czy mozna pozbyc sie diagnozy z kartoteki

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez elo 24 paź 2015, 22:06
nie wiem jak to przebiega w praktyce z formalnego punktu widzenia i nie bardzo mnie to obchodzi jednak znam przypadki osob ktorym sie udalo wyzdrowiec calkowicie i nie musza juz korzystac z uslug psycha zreszta nikt z nas dozywotniego kontaktu z psychiatra nie podpisuje wiec nie masz obowiazku chodzic do niego do konca swoich dni
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez tutenchamon 24 paź 2015, 22:33
mi zalezy na tej formalnosci, chodzic nie musze ale to nie zmienia mojej sytuacji i statusu chorego. Chcialbym wiedziec jak to formalnie moze lekarz zalatwic abym mogl byc uznany formalnie za calkiem zdrowego. By mi ta "efke" usunal formalnie z kartoteki tylko nie wiem czy tak moze wlasnie.

przez elo 24 paź 2015, 22:40
czemu tak zalezy ci na tej formalnosci?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tutenchamon 25 paź 2015, 11:03
potrzebuje miec czyste papiery i tak tez czulbym sie lepiej

przez NN4V 25 paź 2015, 11:14
tutenchamon napisał(a):...By mi ta "efke" usunal formalnie z kartoteki tylko nie wiem czy tak moze wlasnie.

Z jakiej kartoteki?
Kto jest administratorem danych?
Na jakiej podstawie prawnej ta kartoteka jest prowadzona?

UoODO określa szczegółowo uprawnienia do ingerencji w dane przetwarzane przez podmioty prawne. Na ile mi wiadomo (ale moge się mylić) jedynie organy bezpieczeństwa państwa mają prawo odmówić usunięcia rekordów z bazy.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez natrętek 25 paź 2015, 13:12
Wychodząc z każdej placówki, czy to oddział dzienny czy szpital zawsze w wypisie miałem wpisane rozpoznanie. Nie wiem, czy w jakimkolwiek szpitalu w wypisie nie ma rozpoznania lub jest napisane wyleczony.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez ego 25 paź 2015, 16:49
tutenchamon, zasadniczo do żądania usunięcia danych osobowych, musiałbyś wykazać, że dane są niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe, zostały zebrane z naruszeniem ustawy lub są już zbędne do realizacji celu, dla którego je zgromadzono.( art 32, pkt 1, par 6 ustawy o ochronie danych osobowych )
Głowy nie daję, ale tak tylko na "chłopski rozum" patrząc, to żądanie usunięcia historii choroby z kartotek wydaje mi się absurdalne, w tym sensie, że byłoby zakłamywaniem rzeczywistości. Myślę, że jeśli to nie wynika wprost z ustawy o GIODO, to pewnie z jakiś innych przepisów o ochronie danych medycznych. No owszem sprostowania danych, czyli adnotacji w kartotece, że zostałeś wyleczony, to się zapewne możesz domagać, ale wymazanie śladów, że byłeś chory, to szczerze w to wątpię. To trochę tak jakby były uczeń szkoły domagał się usunięcia wszelkich informacji, świadczących o tym, że był kiedyś uczniem danej szkoły.

O znalazłam, tu masz wyjaśnione:http://www.nipip.pl/index.php/aktualnosci/2150-dokumentacja-medyczna-zasady-przechowywania-i-archiwizacji-dokumentacji-medycznej?showall=&limitstart=
To co Ciebie interesuje:
Dokumentacja medyczna to zbiór materiałów zawierających dane i informacje medyczne dotyczące stanu zdrowia pacjentów oraz udzielanych im świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu w szpitalu lub wizyt lekarskich w przychodniach. Muszą ją prowadzić wszystkie podmioty lecznicze.

Dokumentacja musi być prowadzona w sposób czytelny. Wpisy do niej są sporządzane w porządku chronologicznym. Pod każdym z nich musi być podpis osoby sporządzającej jakiekolwiek adnotacje w dokumentacji dotyczącej pacjenta. Nie mogą one być usunięte, a jeżeli został popełniony błąd, należy go skreślić i opatrzyć datą skreślenia i podpisem osoby dokonującej korekty wpisu.

