nerwica a hipnoza

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica a hipnoza

przez regent 18 lut 2016, 10:53
Od 10 lat cierpię na nerwicę i byłem już na trzech albo czterech terapiach. Niestety nie pomogły zbytnio.Nie chce mi się już iść na kolejną bo i tak nic nowego nie powiem i nie wymyślę.Całe swoje przeszłe życie rozebrałem na czynniki pierwsze i nie potrafię doszukać się przyczyny swojego stanu.Wpadłem więc na pomysł,żeby iść na jakąś hipnoterapię.Zależy mi przede wszystkim na poznaniu przyczyny mojej nerwicy.Chciałbym zasięgnąć się rady innych osób czy w ogóle warto próbować i jak to wygląda.Czy taka hipnoza to wejście w trans i wyciąganie brudów z podświadomości czy też tylko gadanie typu ,,od teraz nie będę miał żadnych lęków'' itp z wiszącym zegarkiem w ręku? Zależy mi na tym pierwszym.Obecnie biorę leki i dlatego jakoś funkcjonuję,ale nie chcę tak do końca życia.Jeśli ktoś jest ze śląska to prosiłbym też o namiar na dobrego hipnoterapeutę.Pozdrawiam;)

nerwica a hipnoza

przez finlandia 18 lut 2016, 14:00
a czy masz jakies objawy somatyczne tej nerwicy ?

nerwica a hipnoza

przez finlandia 18 lut 2016, 14:06
bo ja juz 5 lat zle sie czuje i dalej nie moge znalezc przyczyny obecnie chodze na psychoterapie,została mi postawiona diagnoza nerwica a mi tak ciezko w to uwiezyc....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwica a hipnoza

przez Daguncja 19 lut 2016, 13:26
a przebadaliście się na boreliozę ? bądź tarczycę ? bo neuroborelioza daje podobno takie objawy jak nerwica jak równiez przy chorej tarczycy możemy mieć stany lękowe.

nerwica a hipnoza

przez alu 19 lut 2016, 14:26
Przeszłam 2 serie hipnozy i w ogóle mi nie pomogło. Z tym dojściem do przyczyn to taki częściowy mit - trzeba nauczyć się zarządzać swoim życiem i myśleniem tu i teraz, a umysł mądrze to sobie przerobi na podświadomość. Hipnoza to dosć droga zabawa, ale jeśli Cię stać - próbuj, tylko u wykwalifikowanej osoby. Co do terapii - nie wystarczy jej przejść, by zadziałała. regent, gdzie mieszkasz? Może będę mogła Ci polecić dobrą osobę :)
alu

nerwica a hipnoza

przez regent 19 lut 2016, 20:47
Tak,mam objawy somatyczne.Cały czas napiętę mięśnie w żołądku.Jak biorę leki to jest to jeszcze znośne,ale jak tylko przestanę to katastrofa.Nic nie mogę wtedy zjeść ani żyć normalnie.Wcześniej miałem lęki różne.Zacząłem nad tym pracować na terapiach i to wszystko przekształciło się w postać somatyczną.Wiem,że to jakaś złość na coś we mnie siedzi i to powoduje.Tylko właśnie nie wiem na co,więc nie mogę tego z siebie wyrzucić.Obecnie mieszkam w Katowicach.W sumie raz już z desperacji poszedłem do jakiegoś znachora,który coś tam próbował hipnozy.Tyle,że wyglądało to tak,że gość stał i trzymał w ręku bujający się zegarek.No i wmawiał mi,że od teraz będę spokojny i w ogóle. Jak można się domyślić guzik to dało a ja byłem chyba 150 zł w plecy za 15 minut zabawy.

nerwica a hipnoza

przez alu 19 lut 2016, 20:51
regent, napiszę do Ciebie PW
alu

Sortuj wg