Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

pieczenie, mrowienie, pulsowanie mięśni

przez Usagi87 15 lut 2015, 12:00
Dzięki za odpowiedź, Post przeniosłam do ogólnego wątku dotyczącego nerwicy, bo pomyliłam temat. :P
Ja na serio już świruję od tego myślenia o stwardnieniu. Tyle się naczytałam, że głowa mała. Najgorsze jest to, że mięśnie wariują nawet jak jestem spokojniejsza (albo tak mi się wydaje). Niekoniecznie podczas silnego ataku lęku. Dzięki za radę. Muszę się wyciszyć, bo ledwo ciągnę, zarówno w pracy jak i na uczelni. ;)

przez Enii 15 lut 2015, 12:27
Usagi87, wierzę, tak samo reagowałam tylko u mnie szło w strone zakrzepicy :roll:

Nie można czytac o chorobach w necie. Tam zwykłe skaleczenie do sepsy prowadzi ;)
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez stracony 15 lut 2015, 15:08
Enii, w tym wypadku w obliczu innych chorób nerwica nie wydaje się taka straszna.
Ponawiam pytanie, jakie lekarstwo pomogło komuś z was na podobne dolegliwości..... i dobrze by było gdyby się nie gryzło z alko :roll:

-- 26 lut 2015, 22:14 --

i ponawiam pytanie, czy po miesiącu czy dwóch łykania psychotropów ktoś z was pozbył się takich objawów? Aktualnie łykam apropilo co jest też takim samym g.... jak psychotropy tylko na parkinsona i zespół niespokojnych nóg to jak to mi nie pomoże to mogę próbować czegoś innego. Tylko CZY to ma sens jeśli nic nie pomaga a leki przytruwają ?
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sebi 03 mar 2015, 20:59
Witam, mam tak silne parestezje, że zaraz zwariuję. Nie wiem czy to na pewno jest parestezja, nie odczuwam drętwienia ale takie bardzo nieprzyjemne prądy w kończynach i w głowie, jest to nie do wytrzymania. Jak na chwilę zasnąłem i odczuwałem to przez sen to zaczęło mi się, że kręcę się w kółko, że spadam na ziemie z łóżka, nie mogłem się obudzić, było to okropne wrażenie. Co mam zrobić? Macie jakieś sposoby na to? Jest mi tak źle, jak dawno mi nie było...

przez ryska 03 mar 2015, 21:16
Ja na ostatniej terapii tak się trzęsłam, że nie mogłam się skupić na mówieniu. A terapeutka udawała, że nie widzi jak cała drżę. I jąkałam się, bo tak ruszała mi się szczęka szczęką. Nie mogłam tego opanować, uspokoić się. Już od wielu lat nie zdarzyło mi się trząść aż tak bardzo.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Cicha_woda 17 mar 2015, 19:01
A mi bardzo sztywnieje kark, ręce czasami mi się trzęsą, ale to napięcie w karku jest nie do zniesienia, odczuwam w związku z tym straszny dyskomfort, przez nie powoli wpadam w depresję.

przez żabinka 20 mar 2015, 14:23
Proszę pomóżcie, co zrobić aby przestały mi sie trząść ręce(oprócz łykania magnezu)?,to jest do nie wytrzymania, nie mogę wykonywać różnych czynności przez to, obcy ludzie zwracają mi uwagę na ten problem.
Czy to może być objaw fobii społecznej? zauważyłam że najbardziej mi się trzęsą podczas rozmowy z innymi ludźmi, zawsze byłam osobą nieśmiałą ale nie do tego stopnia

przez bartek_tsw 18 kwi 2015, 16:33
Tutaj są wypisane wszystkie potencjalne przyczyny drżenia mięśnie: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/ ... iesni.html . Link prowadzi do bloga tworzonego przez lekarzy, więc informacje są rzetelne.

