Pomocy -Leki nie działają

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Stracona100 23 mar 2016, 21:36
Mezus napisał(a):Widzisz....
Patrzyłem, szukałem i ... przywaliła mnie ilość informacji.
Ale może jest to pomysł i na test, i na rozmowę z lekarzem.

I mnie ilość informacji nieco zniechęciła do działania, ale małymi kroczkami może uda się coś dopasować.
A z lekarzem warto pogadać, choć dla nich to chyba nie specjalnie interesujący temat :?

przez Mezus 23 mar 2016, 21:41
"Tak na marginesie Lord Kapucyn pisze wiele mądrych rzeczy na temat działania leków, wiele się od niego dowiedziałam. Jak masz ochotę poczytać, to tu jest trochę info: alkohol-czy-psychotropy-t57986-56.html , choć trochę w innym kontekście :)"

Na szczęście w kontekście, który mnie osobiście dokumentnie nie dotyczy... Nie pamiętam w sumie, kiedy ostatni raz alkohol piłem- a nawet wtedy był to np kufel piwa :-(

"choć dla nich to chyba nie specjalnie interesujący temat "

Będę trzymał się wersji mało spiskowej, że mój lekarz nie jest powiązany z lobby farmaceutycznym i/lub na Kanarach już był...
Zobaczymy, czy-co-jak odpowie na sugestię "zielonego". Nie omieszkam się pochwalić.

przez Stracona100 23 mar 2016, 21:57
Mezus napisał(a):...Na szczęście w kontekście, który mnie osobiście dokumentnie nie dotyczy... Nie pamiętam w sumie, kiedy ostatni raz alkohol piłem- a nawet wtedy był to np kufel piwa :-(...

To świetnie, że chociaż ten problem masz z głowy. Mnie jednak chodziło o konkretną wypowiedź LK na temat działania poszczególnych leków (bo Cię to interesowało chyba).

... Nie omieszkam się pochwalić.

Czekam z zainteresowaniem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pietia 25 mar 2016, 10:01
Witam. Po lekach Narobiłem sobie gorzej. Jak brałem doxepinę zachodzę do pracy a mną trzęsie jak licho gdzie wcześniej lekko dygotało na karku. Idę do domu a ja mam oddech jakbym uciekał do domu. Wychodzę ze sklepu a oddech jakbym uciekał.Analiza wszystkiego.Lekarz zmienił mi na anafranil i trzęsło mną te nakręcenie leku a właściwie rozdygotanie wściekłe. Po 13 dniach Zachodzę do lekarza i dyszę jak przy jakimś przeżyciu. A stoję i jakbym nie wytrzymywał napięcia stania. Odstawiłem. Stoję do spowiedzi i identycznie narasta napięcie i już mi głowa lata. Idę ktoś idzie w moją stronę a robi się identycznie. Dostałem pramolan i po trzech dniach same lęki. Kupuję i nie mogę wytrzymać napięcia. Zrobiłem sobie tymi lekami tak że lęki nawet o wyjściu do kościła mam lub do sklepu. A jak nie lęk to niepokój jak licho i narasta jak wściekły. Po co ja brałem leki . Tylko wpakowało mnie to w jakieś schizy myślowe. Byłem u lekarza i dał dekapinę chrono 300 . 1 rano a druga n noc i ketral 25 mg 1 na noc. Nie wiem czy wziąć.Jadę na hudroxyzinie 30 mg . Czuję się podle. Wszędzie nie mogę wytrzymać. Rozmawiam i jak nie kontroluję objawów to nie wyrabiam jakbym nie wytrzymywał. Choć nic mi nie drży mam wrażenie jakby miało mnie roznieść. I te lęki i niepokoje. Ściski w głowie. Spinanie karku. Mam już tego dość i już myślę aby położyć się do szpitala. To jak walka cały dzień ze sobą. Czy dekapina i ketral zmnienią to i będę dalej jak kiedyś.Nerwica lękowa .wkręty nowych objawów i później lęki tam dzie mnie rozdygotało lub gdxie nie wyrabiałem i ciągłe myślenie jak nie o lekach ,to analiza czegoś lub np że jak gdzieś wejdę lub jak ktoś podejdzie to się rozdygoczę. Na hudroxyzinie choć głowa mi nie lata tak. Ale syfu narobiłem sobie przez te leki i nerwicę i nie wiem jak z tego wyjść już. Boję już brać coś i z drugiej strony czy szpital mi nie pogorszy. Przez pracę to złapałem. Pomóżcie.

przez warrior11 25 mar 2016, 11:32
Pietia,
Na twoim miejscu nie wchodziłbym dalej w psychotropy ,brałbym tylko hydroksyzynę i czekał.
Myślę,że będziesz potrzebował niestety długich miesięcy,żeby organizm się po tym wszystkim uregulował
i wyszedł z uzależnienia od benzodiazepin,w które prawdopodobnie wpadłeś.
Zbadaj sobie poziom witaminy d3 i magnezu.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Mezus 25 mar 2016, 13:26
Stracona100...

Tak, jak obiecałem.
Miła i sympatyczna rozmowa, gdzie mój pomysł, zwłaszcza biorąc pod uwagę problem z dobraniem "chemii" został nie tylko zaakceptowany, ale i pochwalony.
Kwestia, jakie zielone dobrać.
Kwestia świadomości, że nie ma (?) obiektywnych badań laboratoryjnych.
Kwestia poniekąd testów na własnym organizmie, które to testy są mimo wszystko jakimś ryzykiem obarczone.

