Czy to nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to nerwica?

przez Agatalipowska 14 paź 2015, 01:46
witam wszystkich . Mam na imię Agata i jestem tu nowa , więc witam serdecznie . A więc czytalam wczesniej pare Waszych postów I swierdzilam ze teZ napisze . Mam problemy z oddychaniem , a mianowicie oddychanie poprzez ziewanie. Od czasu do czasu boli mnie serce , często przed snem strasznie mocno bije i mam uczucie jak by zaraz miało wylecieć. Czuje sie ciągle zmęczona . Nie przesypiam często nocy bo mam napady . Zaczyna walić serce , nie moge dobrze oddychać i nie moge przez to spac . Ostatnio mam bardzo dużo stresu w życiu . Mam 20 lat, wyjechałam do Anglii i mieszkam tutaj z chłopakiem . Pierwszy raz ta sytuacja z napadem wydarzyła sie około 4 miesiecy temu. Chcialam juZ zasnac, I nagle czuje ze Nie moge dobrze Oddychac , zrobiło mi sie gorąco , i serce zaczęło walić jak oszalałe. Obudzilam chlopaka , Cala zaplakana. Pojechalam z rana do szpitala . Zrobil I mi badania serca , krwi i moczu . Wszystko wyszło pozytywnie . Zdrowa jak ryba . I następnej nocy znów to samo . Straciłam przez to prace , bo przychodziłam strasznie zmęczona to pracy . I w końcu raz zasnelam i mnie zwolnili . Teraz mam te objawy coraz cześciej . Jest to męczące. Włączają mi sie fobie ze mam raka ze to zawał serca i rożne takie . Jest to okropne uczucie , mam wrażenie ze umieram . Poszłam do lekarza to powiedział ze to nerwica i ze musi mi przepisać antydepresanty . Boje sie ich brać , nie jestem u siebie w kraju i nie znam ich leków . Mój tata chorował na nerwice przez 3 lata, pokonał ja sam bez żadnych leków . Zapisywał notatki w zeszytach . Pisał jak sie czuje , co go męczy , I to my pomagalo, ale mi raczej nie zbyt . Mój chłopak nic z tego nie rozumie . Uważa ze to zwykle zmęczenie . Ale ja nie jestem często zmęczona bo nie pracuje aktualnie przez tą chorobę . Szukam nowej pracy , i tylko w nocy chciałabym pracować bo e ciagu dnia nie daje rady. Nie wiem juz co mam robic , mam tego dość , wykańcza mnie to emocjonalnie i fizycznie .

Czy to nerwica?

przez AgataS 14 paź 2015, 15:56
Cześć Agata, ja jestem też Agata i też mam nerwicę. Jeśli zbadali twoje serce i twierdzą, że nic ci nie jest, to znaczy, że nie jest. Jeśli przepisali Ci leki, to je bierz, ja biorę antydepresanty i nie czuję, żeby było gorzej, tylko lepiej, po to właśnie są leki. Proponuje iść do psychologa, u mnie jedna rozmowa ( wczoraj ) dużo zmieniła, a broniłam się przed nią sporo czasu, nie potrzebnie. Pomaga mi też bardzo "wypłakiwanie" się facetowi. Opowiedz swojemu wszystkie swoje odczucia, powiedz co myślisz i czujesz, powiedz, że się boisz, to nic złego bo wszystkie emocje są dobre. Znajdź coś, co cie uspokaja, pamiętaj, że nic się Tobie nie stanie a każdy atak paniki przechodzi samoistnie po 15 minutach. Jesteś obciążona genetycznie, dokładnie tak jak ja, moja mama walczyła rok i wygrała również bez leków! Ta choroba jest upierdliwa ale na to się nie umiera. Trzymam kciuki za ciebie!

Czy to nerwica?

przez ekspert_abcZdrowie 16 paź 2015, 10:00
Witaj Agata!

Jeśli postawiono Ci diagnozę "nerwica", powinnaś wdrożyć leczenie. Leki, owszem, są pomocne, ale powinny pełnić rolę pomocniczą. Zasadniczą metodą leczenia nerwicy powinna być psychoterapia (najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym), do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg