Mam 16 lat i objawy nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez yoshimura 03 paź 2015, 14:09
Mam 16 lat i nazywam się Ania. Zarejestrowałam się na tym portalu ponieważ od jakiegoś czasu wydaję mi się że mam objawy nerwicy. W moim życiu niedawno można byłoby zaobserwować wiele stresujących zmian w krótkim czasie. Problemy w szkole, w związku, w relacjach ze znajomymi, a także w domu. Wszystkie problemy trzymam dla siebie i może to tym niszczę sobie psychikę? :cry:
Nie dawno pojawiły się u mnie problemy ze " zdrowiem ". Jednak wszelkie choroby są wykluczone na każdych badaniach. Ostatnie konsultacje z lekarzem mam w poniedziałek. Często zdarzają się u mnie :
- nierówne i szybkie bicie serca
- bóle głowy typu uścisku
- ogólne złe samopoczucie i osłabienie
- trudności z oddychaniem , duszności
- pieczenie w przełyku
- bóle klatki piersiowej promieniujące na bark , kłucie w sercu
Przez to podejrzewam że mam nerwicę , jednakże nie wiem jakiego rodzaju , więc wybaczcie jeżeli wybrałam zły przedział. Bardzo bym podziękowała osobom które podzielą się ze mną jeszcze innymi informacjami na temat nerwicy , i swoimi dolegliwościami. :oops: :( Również nie pogardzę dobrymi radami . :-|
Ostatnio edytowano 04 paź 2015, 17:40 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: W merytorycznych działach bez zgody Ekipy nie można zakładać ankiet. Ponadto, to tylko Forum, na którym nikogo się nie zdiagnozuje.

przez arminn 03 paź 2015, 16:50
Witaj na forum ;)
A Twoim wieku, w okresie gimnazjum (czyli jeszcze całkiem niedawno) też przechodziłam przez dziwne objawy, robiłam badania, które nie potwierdzały żadnych chorób. Podejrzewałam nerwicę. U mnie głównie występowały kłopoty z żołądkiem i z oddychaniem..
Tak, czy inaczej nie będę Ci tu opowiadała całej mojej historii. Chcę Ci tylko powiedzieć, żebyś nie rezygnowała z szukania pomocy! Jeżeli ostatnia konsultacja nie wykaże niczego, radziłabym wizytę u psychologa/terapeuty. Powiedz mi jeszcze, czy masz jakiekolwiek wsparcie wśród rodziny? Pisałaś, że masz z nią problemy. To na pewno trochę komplikuje sprawę. A jak czujesz się w szkole? Objawy się w niej nasilają?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez yoshimura 03 paź 2015, 19:35
arminn napisał(a):Witaj na forum ;)
A Twoim wieku, w okresie gimnazjum (czyli jeszcze całkiem niedawno) też przechodziłam przez dziwne objawy, robiłam badania, które nie potwierdzały żadnych chorób. Podejrzewałam nerwicę. U mnie głównie występowały kłopoty z żołądkiem i z oddychaniem..
Tak, czy inaczej nie będę Ci tu opowiadała całej mojej historii. Chcę Ci tylko powiedzieć, żebyś nie rezygnowała z szukania pomocy! Jeżeli ostatnia konsultacja nie wykaże niczego, radziłabym wizytę u psychologa/terapeuty. Powiedz mi jeszcze, czy masz jakiekolwiek wsparcie wśród rodziny? Pisałaś, że masz z nią problemy. To na pewno trochę komplikuje sprawę. A jak czujesz się w szkole? Objawy się w niej nasilają?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Mam wsparcie wśród rodziny mimo wszystko , ale nie znają mojego problemu. Nikt o nim nie wie oprócz najbliższych mi osób , przyjaciółki i chłopaka. W szkole ? Nigdy nie czuję się pewnie. Zawsze miałam problemy z dogadaniem się z osobami z klasy. Zawsze byłam jedną z tych najgorszych , tą odpychaną. Objawy się nasilają w szkole , nasilają się podczas kłótni z moim chłopakiem lub przyjaciółką, nasilają się jeżeli słyszę krzyk , lub płaczę. Nie mam pojęcia co dalej robić :( :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 05 paź 2015, 19:41
yoshimura, a próbowałaś porozmawiać z psychologiem/pedagogiem szkolnym?
Psycholog

Sortuj wg