jestem brzydka jak to zaakceptowac ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez NN4V 04 paź 2015, 07:40
agu09 napisał(a):....co to za milosc ktora sie konczy?...

Wszystko się kiedyś kończy.
Skąd urojenia nieskończoności? Za dużo bajek?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez NN4V 04 paź 2015, 07:46
Dark Velvet napisał(a):...Sprawą kluczową jest umiejętność stworzenia więzi. ...

Dokładnie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez mrczny 04 paź 2015, 09:11
Dark Velvet napisał(a):
cyklopka napisał(a):
mrczny napisał(a):agu09 pożądanie czy seks można rozdzielić od miłości i nie łączyłbym tego zbyt mocno na twoim miejscu. Pytanie co uważasz za miłość skoro ciężko ci uwierzyć, że facet może kochać

A może lepiej nie rozdzielać tylko łączyć?

mrczny, nie wypowiadaj się na temat miłości, jeśli pożądanie nie ma z nią według Ciebie wiele wspólnego.

Dlaczego pożądanie miałoby być bezwzględnie związane z miłością? Istnieją pary, które nie odczuwają pożądania, nawet nie uprawiają seksu, a są ze sobą szczęśliwi. Kochają się. Będziesz im wmawiać, że to nie miłość ponieważ nie spełniają pewnych kryteriów?

Istnieją tacy ludzie, którzy uprawiają seks, ich związek jest oparty jedynie na pożądaniu. Czy będziesz im wmawiać, że się kochają, nawet jeśli tylko lubią? Mówię o przygodnych spotkaniach, o prostytutkach, ale także o tzw. friends with benefits.

Co więcej istnieją ludzie w otwartych związkach, którzy mają stałego partnera do którego odczuwają miłość i pożądanie, ale także uprawiają seks poza związkiem z ludźmi do których nie czują miłości.

Na temat miłości czytałem ciekawą książkę którą polecam "nieznośna lekkość bytu"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/194381/nieznosna-lekkosc-bytu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mrczny 04 paź 2015, 09:16
agu09 napisał(a):nic. uważam ze milosc nie istnieje. nawet na poziomie rodzic -dziecko, wszystko sprowadza się do ochydnych samolubnych genow i ich żądzy przetrwania. gardze tym. gardze calym swiatem i tym ze zostalam tu na sile i bez pytania sprowadzona.

Nie powiedziałaś czym jest dla ciebie miłość, która jak twierdzisz nie istnieje. W takim razie nie da się z Tobą sensownie rozmawiać jeśli nie mówisz o co tobie chodzi i co dokładnie negujesz

przez mrczny 04 paź 2015, 09:27
agu09 napisał(a):
no nie wiem. rodzice mi mowili ze jestem ladna, za to rowiesnicy wrecz przeciwnie. wierzylam rowiesnikom i lustrom, mialam swiadomosc ze rodzice mnie pocieszaja, dziecinstwo swoja droga ale moim zdaniem wazniejsze dla psychiki dorastajacego czlowieka jest opinia otoczenia a nie rodzicow.

o ze swojej seksualności jesteś niezadowolona czy z seksualności innych ludzi?

z mojej i z calego swiata. jestem zla ze to jest tak podle wszystko urzadzone. nie podoba mi sie.

Wiele brzydkich osób potrafi wzbudzać zainteresowanie i być atrakcyjnymi. Wiele zależy jak o sobie myślimy. W pierwszym odruchu osoba pozbawiona urody, która zachowuje się jakby była atrakcyjna może wzbudzać śmiech, zdziwienie. Jednak jeśli jest pewna swojej urody to przychodzi zastanowienie. I tak przez pewność tamtej osoby o własnym wyglądzie nawet brzydką można pożądać.

Sam doświadczyłem niestety czegoś odwrotnego przy bliskiej osobie. Miałem piękną i inteligentną dziewczynę, która w siebie nie wierzyła. Na początku ogarnia cię pusty śmiech jak słyszysz ciągłe zaprzeczenia własnej urody i inteligencji. Jednak po pewnym czasie jak jest się wręcz bombardowanym innymi poglądami to się ulega. I zaczyna się postrzegać piękną i mądrą jako brzydką i głupią. Tak to działa, że piękno ludzi często zaczyna się w ich głowie.

