Klaustrofobia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Klaustrofobia

przez sailorka 28 sie 2015, 14:09
Ma ktoś z Was? Przerażają mnie windy, a najbardziej boję się latać samolotem. W sypialni nie mogę mieć zasłoniętych rolet ani zamkniętych drzwi. Najgorzej czułam się, jak byłam w psychiatryku.
Cześć, jestem czubkiem

Klaustrofobia

przez julusia 30 sie 2015, 21:42
Ja nie mam, ale akurat windy mnie też przerażają, unikam ich. Samolotu boję się panicznie, nigdy nie leciałam, nie wiem, co to by było.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Chlorprothixen 15 - 50 mg

Klaustrofobia

przez Ancilla 16 mar 2016, 22:40
Odświeżam wątek ;) Też mam klaustrofobię. Najgorsze są windy, ale w ogóle odnosi się to u mnie do wszystkich pomieszczeń, miejsc, z których nie mogę wyjść kiedy zechcę, np. autobusy i tramwaje, zamknięty balkon. Nie lubię też tunelów i ogromnych sklepów czy budynków, w których czuję się jak w labiryncie (mam tak np. w IKEA). Samolotem leciałam raz i wzięłam tabletkę na uspokojenie (chyba jakieś benzo, nie pamiętam). Pomogła i sam lot wspominam bardzo dobrze. Ale w tym czasie, kiedy leciałam, moja nerwica była w uśpieniu i nie nakręcałam się za bardzo przed podróżą. Klaustrofobia dość mocno utrudnia mi życie. Psycholog radzi mi przełamanie się i przejechanie się windą. Mam nadzieję, że niedługo się na to skuszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg