ciężkie problemy w szkole czy to nerwica ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ktoś1999 04 sty 2016, 20:38
Witam,
Mam 16 lat jestem w 1 klasie LO. Moja historia zaczęła się już pod koniec wakacji zaczął sie stres przed szkołą , bóle brzucha ale zbagatelizowalam to ponieważ to było normalne nowa szkoła itd. Gdy nadszedł wrzesień wszystko się pogorszyło zaczęłam mieć odruchy wymiotne rano, w szkole chodziłam roztrzesiona, przychodziły mi nawet myśli samobójcze do głowy. Pomyślała, że to wina tej szkoły bo nie chciałam do niej iść od początku ale rodzice mówili idź spróbuj bo to dobre liceum. Wiec zmieniłam szkołę ale to niewiele dało. Owszen zaczęłam lepiej jeść i nie mam już odruchów wymiotnych ale każda wzmianka o szkole mnie paraliżuje. Nie zaglądamdo książek bo chociaz w domu chce zapomnieć przez co mam zle oceny a to już liceum ale nie potrafi się zmusić. Często unikam pierwszych lekcji lub przy pierwszej lepszej okazji staram się nie iść do szkoły. Nie mogę ze sobą wytrzymać non stop sie kłócę z rodzicami o byle co a potem mam straszne wyrzuty sumienia co przygnębia mnie jeszcze bardziej. Marze żeby to straszne uczucie zniknęło. Był ktoś może w podobnej sytuacji? Co zrobić? Pomocy !

przez true_survivor 04 sty 2016, 20:40
A co w tej szkole takiego strasznego się dzieje?
true_survivor

przez ktoś1999 04 sty 2016, 20:52
true_survivor napisał(a):A co w tej szkole takiego strasznego się dzieje?

Właśnie o to chodz, że nic. Szkoła jak szkoła. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Zawsze miałam spoko oceny nigdy rodzice nie mieli ze mną problemów. To przyszło od tak to uczucie niepokoju. Potrafię siedzieć na lekcjach i mieć łzy w oczach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 04 sty 2016, 21:00
Na pewno masz jakis strach przed szkoła, moze jak wypadniesz w ocenie rowniesnikow? Warto sie zapisac do psychologa.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez true_survivor 04 sty 2016, 21:02
ktoś1999, Jak układają się relacje z rówieśnikami w szkole? Ile masz koleżanek i ilu kolegów?
true_survivor

przez ktoś1999 04 sty 2016, 21:06
agusiaww napisał(a):Na pewno masz jakis strach przed szkoła, moze jak wypadniesz w ocenie rowniesnikow? Warto sie zapisac do psychologa.

Byłam raz niewiele to dało pani nie potrafiła pojąć z czym mam problem. Poza tym mówię rodzicom, że jest ok bo jak mówiłam, że jest źle to atmosfera była straszna.

przez ktoś1999 04 sty 2016, 21:08
true_survivor napisał(a):ktoś1999, Jak układają się relacje z rówieśnikami w szkole? Ile masz koleżanek i ilu kolegów?

Moje relacje jak w każdej innej szkole niżej. Garstka znajomych i tyle. Jestem samotniczką i nigdy mi to nie przeszkadzało.

przez true_survivor 04 sty 2016, 21:09
ktoś1999, Dokuczają ci?
true_survivor

przez ktoś1999 04 sty 2016, 21:26
true_survivor napisał(a):ktoś1999, Dokuczają ci?

Nie. Wydaje mi sie, ze tu nie chodzi o ludzi. Wtedy nie mmiałbym awersji do nauki

przez true_survivor 04 sty 2016, 22:04
ktoś1999, To co co chodzi? Pisz konkrety.
true_survivor

przez cyklopka 05 sty 2016, 01:44
ktoś1999, to nie jest nerwica, a fobia szkolna.

Mamy sąsiadów dresów mimo, że mieszkamy w ścisłym centrum, dlatego młody nie mógł iść do typowego dresiarskiego gimnazjum, tylko go rejonowo zapisali do gimnazjum w centrum, gdzie się dzieciaki z poza rejionu biły o miejsca. Poszedł tam dwa razy. Nauczanie indywidualne i leki. Wrażliwy dresik :(
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Olalala 05 sty 2016, 15:03
ktoś1999 napisał(a):
agusiaww napisał(a):Na pewno masz jakis strach przed szkoła, moze jak wypadniesz w ocenie rowniesnikow? Warto sie zapisac do psychologa.

Byłam raz niewiele to dało pani nie potrafiła pojąć z czym mam problem. Poza tym mówię rodzicom, że jest ok bo jak mówiłam, że jest źle to atmosfera była straszna.

Poza szkołą pojawił się też wątek rodziców - może to w relacjach z nimi jest coś nie tak tylko nie potrafisz tego określić, boisz się tego, a szkoła, problemy w niej to tylko sposób na zwrócenie uwagi na siebie?

"Poza tym mówię rodzicom, że jest ok bo jak mówiłam, że jest źle to atmosfera była straszna." - i tu widzę jakiś problem, ja bym poszła tropem tych relacji z rodzicami. Tak jakby coś Ci nie dawało możliwości mówić o tym jak jest naprawdę. Może to Cię męczy? Masz wymagających rodziców?

przez ktoś1999 05 sty 2016, 17:28
Olalala napisał(a):
ktoś1999 napisał(a):

Poza szkołą pojawił się też wątek rodziców - może to w relacjach z nimi jest coś nie tak tylko nie potrafisz tego określić, boisz się tego, a szkoła, problemy w niej to tylko sposób na zwrócenie uwagi na siebie?

"Poza tym mówię rodzicom, że jest ok bo jak mówiłam, że jest źle to atmosfera była straszna." - i tu widzę jakiś problem, ja bym poszła tropem tych relacji z rodzicami. Tak jakby coś Ci nie dawało możliwości mówić o tym jak jest naprawdę. Może to Cię męczy? Masz wymagających rodziców?

Rodzice nie sa wymagający. Jak każdy rodzic chcą żeby było ok. Pani psycholog u której byłam uznała,że mam dobre relacje z rodzicami. To nie to bo w domu czuje sie dobrze dopóki nie myślę o szkole.

przez julusia 10 sty 2016, 13:19
ktoś1999, piszesz, że najpierw poszłaś do szkoły, do której nie chciałaś iść. A jak było z tą obecną szkołą, po zmianie, sama ją wybrałaś ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Sortuj wg