Sugestia- chmiel, głóg, melisa.

przez Pietia 25 mar 2016, 14:36
Benzo brałem pół roku temu i to w msłych ilościach . Później zioła i jak było w pracy ciężko to sporsdycznie może na pół roku trzy. Ale jest tak jakbym nie wyrabiał emocjonalnie. Byle myśl nawet potrafi mnie roztelepać. Znalazłem coś koledze w komisie i myśl aby zadzwonić a mnie po karku wytelepało. Ale życie zmarnowałem. Siedzę i czuję jak kark się spina i ściski w głowie. Zajechałem do kolegi i mną trzepie. Rozmawiam z kimś i nie wyrabiam emocjonalnie. W sklepach identycznie i lęki. Zajechałem na myjkę i niepokój i prawie mną dygocze. Co za licho. Ldkarz kazał brać depakinę na stabilizację. Ketral aby nie myśleć i hydro na uspokojenie i jak to nie da rady pomyśli nad lekami. Ile hydro mażna brać i czy 30 na pół dnia nie uzależni mnie na wieki?Psychologa mam i stara się mnie wyciągać z lęków i dotrzeć do pierwotnych. Sam nie wiem co robić,ale aby tak nie wyrabiać emocjonalnie to mam życia dość.

przez Stracona100 25 mar 2016, 15:27
Mezus napisał(a):Stracona100...

Tak, jak obiecałem.
Miła i sympatyczna rozmowa, gdzie mój pomysł, zwłaszcza biorąc pod uwagę problem z dobraniem "chemii" został nie tylko zaakceptowany, ale i pochwalony.
Kwestia, jakie zielone dobrać.
Kwestia świadomości, że nie ma (?) obiektywnych badań laboratoryjnych.
Kwestia poniekąd testów na własnym organizmie, które to testy są mimo wszystko jakimś ryzykiem obarczone.

Sugestia- chmiel, głóg, melisa.

Noooo! To tyko pozazdrościć doktora :smile:
I co? Jaka jest Twoja decyzja? Rzucasz leki na rzecz "zielonych"?
A pytałeś może o leki nootropowe?

przez Pietia 25 mar 2016, 16:45
A jakie to są leki neotropowe. Myślę nad dekapine chrono ale nie chciałbym się telepać jak osika i jak czasem ludzie piszą. Podpowiedz coś z tymi lekami neotropowymi. Hydro słabo działa. Łapy już i tak mi chodzą troszkę po tych lekach.

przez Mezus 25 mar 2016, 17:05
Stracona100 dzisiaj, 14:27

Z polecenia :-)
Choć wcześniejsi, też z polecenia, okazali się niekoniecznie...

Nie, o innych pomysłach niż zioła nie rozmawialiśmy.
Zwłaszcza, że podobnie do lek. nootropowych działa podobnie nikotyna i kofeina- wypalam ponad 2 paczki papierosów, kaw wypija 6-8 więc może nie warto próbować.

Leki już odstawiłem... trzy (?) tygodnie temu. Na dziś, wciągam sobie Hydro., choć przy mojej masie, to 3x10 raczej jak placebo, zwłaszcza że jakiś kosmicznych efektów nie uzyskałem.

Tak, będę się do zielonego przymierzał- muszę "tylko" ogarnąć, co-jak-ile-kiedy... W sumie sporo możliwości i oczywiście ciężko się laikowi zdecydować.

przez monapayne 25 mar 2016, 18:11
Depakine to kosa.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Stracona100 25 mar 2016, 21:01
Pietia napisał(a):A jakie to są leki neotropowe. Myślę nad dekapine chrono ale nie chciałbym się telepać jak osika i jak czasem ludzie piszą. Podpowiedz coś z tymi lekami neotropowymi. Hydro słabo działa. Łapy już i tak mi chodzą troszkę po tych lekach.

Na forum jest sporo na ten temat .

przez Pietia 26 mar 2016, 11:34
Wziąłem na noc depakine chrono i dzisiaj rano. Ściski w głowie jak licho i napięcie chodzi po człowieku ,a jak ścisnęlo mnie za żołądek ,to wyrwało. Czemu depakine to kosa ? Mięśnie mam tak napiete ,że jak wejdzie w kark,to zatrzęsie głową ,a siedzę w domu gdzie spokój i nic się nie dzieje.Ale syfu sobie narobiłem doxepiną. Mijałem sklep i już się zaczyna wzdychnięcie lub jakieś naprężenie.Lęki i niepokoje wewnątrz ale przełamywałem to .Dzisiaj jest dramat ze mną .Takie napięcie jak w wielkim stresie i nie wiem co poradzić na to .Myślę już o szpitalu ,bo tak źle nie było wcześniej .

przez monapayne 26 mar 2016, 12:23
No bo to lek np.na padaczkę.

Jak miałam 20 lat to lekarz jakiś za 150zl za wizytę mi to przepisał. Prywatnie i tak dalej. Kupiłam i jak poczytalam o tym i zobaczyłam tabletki to niestety, ale wyrzucilam. Gdyby nie ulotką i internet to może bym wzięła. Wtedy nie miałam żadnej diagnozy.

Są inne leki. A już lepiej pić pól kilo ziół niż brać ta chemie.

A hydroksyzyne można spokojnie brać 50mg na dzień. Mi neurolog tak zalecił. I zalecił mi nie sięgać już po neuroleptyki i inne.

Jest trudno, ale nie pakuj się w następne leki.

Sortuj wg