Czy ktoś może mi pomóc? Strasznie sie boje

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Rafal98 04 paź 2015, 02:26
Witam, mam 17 lat (koncze 27pazdziernika tego roku) Około roku temu na łamach pazdziernika i listopada mialem napad podczas którego ciezko mi było oddychać i myślałem że zaraz odplyne, pojechalem z rodzicami szybko na sor, zrobili mi ekg, badania krwi, wszystko pozytywnie, podali mi zastrzyk na uspokojenie i jakos to poszlo. Przez kolejne tygodnie zmagalem sie dalej z ciężkim oddychaniem itp aż w końcu to minęło. Przejdźmy do sedna sprawy. Około 5 dni temu obudziłem się w nocy z pulsowaniem głowy, nie wiedzialem o co chodzi, nagle czulem bardzo mocne szybkie walenie serca i myślałem że zemdleje, poszedłem szybko do okna i się jakoś uspokoilem. od tamtej pory regularnie budze się co nocy, na lekcjach czuje sie jakby wszystko było nierealne i nauczycielka mówiła obok a nie do mnie. Mam ciągły ucisk w głowie, jestem senny, pogorszyl mi sie wzrok (nosze okulary nie wiem czy to ma znaczenie) mam ciągły pisk/szum w uszach, z dnia na dzien jest gorzej i coraz bardziej sie boje, czytalem o takich objawach i wyszło że to guz mózgu lub nerwica, nie byłem jeszcze u lekarza ale po weekendzie mam zamiar iść bezzwłocznie. O ile dozyje... Najgorzej jest kiedy o tym myślę wtedy to wszystko sie nasila i mi słabo. Dzis doszedł brak apetytu (mimo ogromnych ilosci pochlanianego wczesniej jedzenia, lubie sobie pojesc i jestem dosc masywny)

I ti zwracam sie do Was, uważacie, że to nerwica czy jakiś rak? Ma ktoś podobne objawy? Proszę o pomoc strasznie się boję. ..

przez *Monika* 04 paź 2015, 02:53
Rafal98, witaj, na SOR podali Tobie zastrzyk uspokajający już po badaniach i wykluczeniu jakiejkolwiek choroby... to powinno dać Tobie do myślenia. Objawy wskazują na zaburzenia lękowo-depresyjne lub lękowe. W takich przypadkach dobrze byłoby pójść do psychiatry po skierowanie na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez Rafal98 04 paź 2015, 03:00
Myślisz, że to nie choroba mózgu?
ps. dziękuję za odzew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rafal98 04 paź 2015, 03:03
Strasznie martwią mnie te całodzienne bóle głowy z przerwami po ok. 30min

przez Rafal98 04 paź 2015, 03:04
A i ten pisk w uszach, który nie ustaje i nie daje spać :szukam:

przez Rafal98 04 paź 2015, 08:58
HALO :(

przez agu09 04 paź 2015, 16:04
a bierzesz jakies leki? suplementy ?
ja ostatnio wzielam tauryne bo przeczytalam ze jest dobra na wszystko a okropnie mnie po niej bolala glowa,
mozesz miec tez jakies niedobory witaminowe, poczytaj ktore witaminy dzialaja uspokajajaco...
albo to po prostu Twoja samonakrecajac się psychika i objawy nerwicy

przez Rafal98 05 paź 2015, 16:25
zrobilem dzisiaj morfologie i ob
podwyzszone leukocyty i neutrofile 77% :( czy to moze oznaczac nowotwor?

przez ekspert_abcZdrowie 05 paź 2015, 19:37
Spokojnie, Twoje wyniki nie wskazują na nowotwór. Ewentualnie na jakąś infekcję. By zdiagnozować raka, wykonuje się zupełnie inny rodzaj badań, ale myślę, że w Twoim przypadku nie będzie to konieczne. Twoje objawy są niemal książkowymi objawami nerwicy. Oczywiście, musisz skonsultować się z lekarzem i iść do psychiatry, ale sam fakt, jak bardzo jesteś zmartwiony o swoje zdrowie, wskazuje na zaburzenia lękowe.
Psycholog

przez Alexandra 06 paź 2015, 00:51
Mam te same objawy. Zaczęło sie od wybudzenia w nocy z powodu pisku w uszach. Wpadłam w panikę i zaczęłam odpływać. Zawroty głowy, niemożność oddychania. Od tej pory miałam 4 ataki, także w ciągu dnia. Mam zawroty głowy, ciągły ucisk głowy lub rozpieranie, uczucie żelaznej obręczy na głowie. Jestem po wizycie u psychiatry, mam przepisane leki. Też boje się, że to guz mózgu, ale ani psychiatra, ani psycholog nie są tym zaniepokojone- uwązaja, że to nerwica. Dzisiejszy ucisk głowy znowu spowodował u mnie panikę. Mam takie ściski co 5 minut np w mieście, jakby ktoś tę głowę zaciskał mi obcęgami. Zaciska- puszcza, zaciska-puszcza.Koszmar. łączę się w bólu. :smile:

przez Rafal98 06 paź 2015, 09:25
jezu dziekuje wam bardzo mnie uspokoiliscie :D, strasznie sie bałem i juz odchodzilem od zmyslow bo kazdy mnie zlewal i mowil ze sobie wmawiam i ze mam sie ogarnac bo mnie do psychiatryka zamkna :( ale bardzo mnie pocieszyliscie dziekuje wam !
a propos czy suchosc w ustach i takie nudnosci przy jedzeniu to tez normalne? :P

przez Rafal98 06 paź 2015, 09:38
a i dodam, ze bylem u rodzinnego i powiedział, ze podejrzewa nerwice i powiedział, ze do psychiatry trzeba, tylko ja nie chce isc do psychiatry, ponieważ w przyszlosci chce isc do policji/wojska a choroba psychiczna i leczenie u psychiatry wyklucza taka mozliwosc. Poza tym najblizszy psychiatrya dzieciecy (bo mam jeszcze 17 lat) jest 120km od mojego miasta :/

przez ego 06 paź 2015, 10:46
Rafal98, w takim razie cała Twoja nadzieja w tym, że wszystko samo Ci przejdzie i do czasu rekrutacji do policji /wojska, czyli instytucji stojących na straży prawa i bezpieczeństwa, nauczysz się łgać na tyle sprawnie, że na testach wstępnych i w rozmowie z psychologiem, nie wyjdzie, że możesz mieć do ukrycia w swej przeszłości coś, czym psycholog na rekrutacji mógłby być zainteresowany...
ego

przez Rafal98 06 paź 2015, 11:06
czyli kazdy w 100% pewien, ze to nerwica? :P

Sortuj wg