(ps. nie oceniam ani jej ani swojego zachowania czy spojrzenia piękna i inteligentna -> brzydka i głupia)

przez wiejskifilozof 04 paź 2015, 10:04
To jest taki nasz stereotyp.Ładny miły,brzydki zły.A to nie prawda.

przez ego 04 paź 2015, 10:46
Detektywmonk, ale faktem jest, że ludzi ładni są automatycznie postrzegani jak dobrzy...
http://www.psychologia.apl.pl/index.php/czytelnia/psychologicznie/39-atrakcyjnosc-fizyczna?start=7

Jest też inny stereotyp, że ładny/a to głupi/a, brzydki/a to mądry/a, a to nie prawda.. badania brytyjskich naukowców pokazały, że ludzie ładni, statystycznie mają wyższe IQ od ludzi nieatrakcyjnych, przy czym ta zależność, jest bardziej widoczna u mężczyzn, niż u kobiet. U mężczyzn atrakcyjnych, IQ jest średnio ok 13pkt wyższe niż przeciętna, a u kobiet 11pkt.
Inne badania pokazały, że w przypadku mężczyzn istnieje pozytywna zależność pomiędzy wyglądaniem na inteligentnego, a faktycznym byciem inteligentnym:http://www.realclearscience.com/journal_club/2014/04/11/if_he_looks_stupid_he_probably_is_108592.html
ego

przez Druid 04 paź 2015, 11:07
mrczny napisał(a):Istnieją tacy ludzie, którzy uprawiają seks, ich związek jest oparty jedynie na pożądaniu. Czy będziesz im wmawiać, że się kochają, nawet jeśli tylko lubią? Mówię o przygodnych spotkaniach, o prostytutkach, ale także o tzw. friends with benefits.
Nigdzie nie napisałam, że utożsamiam seks z miłością.
Druid

przez TruchłoBoga 04 paź 2015, 11:21
Mae napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):Bonni i Klajd, parka morderców z USA.

Oni byli mordercami czy złodziejami?

Najpierw złodziejami, więc byli kochani, potem mordercami, więc już nie bardzo.
TruchłoBoga

przez ego 04 paź 2015, 12:11
NN4V napisał(a):
agu09 napisał(a):....co to za milosc ktora sie konczy?...

Wszystko się kiedyś kończy.
Skąd urojenia nieskończoności? Za dużo bajek?
Bez przesady. Podejrzewam, że autorkę tematu w zupełności usatysfakcjonowałaby miłość do końca życia. (Zakładając, że życie się kończy)
ego

przez Kalebx3 04 paź 2015, 12:20
agu09,
radzę znależć Ci wiekszego brzydala od siebie i może ,,, wtedy Ci sie poprawi .
A jak nie poprawi to dalej tutaj ( na Forum ) jęczeć - będziemy doradzać .
Bo to tak jest ,że jak się nie pogorszy to się nie docenia jak było kiedys pieknie .
Głowa do góry!!! ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Candy14 04 paź 2015, 14:08

zupelnie zwyczajnie przyjac do wiadomosci. Skoro na tym polu nie masz nic do zrobienia udoskonalaj inne dziedziny. Mozna byc brzydkim i interesujacym
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Masturbow 04 paź 2015, 14:12
Kalebx3 napisał(a):agu09,
radzę znależć Ci wiekszego brzydala od siebie i może ,,, wtedy Ci sie poprawi .
A jak nie poprawi to dalej tutaj ( na Forum ) jęczeć - będziemy doradzać .
Bo to tak jest ,że jak się nie pogorszy to się nie docenia jak było kiedys pieknie .
Głowa do góry!!! ;)

zaraz zaraz był tu gdzieś ten cały owsik
Masturbow

przez Argish 04 paź 2015, 14:24
Candy14, e tam ja myślę, że jak kobieta zadba odpowiednio o siebie to jest w stanie poprawić znacząco swój wygląd
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg