Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Virginia 16 kwi 2006, 17:27
A takze przede wszystkim zwolnij tempo!!!!!!!!!!!!! To nie musi byc jeszcze nerwica. Zrob wszystko, zeby bylo to jedynie przejsciowe i nie przeksztalcilo sie w stan chroniczny!

Zbadaj to wpano. Byc moze brak wapna+przemeczenie+stres, wywolalo taka reakcje.

Nie wpadaj w panike, nie szukaj ani nie wmawiaj sobie chorob.

Bierz wszystko zdrowo rozsadkowo!

Pozdrawiam i zdrowia zycze!
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

"Mdlejące" kończyny

przez Moniczka 05 maja 2006, 19:50
Czy ktos z was ma taki problem?Mdleja mi rece i nogi a zwlaszcza po lewej stronie ciala.Nie jest to bol ale takie omdlenie,slabosc w miesniach (jakby zanikaly),niemoznosc dluzszego trzymania konczyn w gorze.Musze je podpierac lub przytrzymywac.Przeraza mnie ten objaw bo nigdy go nie mialam,nie wiem czy to nerwicowe,depresyjne czy tez moze zwiastowac grozne schorzenia neurologiczne?W nocy bardzo mi przeszkadza bo nie moge spac kiedy miesnie mi tak slabna i ciaza.Trwa to juz prawie tydzien.Czuje jakbym tracila miesnie,sily...Boje sie ze kiedys w ogole nie wstane.Lekarz internista i psycholog potwierdzili,ze to nerwicowe ale czy nie mogli sie mylic....?Jak sobie z tym radzic?
Moniczka

przez kinga 05 maja 2006, 23:14
mialam to samo, przeszlo, ale wiem jakie to koszmarny objaw jest, nie martw sie na 100% to nie ma nic wspolnego z zadna choroba neurologiczna mi to przeszlo po 2 miesiacach, omdlewaly mi obie nogi i mialam klopoty z chodzeniem przez to, tez mi sie wydawalo ze to nie moze byc nerwica a jednak byla
a po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokoj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scajona 05 maja 2006, 23:27
.......wiesz, ja mam też tak czasami, że czuję że ręce mi słabną, wydaje mi się, że nie jestem w stanie ich podnieść, że zaraz stracę czucie. Jednak tłumaczę sobie, że to tylko osłabienie, skupiam się napinam rękę z całej siły i wtedy czuję że jednak nadal jest silna;) spróbuj w chwili słabości wystawić kończynę na próbę i napiąć jej mięśnie a zobaczysz, że Ciebie posłucha ;)
...........w oczekiwaniu na lepsze jutro..............

przez telimenka 06 maja 2006, 20:20
Pamiętam to drętwienie rąk, wystąpiło u mnie na początku... przerażało mnie... na szczęście nie pojawiło się już nigdy więcej! (i mam nadzieję, że już nie wróci)

przez venom 06 maja 2006, 21:28
mnie dretwieja rozne czesci cial, ale przewaznie lewa strona, zrobilem wszelkie mozliwe badania i wszystko Ok wiec sie nie przejmuje, widocznie tak musi byc , pozdrawiam
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez Signum 08 maja 2006, 00:28
Ach znam to...szczegolnie jak sie zdenerwuje odczuwam spadek sily w miesniach i 'mdlenie'konczyn+mrowienie...

przez Moniczka 08 maja 2006, 09:22
Jezeli to wszystko o czym ja pisze-to mdlenie,slabniecie i dretwienie konczyn jest normalne w nerwicy to ja sie zalamie i nie znajde sily do walki...Mialam dzis koszmarna noc.Dretwiala mi cala lewa polowa ciala,noga,reka,serce,twarz,mialam drgawki mioklotyczne,bylo mi strasznie zimno i ogarnial mnie niepokoj.Bylam taka slaba i mialam takie zawroty,ze juz myslalam iz to moj koniec.rano zrobilam badania krwi.Dzis ide tez do neurologa.Nie wiem naprawde jak to przezyc,jak wierzyc w przyszlosc,w lepsze jutro gdy zycie tak dowala....Czy ktos z was sobie z tym poradzil....?
Moniczka

przez janek 08 maja 2006, 09:31
Moniczka napisał(a):Jezeli to wszystko o czym ja pisze-to mdlenie,slabniecie i dretwienie konczyn jest normalne w nerwicy to ja sie zalamie i nie znajde sily do walki...Mialam dzis koszmarna noc.Dretwiala mi cala lewa polowa ciala,noga,reka,serce,twarz,mialam drgawki mioklotyczne,bylo mi strasznie zimno i ogarnial mnie niepokoj.Bylam taka slaba i mialam takie zawroty,ze juz myslalam iz to moj koniec.rano zrobilam badania krwi.Dzis ide tez do neurologa.Nie wiem naprawde jak to przezyc,jak wierzyc w przyszlosc,w lepsze jutro gdy zycie tak dowala....Czy ktos z was sobie z tym poradzil....?

