Lękówka a praca...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lękówka a praca...

przez DarkMaster 08 wrz 2015, 12:32
Witam, Witam. W mojej chorobowej karierze, chyba nadszedł czas, aby poważnie zastanowić się nad podjęciem pracy i tutaj pytam, bo zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu...

Idziemy na rozmowę, dostajemy pracę, podpisujemy umowę o pracę, któregoś dnia kładzie nas na łopatki, nie ma opcji aby iść do pracy, lęk jest zbyt silny, lub cokolwiek innego. Co w takim wypadku? Jak na to patrzy pracodawca? Czy psychiatra wystawi L4? Ktoś, coś?
Nie dotrzymałem słowa
Słowa danego samego sobie
Nie miałem już odwrotu
Zmierzałem donikąd
Moim przyjacielem stał się strach,
Strach przed samym sobą

Lękówka a praca...

przez agusiaww 08 wrz 2015, 13:41
DarkMaster, wystawi ale ile bedziesz siedział na l-4, w koncu zostaniesz zwolniony. Nie ma pracy bez stresu. Trzeba albo sobie z tym radzic za pomoca terapii, odreagowania, leków albo siedziec w 4 scianach i gryzc tynk.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Lękówka a praca...

przez ekomar321 11 wrz 2015, 00:42
Na początku tych stresów może być, w końcu będziesz przekraczał swoją dotychczasową, czterościanową strefę komfortu. Z czasem powinieneś się przyzwyczaić, że praca to codzienność, a nie nadmierne wyzwanie:). A jeśli lęki się rozpanoszą w danym dniu i ściągną z nóg? Nie jestem specjalnym zwolennikiem postawy typu "hura i do przodu", ale w takim wypadku to według mnie najlepsze rozwiązanie.
Skupianie się na lęku i pogłębianie go specjalnie nie pomoże. Dokuczają lęki? A pozwól im być, siłą ich nie zwalczysz. Skoncentruj się też na tym, że nabierasz doświadczenia, jesteś coraz pewniejszy i spokojnie tą pracę wykonujesz. Czy oby na pewno jest sens przed jej rozpoczęciem rozważać o tym, co powie pracodawca w reakcji na psychiatrę? Polecam mój świeży artykuł, gdzie problem lęków poruszam całkiem szczegółowo: poradnik-dla-nerwicowca-t56645.html.
Pozdrawiam:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg