Moje pozytywne cechy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Moje pozytywne cechy

przez DarkAngel 07 sty 2006, 20:26
Założyłem ten temat, bo zauważyłm że ostatnio na forum obniżył sie stan samooceny osób z niego korzystających .
Chciałbym, aby w tym temacie forumowicze opisywali cechy, które uważaja za zalety/wady w swoim charakterze. Żeby staneli twarzą w twarz z własną osobą i zadali sobie pytania: Za co siebie lubię, a co mnie denerwuje?.....
Pozdrawiam!!! :D :D :D
Obrazek
ExModerator

przez marlow 07 sty 2006, 20:40
Lubie siebie za to,że jestem ambitny(czasami do przesady), skromny i lojalny, a nie lubie u siebie tego ,że czasami za szybko ustępuje,nie mam pewności siebie ,i obecnie mam do wielu rzeczy dystans(szczególnie do ludzi,moze dlatego ,że wielu mnie zraniło :?: )
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

lubie/nie lubie

przez tomsend212 07 sty 2006, 23:44
Lubie jaki jestem stosunek do ludzi / nie lubie kretactwa klamstw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olka 07 sty 2006, 23:53
Hmm......obniżyła sie samoocena....Mi sie wydaje ze my wszyscy mamy niska samoocene- niestety ale to jest podstawowa cecha neurotyków. Ja ostatnio strasznie filozofuje.......na temat swojego prawdziwego "ja". My sobie lubimy przypisywac cechy, ktorych nie mamy, a ktore naszym zdaniem powinnismy miec- to taka nasza fałszywa duma! A co gorsze nie bardzo zdajemy sobie z tego sprawe.
Mimo prób tego "wglądu" w siebie......to sama nie wiem jaka jestem. Wiec moze wypisze tylko te cechy co do ktorych nie mam watpliwosci..... napewno rozrywkowa, wesoła, towarzyska, szczera ( czasem do bólu), otwarta, uprzejma i napewno wyrachowana, racjonalistka, niecierpliwa, wybuchowa, mam tendencje do ukrywania słabości.......dobra starczy!
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez DarkAngel 08 sty 2006, 00:43
Olu masz rację. Jednak nie chodziło mi o to byśmy wypisywali tu cechy których nie mamy, a chcielibyśmy mieć. Chciałem aby znalazły sie tu takie, które dobrze znamy i wiemy że są naszymi zaletami, oraz takie które uważamy za wady.

Cieszę się z tego iz jestem uparty, umiem doprowadzać rzeczy do końca, szczery do bólu( chcociaż to raczej wada), mam duże poczucie humoru, jestem dość rozmowny, uczciwy.
Za to moimi największymi wadami jest to iż nie umiem okazywać uczuć, jestem zimny, niewrażliwy, nie ufam ludziom i jestem skryty. Tak jak melissa nie pokazuje słabości.....

To chyba tyle, może coś jeszcze sobię przypomnę.......
Obrazek
ExModerator

przez bibi 08 sty 2006, 00:53
nie napisze nic bo ...owszem lubie siebie i znam , ale...powiedzmy że jestem skromna, ale nie mam się czym chwalić.

moze kiedyś.....
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Olka 08 sty 2006, 09:23
DarkAngel napisał(a):Olu masz rację. Jednak nie chodziło mi o to byśmy wypisywali tu cechy których nie mamy, a chcielibyśmy mieć.

Naurotyk moze byc przekonany ze jest cudownym męzem, najwspanialszym kochankiem, najlepszym pracownikiem, wspaniałym ojcem......ble ble.....Jak mowiłam wczesniej nie bardzo zdaje sobie z tego sprawe ktore cechy przypisał sobie, a ktore to jego prawdziwe........rozumiesz?:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez DarkAngel 08 sty 2006, 13:31
Oj, Ty masz zawsze te najczarniejsze myśli....... :wink:
Obrazek
ExModerator

przez kate80 08 sty 2006, 13:33
A ja siebie bardzo nie lubię! I nie akceptuje!!!!!! i już!!!!

przez DarkAngel 08 sty 2006, 13:36
A dlaczego? Myślisz że to jest w pożądku. Chcesz to tak zostawić. W takim razie ngdy nie będziesz czuć sie spokojnie, zawsze będziesz gorsza od innych(tak bedziesz myślała).
Obrazek
ExModerator

przez kate80 08 sty 2006, 13:40
A co mam robić?! Ciężko mi siebie zaakceptować! A szkoda się nawet rozpisywać

przez DarkAngel 08 sty 2006, 13:43
nie wierzę, że jest aż tak źle. Wiesz przy nerwicy ogólnie bardzo spada samoocena. W twoim przypadku powinnaś popracować z psychologiem nad jej podniesieniem..... To ważne, uwierz mi...
Obrazek
ExModerator

przez kate80 08 sty 2006, 13:47
Najpierw trzeba się do tego psychologa wybrać!!! A u mnie to chyba raczej niemożliwe!!! Boję się! A zresztą nie wiem czy jest mi to potrzebne!? Taka jestem i już!

przez bibi 08 sty 2006, 13:52
a czy ja siebie lubie???
moge powiedziec że bardzo się lubię. lubię w sobie wrażliwośc na krzywdę innych, byle bzdura , szczęsliwe zakończenia, kłopoty, cokolwiek mnie wzrusza łzy mi wtedy lecą jak grochy. równiez chęć zycia jest u mnie nie przeciętna, tolerancję, otwartośc na innośc, cierpliwośc, pogodę ducha,elastyczność, i wiele jeszcze innych cech lubię. swoje ciało tez lubię. ja na swoje 34 to wiem że trzymam się świetnie
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Sortuj wg