a masz inne wyjście? musisz sobie z tym poradzić, nic innego Tobie (Nam) nie zostało. Ja miałem takie zawrtoty, "zawały" itp że hej...teraz jakoś osłabło..ale kto wie co bedzie "jutro"..walcze z sobą, ze swoją psychiką..może to troszke choć pomoże..
Ostatnio edytowano 08 maja 2006, 09:32 przez janek, łącznie edytowano 1 raz

przez bibi 08 maja 2006, 09:31
ja bym poradziła
po pierwsze nie przejmowac się...bo to tyklko swiadczy o tym że bardzo się wczuwasz w swoje ciało...ja wiem ze to jest straszne i jak to miałam to bardzo się bałam...
przeszło jakoś tak samo z siebie
to czesty problem nerwicowców.
poza tym brac magnez...to naprawde pomaga!!
MGB6- 50 tabletek za 6 zł a bierze się 1 dziennie
(ja biore 2x)
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 08 maja 2006, 21:21
Bylam u neurologa w sprawie tych mdlejacych konczyn i on powiedzial,ze to albo nerwicowe albo mozna podejrzewac stwardnienie rozsiane!!!!Nie kazala sie jednak martwic tylko dala skierowanie na rezonans magnetyczny.W szpitalu czeka sie na to okolo pol roku wiec wtedy dowiem sie najgorszej lub paradoksalnie najlepszej prawdy...Jestem zrozpaczona
Moniczka

przez scajona 08 maja 2006, 22:46
a byłas prywatnie u neurologa? ja jak bylam z bolami glowy to pytal sie o dretwienia konczyn, powiedzialam ze tez czasami dretwiały, i nie zlecil mi rezonansu magnetycznego, tylko przeswietlenie czaszki, a co tak wlasciwie na takim przeswietleniu wyjdzie??!! czy nie mam peknietej czaszki,(a nie czy cos tam w srodku siedzi, walcze z lękami bólu glowy i takie badanie podejrzewam ze bardzo by mnie uspokoilo jesli wyszloby dobrze), życze ci wiec cierpliwosci w oczekiwaniu na badanie, załoze sie ze wyjdzie dobre, a i uspokoi cie to, pozdrawiam ;)
...........w oczekiwaniu na lepsze jutro..............

przez seba 09 maja 2006, 10:05
Wiesz co.Lekarz moze nieco przesadzil straszac Cie od razu stwardnieniem rozsianym:).To nie jest taka posta choroba,zeby ja od razu stwierdzic,a nawet podejrzewac.Rozumiem,ze zdrowy czlowiek,nie majacy problemow nerwicowych po pojawieniu sie takich objawow jak Ty masz moglby sie martwic,ale skoro zmagasz sie z nerwica to jest b.wielkie prawdopodobienstwo,ze to typowe problemy nerwicowe.To,ze masz juz tak od tygodnia to tez nic nie znaczy.U mnie takie problemy ciagnely sie okolo miesiaca lub nawet dluzej.Jezelu u Ciebie w rodzinie nikt nie chorowal na taka choroba to prawdopodobienstwo,ze Ty ja masz jest naprawde znikome.Wiem,ze teraz bedziesz caly czas myslec o tym,ze pewnie jestes chora,ale to napedzi w Tobie tylko dalszy lek i objawy napewno nie bede slabnac.To takie bledne kolo.Jak sie raz w nie wejdzie to koniec:).Glowa do gory

przez telimenka 09 maja 2006, 12:36
kurcze, myslalam ze ten problem juz mnie nie dotyczy.. dzis w nocy przebudzalam sie co chwile czujac jak dretwieja mi nogi... to bylo okropne!!!!! :( :( :(

Sortuj wg