numer służbowej komórki pani z HR.
Lipa.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ryska 31 mar 2016, 09:02
NN4V, :P jak do tej pory się sprawdzało. W szkołach, przedszkolach i żłobkach nie ma ludzi od HR tylko jest zwykła sekretarka, która dzwoni ze stacjonarnego, który jest jedynym numerem kontaktowym i jest on podany a ogłoszeniu do kontaktu oraz na stronie.

przez StereoDub 01 kwi 2016, 00:28
Mam podobnie, w sumie odkąd pamiętam nigdy nie lubiłem dzwonić do ludzi, szczególnie tych, których nie znam, musiałem się do tego zmuszać i odkładałem to na ostatnią chwilę. Do znajomych praktycznie zawsze pisałem sms-y, a rozmawiałem dopiero jak ktoś do mnie zadzwonił. Ogólnie zawsze dużo lepiej mi się rozmawiało z ludźmi przez internet, pisząc, bo rozmawiać głosowo np. przez skype też nigdy nie lubiłem. Teraz mam nawrót depresji i stanów lękowych przez które często też nie odbieram telefonów. W ciągu roku kilka razy zmieniam numer telefonu (tylko pre-paid).

przez Steviear 18 maja 2016, 00:57
Z tym się nie da wygrać. Za każdym razem męczysz sie tak samo. Choc troche moze pomoc szybkie zadzwonienie- jak najszybciej się da i zmuszanie sie do myslenia o czyms innym. W ogole mam wtedy pustke w glowie i zawsze zapomne o czyms. wtedy jest ciezko sie poskladac w trakcie rozmowy. Ludzie nie rozumieją że dla kogos to moze byc trudne.

przez szrama 18 maja 2016, 11:43
Mam dokładnie to samo, ale dodam, że jeszcze większy lęk przed zadzwonieniem do kogoś ma miejsce, gdy ktoś słyszy w domu jak to robię.

Sortuj wg