przez barttsw 10 lip 2015, 00:51
Drgania mięsni twarzy to objaw guza mózgu. Tutaj są wypunktowane inne objawy tej choroby: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/07/guz-mozgu-pierwsze-objawy-guza-mozgu_8.html

przez Tarik 17 gru 2015, 21:08
Witam. mam nie mały problem. od maja drżą mi ręce nogi i język. nie dzieje się to bez przyczyny. podczas wyjazdu do pracy w holandii trafiłem na ,, dobre " towarzystwo . po wielu próbach namawiania mnie do wzięcia ekstazy uległem. po wzięciu jednej czułem się wspaniale , nie potrafiłem sobie odmówić i brałem następną. później gdy już chciałem zakończyć wieczór pojawiły się teksty: dawaj jeszcze jedną, stary nic ci nie będzie, po tej dobra bania jest. to tak jak by pijany miał sobie odmówić kolejnego kieliszka... skończyło się o 10 rano następnego dnia i wzięciu łącznie 4-5 tabletek. następnego dnia czułem się osłabiony, zawroty głowy i drżenie ale to podobno normalne. weekend się skończył w poniedziałek poszedłem do pracy na 14 i tam zaczął sie koszmar. serce waliło jak młot , było mi strasznie gorąco. byłem przerażony . wydawało mi się że moje serce zaraz stanie. myślałem tylko o mojej rodzinie że ich już więcej nie zobacze... następnego dnia derealizacja, depersonalizacja, pieczenie karku , kucie serca, zawroty i silny ból głowy. ogromne poczucie winy , stres .wytrzymałem 2 tygodnie i musiałem wrócić do domu. poszedłem do lekarza rodzinnego i powiedziałem o całej sytuacji . lekarz powiedział że to przemęczenie i nic mi nie będzie. trochę mnie to uspokoiło ale niektóre dolegliwości wróciły ale z czasem wszystko ustało a drżenie pozostało do dziś . mam nerwice albo depresje. a może jedno i drugie. ciągle wpisuje w wyszukiwarce moje dolegliwośći o drżeniu. wkręcam sobie parkinsona, sm i inne choroby . nie mogę wrócić na dawny tor życia. jedna głupia decyzja i moje życie legło w gruzach. za młodu trochę sie paliło zioło ale z czasem zmądrzałem i przestałem. z twardymi nie miałem styczności i ten pierwszy raz zrujnował mi życie... obwinianie siebie pogarszało sytuacje więc przestałem siebie obwiniać.
jeśli chodzi o drżenie to podczas zdenerwowania nasila się. gdy napnę mięśnie także. np gdy leże i napnę mięśnie brzucha to cały się trzęsę albo gdy staje na palcach . zastanawiam się czy te objawy to uszkodzenie mózgu czy objawy depresji albo nerwicy. miał ktoś może podobną sytuację albo ma podobne dolegliwości ? czy są jakieś leki które mogły by mi pomóc ? Pozdrawiam wszystkich nerwicowców

przez ma_kowalewicz 06 sty 2016, 10:04
mi dość często ręce się trzęsą ale nawet nie tyle z powodu stresującej sytuacji, ale ot tak po prostu ... to dopiero dziwne.

DarkAngel napisał(a):Witam!!!
Hehe, nie wiem, czy chodzi Ci dokładnie o to co

mi. Nieraz podczas leżenia, a dokładnie usypiania zdarza mi się, że moje ciało w jednej chwili podskakuje, jakkby rażone

prądem.
Czy chodziło Ci o to?
Pozdrawiam!!! :D :D :D

ja mam coś takiego, zdarza mi się to bardzo często. zaczynam spać gdy nagle budzę się podskakując, serce mi drży, to takie uczucie jakby spadania w dół czy coś w tym stylu.

przez SouthernSun 07 sty 2016, 18:04
Ja mam coś innego. Po kilku minutach od przyjęcia przeze mnie zastrzyku lub pobraniu krwi do badania u lekarza mam następujące objawy: częściowy zanik wzroku (mroczki przed oczami), słuchu, zaburzenia równowagi, oblewa mnie "zimny pot", jest mi bardzo gorąco. Objawy ustępują po około 10 minutach. Jakie mogą być przyczyny tego?
„Moje życie pełne było straszliwych niepowodzeń, z których większość nigdy nie miała miejsca” - Montaigne

przez sebastian86 13 sty 2016, 21:06
a mi sie czesto trzesie reka jak gdzies dzwonie...oczywiscie ta reka ktora trzyma telefon
We Are The Champions 2016(L)

przez Andziulka 20 sty 2016, 18:55
Witam, jestem rozpaczliwie w poszukiwaniu pomocy. Od początku stycznia miałam w nogach uczucie klujących igiełek. Zaczęło mi się to po bardzo nerwowym okresie pełnym stresów. Od paru dni drga mi mięsień w stopie. Nic ni moge na to poradzić i wariuje z obawy, ze to możne być stwardnienie rozsiane. Czytałam, ze u wielu z was podobne problemy powodowane sa nerwica. Dokąd powinnam zgłosić się po rade?

Sortuj wg