Podmiot leczniczy musi przechowywać dokumentację medyczną przez 20 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano w niej ostatniego wpisu.
ego

przez tutenchamon 25 paź 2015, 19:53
Ja nie wiem co wy z tym usuwaniem danych. Ja pytalem o to czy formalnie do nfz i w kartotece po wyleczeniu moze trafic zapis "zdrowy". Nic nie pisalem ze chce usunac dane. Pytalem o to czy lekarz ma taka formalna mozliwosc. Slowna informacja jest pan zdrowy mnie nie interesuje, chcialbym aby ta informacja byla oficjalna i formalnie zapisana.

przez ego 25 paź 2015, 22:43
tutenchamon napisał(a):Nic nie pisalem ze chce usunac dane.

Nie no wcale nie pisałeś :roll:

tutenchamon napisał(a):Czy komus udalo pozbyc sie diagnozy z papierow? Czy jest w ogole na to szansa czy moze jak juz sie tam pojawila to jak choroba przewlekla zostanie tam na zawsze?

"tutenchamon napisał(a):Chcialbym wiedziec jak to formalnie moze lekarz zalatwic abym mogl byc uznany formalnie za calkiem zdrowego. By mi ta "efke" usunal formalnie z kartoteki tylko nie wiem czy tak moze wlasnie.

Ja pytalem o to czy formalnie do nfz i w kartotece po wyleczeniu moze trafic zapis "zdrowy"
To trzeba było tak od razu. Odpowiadając na to pytanie- nie wiem. Na pewno może trafić zapis "chory", pomimo, że pacjenta nie było nawet w gabinecie:http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/657364,falszerstwo-w-jedna-strone-czy-tylko-tupet-lekarza-i-sadu.html :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=a6kwDIyyyyo
ego

przez ego 25 paź 2015, 23:04
Najlepszego czadu, to dał psychiatra tłumaczący własne fałszerstwo : Potwierdzam, że w dniu 23.09 2011 w odpowiedzi na pytanie Sądu rozszerzyłem..... Rozpoznania w psychiatrii nie są stałe , ewoluują wraz z chorobami i stopniem ich nasilenia, ich daty powstania nie można ustalić tak dokładnie jak w przypadku chorób nagłych, urazów. Wg ICD-10 żeby rozpoznać organiczne zab. osobowości potrzebna jest 6miesięczna lub dłuższa obserwacja.
:mrgreen:
ego

przez agusiaww 26 paź 2015, 07:27
tutenchamon, myslisz, ze masz zapisane w systemie jaki masz status? HAHA. A nie wiesz ze kazda przychodnia ma swój własny program i nie sa one z innymi połaczone, poza tym myslisz, ze ktos przyjdzie zażada dostepu do kompa, wpisze Twoje dane i bedzie miał dostep do informacji? :mrgreen: Naprawde zeby ludzie tylko takie problemy mieli.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tutenchamon 26 paź 2015, 20:33
agusiaww napisał(a):A nie wiesz ze kazda przychodnia ma swój własny program i nie sa one z innymi połaczone,

Na razie tak ale juz niedlugo bedzie rozszerzony zip madralo :P Jesli wejdzie w wersji wlasciwej to dostep do kartoteki bedzie takze miedzy przychodniami.

przez agusiaww 28 paź 2015, 05:32
tutenchamon, i co z tego, przeciez ludzie chodza do x lekarzy, jakby tej osobie co wpisuje pesel miały sie wyswietlac wszytskie wizyty i choroby to jakby zaczał czytac to by dostał oczoplasu. Ja pamietam jak kiedys wprowadzili ksiazeczki zdrowia, i zapisywali a pozniej to upadlo haha, bo wszyscy mieli tego dosc, pacjenci bo to nosli bezsensownie, a lekarze bo musieli wpisywac a nikt i tak tego nie czytał. Naprawde dla lekarza to jest obojetny jaki masz status bo wystarczy sobe poczytac ile luzi korzysta z pomocy psychiatry, psychiatra w aktualnych czasach to jak stomatolog, internista i na zadnym lekarzu wrazenia nie robi, wiec nie ma powodu zeby chodzic z transparentem z Twoimi danymi i to oglaszac. :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tutenchamon 28 paź 2015, 17:54
lekarzowi medycyny pracy juz obojetne to nie bedzie :roll:

Sortuj wg