czy mozna pozbyc sie diagnozy z kartoteki

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Anke 28 paź 2015, 18:13
Chyba rozumiem o co Ci chodzi. Jest pare takich zawodow gdzie trzeba wykazac czy mialo sie problemy psychiczne np. piloci. A i w przypadku adopci dziecka takie papiery sa potrzebne. Nie wiem czy jest to do sprawdzenia w NFZ ze np. leczyles sie w szpitalu psychiatrycznym. Ale wydaje mi sie z moze to byc do sprawdzenia np. dla prokuratora. Lecz jesli chodzi o zwyklego pracodawce to raczej nie, obowiazuje cos takiego jak tajemnica lekarska i nie wszyscy maja do tego dojscie.

przez tutenchamon 29 paź 2015, 09:56
Anke napisał(a):Jest pare takich zawodow gdzie trzeba wykazac czy mialo sie problemy psychiczne

Moj zawod do takich nalezy :oops: Obawiam sie ze jesli nie uzyskam statusu "zdrowy psychicznie" a wejdzie zip w wersji zlozonej to po prostu strace prace :(

przez NN4V 29 paź 2015, 10:02
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 29 paź 2015, 11:29
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1413653,Katastrofa-Airbusa-w-Alpach-Pilot-przyspieszal-lot-podczas-spadku
I to jest to, o czym pisałam w temacie do eksperta. Jak ktoś się leczył psychiatrycznie i ta informacja wyjdzie na jaw, to automatycznie każde zachowanie takiego kogoś jest społecznie klasyfikowane wg etykietki wariata. Jak się zachowuje poprawnie - O widać leczenie działa, a zrobi coś nie tak, jak wg społecznych konwenansów powinien to :No przecież to jest świr. :(
ego

przez Anke 29 paź 2015, 11:52
tutenchamon napisał(a):
Anke napisał(a):Jest pare takich zawodow gdzie trzeba wykazac czy mialo sie problemy psychiczne

Moj zawod do takich nalezy :oops: Obawiam sie ze jesli nie uzyskam statusu "zdrowy psychicznie" a wejdzie zip w wersji zlozonej to po prostu strace prace :(

Wiesz co ale wydaje mi sie ze tak czy inaczej pracodawca nie ma mozliwosci wgladu do Twojej karty pacjenta, oczywiscie musisz przedstawic zaswiadczenie o zdrowiu od lekarza domowego itd. Chociaz nie wiem na ile np. pracodawca "policja" moze Cie sprawdzic. Nie wiem czy przypominasz sobie sprawe pilota Lufthansy ktoremu odbilo i doprowadzil do katastrofy samolotu, tak naprawde dopiero po tragedii zaczeli sprawdzac czlowieka i odkryli ze leczyl sie na depresje i przez lata ale gdyby nie jego desperackie posuniecie o niczym nikt nie wiedzial.

Oczywiscie nie chodziu tu bys musial sie ukrywac ze kiedys miales epizod psychologiczny i uwazam ze jesli jestes wyleczony to powinienes mie prawo do takiej adnotacji. Moze powinienes sie spytac o taka adnotacje do jednoski w ktorej sie leczyles.

przez ego 29 paź 2015, 12:08
Anke, lekarz medycyny pracy, badając zdolność do pracy, nawet jeśli nie ma prawa sprawdzić wszelkiej dokumentacji pacjenta , to ma prawo zapytać pacjenta o epizody psychologiczno- psychiatryczne w życiu, zwłaszcza jeśli stanowisko pracy wymaga zdrowia psychicznego. Owszem pacjent może to zataić, ale wtedy to jest przestępstwo wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i jeśli sprawa wyjdzie na jaw, to nie dość, że takiemu pacjentowi grozi utrata pracy, to jeszcze do trzech lat paki.
Art. 272.
Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że zdrowie psychiczne ma większe znaczenie przy samym ubieganiu się o dane stanowisko pracy, niż przy kontynuowaniu, przykładowo wielu czynnych policjantów, specjalnie chodzi do psychologa, żeby w razie jakiś problemów w pracy, mieć pewne fory.
ego

przez Anke 29 paź 2015, 18:27
Ego, zgadzam sie zToba i z prawnej strony jest to racja ale zycie pokazuje rozne strony i jesli ja mam zamiar zatrudnic sie na stanowisku np. kasjerki w Biedronce to nie mam ochoty by moj pracodawca wiedzial ze mialam problemy z depresja. Ale i tez nie chce latac samolotem sterowanym przez szalenca. Dlatego nie doradzam nikomu jak ma sie zachowac przed przyszlym pracodawca, ja wiem jak ja bym sie zachowala, Ze swoimi broblemami nie zostane pilotem hi hi.

przez elo 29 paź 2015, 19:36
mi psychiatra mowil ze nie mam absolutnie zadnego obowiazku przyznawac sie do schizy i moge ja ukrywac przed kim tylko zechce
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez izaa 29 paź 2015, 20:05
tutenchamon chyba mam podobne wrażenie, że większość osób nie rozumie o czym ty piszesz. Nie wiem czy w rejestrze uzyskuje się informacje o wyzdrowieniu, chociaż możliwe że tak. Najlepiej jak zapytasz lekarza. Ale wydaje mi się, że lekarz czy psychiatra mogą wydać takie oświadczenia.

przez izaa 29 paź 2015, 22:00
chodziło mi o psychiatrę i psychoterapeutę

przez NN4V 29 paź 2015, 22:32
elo napisał(a):mi psychiatra mowil ze nie mam absolutnie zadnego obowiazku przyznawac sie do schizy i moge ja ukrywac przed kim tylko zechce

elo, chyba z wyjątkiem przyszłego męża. No ale w tym przypadku nie powinnaś mieć powodu.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez elo 29 paź 2015, 22:54
no tak to sie rozumie samo przez sie meza ani zony nie mialabym sertza ani ochoty oklamywac - w poprzednim poscie mialam na mysli kwestie typu zawodowego
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY