Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Napięte mieśnie a Stan Alfa

przez Vitalia 31 sie 2014, 11:26
Moze jest to związane z tym, ze wchodząc w relaks tak jakby puszcza się kontrolę, a Ty się jej boisz puścić :roll:

przez jasaw 31 sie 2014, 22:43
Biedrona20, z jakich relaksacji korzystasz?
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Biedrona20 01 wrz 2014, 19:18
jasaw,
http://forum.gazeta.pl/forum/w,23191,71 ... acja_.html
Posłużyłem się medytacją z tego tematu, z tym że nie słuchałem żadnej muzyki.Leżąc i oddychając głęboko po prostu się skoncentrowałem,aby ciało zrobiło się ciężkie i tak się stało.Podczas wejścia w trans gałki oczne zaczęły się przesuwać ku górze,uczucie jakbym odlatywał.Podczas tego moja wyobraźnia była bardzo realistyczna.Niestety przestraszyłem się tego stanu i skończyło się na tym że jeszcze bardziej mięśnie były spięte.Próbowałem też techiniki jacobsona, lecz jakoś na mnie nie działa, może coś źle robie.Najbardziej mam napięte mieśne żuchwy i barków. Może coś wiesz na ten temat, z góry byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.Wyczytałem że emocje kumulują się w mięśniach więc może to jest też jakas droga do lepszego samopoczucia.Pozdrawiam
Zaklinacz Wielkich Kijów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez mio85 07 wrz 2014, 23:11
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%BCenie_samoistne

Nie wiedzialem, ze takie cos istnieje, a szukalem juz wielu przyczyn. U mnie drzy wszystko lacznie z jezykiem, a przy mocnym nasileniu mam problemy z mowa. Nawet, kiedy depresja ustepuje to drzenie zostaje. Szkoda, ze nie mozna tej choroby stwierdzic jednoznacznie. Co moze byc przyczyna tego kur..twa? Drzenie samoistne, no ale kiedys musialo sie pojawic z jakiegos powodu.

przez AtroposIsDead 07 wrz 2014, 23:17
@mio85, to chyba nie jest drżenie samoistne. Nad drżeniem, o którym mówi Oleksandra2014, masz całkowitą kontrolę. Możesz przestać, ale z jakiegoś powodu kontynuujesz telepać, jak popadnie. Mam to samo. To nie jest niekontrolowany tik nerwowy.
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez mio85 08 wrz 2014, 10:12
Mozliwe, natomiast ja mowie tu glownie o swoim przypadku. I choc niewatpliwie depresja ma na to wplyw to mimo wszystko, nawet jak jestem na lekach i czuje sie dobrze drzenie nie tylko konczyn, ale rowniez miesni jest obecne. To jest pewnie jakies zburzenie w mozgu, ale pewnie praktycznie niewykrywalne, dlatego diagnostyka jest takk ciezka. Tak samo zreszta jak depresji. To jest dramat, ze wszystkie choroby zwiazane z praca mozgu sa nam nieznane i juz nie beda. Umrzemy nie znajac dokladnie przyczyn naszej choroby. Wydawalo mi sie, ze zycie nie moze byc az takim horrorem, a jednak.

Drżenie stóp

przez drgan 20 wrz 2014, 20:30
Witam Was,

Nowy na forum, z góry przepraszam za wszelkie błędy w właściwym poruszaniu się po forum.
Fajnie, że coś takiego istnieje w sieci!
Mam następujący poblem, z którym byłem już u psychologów i nic nie pomogło.
W sytuacjacvh stresujących, w których chce wypaść dobrze itd. dostaję drżenia stóp - jak stoje to właściwie cały się trzęse
Uniemożliwia mi to chodzenie, bo dodatkowo spinają mi się mięśnie nóg, przez co są ciężkie. O prowadzeniu samochodu nie wspominam nawet.
Kiedyś było to mniej uciążliwe, dziś zwykłe wyjście z domu nastraja mnie negatywnie. Jak soie z tym radzić ? Byłem u neurologa też, przepisano mi pramolan, ale ulotka mnie zniechęciła do brania tegoż leku.
Czy można jakoś naturalnie się leczyć? Co w ogóle robić?

Bardzo dziękuję za pomoc,
Stas

Drżenie całego ciała w sytuacji dużego stresu?

przez Shelion 30 paź 2014, 17:03
Witam! Tak naprawdę z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi zmagam się już ileś lat, jednak za wyjątkiem 2 sezonów zimowych kiedy przyjmowałam setralinę, staram się jednak bazować wyłącznie na specyfikach ziołowych. Ale niestety ostatnio moja "kochana" nerwica zaskoczyła mnie zupełnie, objawiając się następująco: kiedy pojawia się bardzo silny stres (wywołany czynnikiem zewnętrznym), doznaję krótkotrwałego drżenia całego ciała. Przyrównałabym to wręcz do stanu, kiedy ktoś Was tak mocno wystraszy, że aż wręcz "podskakujecie".
Problem w tym, że pracuję w ludźmi, a obawiam się, że to może być widoczne dla innych osób... Do drżenia rąk, kiedy muszę np. nieść filiżankę kawy już przywykłam, ale to jest dla mnie zupełna masakra... :( Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? I czy doraźnie przyjmowany lek, np. Afobam, mógłby tutaj pomóc?

przez Ginny 30 paź 2014, 20:32
Tak, ja mam podobnie. Drżenie rąk, „skaczące” nogi. Ogólnie trzęsę się jakby było z -15 stopni. Myślę, że wiele osób ma takie objawy, więc pocieszę Cię, że nie jesteś sama. Co do leku, nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałam z nim nigdy styczności, ale pewnie ktoś inny coś o nim może powiedzieć :)

przez lojantka 30 paź 2014, 20:35
Po benzo drżenie zamienia się w spokojną płynność, żeby nie powiedzieć kisielowatość ruchów :D
lojantka

przez Anieczkaa 30 paź 2014, 20:46
Ja rowniez jakis czas temu zauwazylam ze podczas zdenerwowania i nie tylko mam drgawki. Bylam wtedy na dosyc niskiej dawce fluanxolu. Kilka dni temu moja lekarka podwyzszyla mi dawkę leku i poki co drzenie ciala ustapilo.

przez Shelion 30 paź 2014, 21:17
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Swoistym pocieszeniem jest fakt, że nie tylko ja tak mam... Co do leków,to ostatni raz setralinę (Setaloft) zażywałam przez 3 zimowe m-ce prawie 3 lata temu...od tamtej pory miałam przepisany tylko Afobam 0,25 - na problemy ze snem (łykałam go tylko na noc i to zaledwie 1/2 tabletki). Afobam dawno mi się skończył (teraz daję radę przespać noc z samą melatoniną i ziołami). Afobamu nigdy nie zażywałam na dzień, więc obawiam się troszkę tego, jak będę funkcjonować, ale z dwojga złego...;)

-- 30 paź 2014, 21:26 --

Dodam jeszcze, że to drżenie (trwa to dosłownie sekundę, ale jest w moim odczuciu dość silne, więc nie wiem czy nie nazwać tego drgawką?) pojawia się tylko w pracy i miejscach publicznych, takich jak...kościół :roll: Nigdy w domu, czy w gronie rodziny, bliskich przyjaciół...

przez Ginny 30 paź 2014, 23:28
Shelion napisał(a):pojawia się tylko w pracy i miejscach publicznych, takich jak...kościół :roll: Nigdy w domu, czy w gronie rodziny, bliskich przyjaciół...

Wydaje mi się, że drżenia masz w tych sytuacjach, w których nie czujesz się do końca komfortowo. Wśród bliskich czujesz się wyluzowana. Wiesz, że oni Cię zrozumieją. A w otoczeniu obcych ludzi już jesteś mniej zrelaksowana, bo nie wiadomo jakby oni się zachowali :)

Nerwica a napięte mięśnie

przez kintaro 05 gru 2014, 19:29
Witam,
Sorki, że odkopuję temat, ale mam pytanko, jak tam u Was, zmieniło się coś z bólami? Mam to co wy opisujecie, skakanie mięśni, drżenie, uczucie robaczków pod skórą...zastanawiam się czy to nie od nerwicy, nie mam jej zdiagnozowanej, ale jest duże prawdopodobieństwo, że je mam, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Sortuj wg