Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez *Monika* 10 maja 2011, 11:34
sebastian86, :D
Obrazek
Główny Moderator

przez jordan30 22 lip 2011, 20:35
Witam piszecie o tym że macie drżenia mięśni ale czy ten problem jest chwilowy czy trwa cały czas ja mam takie pulsowanie lydek ktore trwa całymi dniami i juz od 2 miesiecy, ostatnio doszły mi skoki innych miesni np na barkach rękach udach itd Mam stwierdzona nerwice a przez neurologa zespół depresyjny Czy takie fascykulacje to normalny objaw przy nerwicy ?Dodam ze przez miesiac mialem przepisany afobam a drugi miesiac zarzywam trittico cr .

przez antek85 22 lip 2011, 21:12
Monika1974, sebastian86, czy witaminy B kompleks pomogły coś w temacie drżenia mięśni? zastanawiam się nad zakupem i chciałbym poznać m.in. Wasze opinie czy są jakieś zmiany przy długotrwałym zażywaniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 22 lip 2011, 21:18
antek85, raczej nie , juz bardziej pomogl mi propranolol od lekarza rodzinnego
We Are The Champions 2016(L)

przez *Monika* 22 lip 2011, 21:26
antek85, można kupić magnez z dodatkiem witamin z grupy B.
Profilaktycznie można zażywać. Natomiast, jeśli drżenie powodują objawy somatyczne więc polecam psychoterapię/farmakoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez jordan30 22 lip 2011, 21:34
ja biore magnez i aspargin od miesiaca i efektow nie ma zadnych ale kazdy organizm jest inny . Zastanawiam sie czy takie fascykulacje trwajace caly dzien to normalny efekt przy nerwicy.

przez Sensitive Soul 22 lip 2011, 21:58
Ja też mam problem z drżeniem (głównie rąk), odkąd przyjmuje leki jest lepiej, ale póki co nie udało mi się tego całkowicie wyeliminować i nie wiem czy kiedykolwiek się uda... :?
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not..."
Kurt Cobain

przez antek85 22 lip 2011, 22:20
Monika1974 napisał(a):antek85, można kupić magnez z dodatkiem witamin z grupy B.
Profilaktycznie można zażywać. Natomiast, jeśli drżenie powodują objawy somatyczne więc polecam psychoterapię/farmakoterapię.

magnez, czasami z dodatkiem wit B6 zażywam ponad 2 lata. Spróbuje b kompleks - cudów nie zdziała, na pewno nie zaszkodzi.
Na psychoterapie chodze, leki w małych dawkach biorę.

U mnie drżenie głównie rąk pojawiło się jakieś 2 miesiące temu. Niektóre sytuacje są dla mnie krępujące gdy np. płacę za coś w sklepie a ręcę skaczą. Mam nadzieje, że to kiedyś przejdzie i zapomne o tym

przez sebastian86 22 lip 2011, 22:32
magnezu trzeba brac duzo bo nerwicowiec traci go szybko. na pewno potas tez sie przyda na te fascykulacje. pamietam ze benzodiazepan bardzo dobrze uspokajal miesnie. no ale to lek uzalezniajacy.
We Are The Champions 2016(L)

przez antek85 22 lip 2011, 22:49
benzodiazepiny faktycznie działają rewelacyjnie. Brałem przez ponad 2 miesiące (lexotan, cloranxen), wczesniej tez zomiren. Po dwóch miesiącach czułem już nie małe uzależnienie, psychiczne i fizyczne. Powiedziałem lekarzowi o tym, że nie chcę się uzależnić i wpaść przy okazji z deszczu pod rynne. W porozumieniu z psychiatrą zastąpiłem benzodiapiny Chlorprothixen'em 15mg. Podobno nie uzależnia a na mnie działa pozytywnie.

przez Andy 23 lip 2011, 20:13
Witam :)
Od 3 lat mam problem z jedzeniem w otoczeniu innych osób. Tzn. kiedy mam zjeść loda, pączka, czy bułkę, to nie ma żadnego problemu. Problem jest, gdy mam jeść sztućcami. A zupa, szczególnie rzadka, to już w ogóle katastrofa. Kiedy nabieram jedzenie widelcem/łyżką drży mi ręką, a jak już zbliżam się do ust, to wtedy drży mi... głowa!
Na początku, kiedy pojawiła się u mnie nerwica lękowa drżenie było dość intensywne. Występowało nawet w poczekalni do lekarza, czy w autobusie, kiedy to miałem wrażenie, że jestem obserwowany przez wszystkich ludzi. To chyba fobia społeczna, tak? Zacząłem z tym walczyć i jest znacznie lepiej. Nabrałem pewności siebie, o żadnej fobii społecznej nie ma mowy, ale to drżenie podczas spożywania posiłków nie ustąpiło... W ostatnim czasie mam sporo stresu i niestety nawet nieco się pogorszyło.
Mam już tego dość. Nie potrafię z tym walczyć. Czasem mam głupie myśli... W dodatku wszystko wskazuje na to, że dolega mi dystymia :(
Czy komuś udało się wyeliminować ten problem?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

przez Salem 21 sie 2011, 12:18
Witam. Ja to mam taka lipe od 4-ech lat jakos, ze sie denerwuje i nie moge czasami patrzec w oczy i mi głowa zaczyna się trzasc i czuje juz sam nie wiem co to, czy stres czy lek jakis i... najgorzej jest w wiekszym sklepie, bo wtedy nie moge stac spokojnie wyluzowany (w malym sklepie tez sie zdarza) i jak dochodze do kasy to juz wogole coraz gorzej. Najgorzej jest po kawie, napojach energetycznych, mocnej herbacie (po kilku dniach picia mam fioletowo pod paznokciami.. wtf??) i fajkach (wyskakuje mi wysypka i plamki na obojczykach i klatce piersiowej i swedzi to, skore mam lekka wysuszona miejscowo) - dlatego all odstawilem (wracajac czasami dla sprawdzenia czy to sie powtorzy, powtarzalo sie to za kazdym razem) ... po piwie to luzik ale nigdy nie pilem przed zalatwieniem czegos czy cos i nigdy tego nie bede robil (no dobra przyznaje sie bez bicia ze 2 razy tak zrobilem xD poza tym i tak maaaalo pije). No i wlasnie nastepny problem, mam leki/denerwuje sie(?) najbardziej jak mam wyjsc i w miejscach gdzie jest duzo ludzi, i czesto mam problemy z chodzeniem, jakis taki spiety jestem i ciezko nawet krok postawic czy spokojnie zejsc ze schodow kiedy ludzie patrza... ciagle sie martwie ze jak wyjde to ze bedzie cos widac po mnie i siara bedzie :? Jak mam wyjsc z domu to mysle zeby spotkac jak najmniej ludzi (w ogole? xD) i szybko wrocic do domu, a jak ktos wychodzi z domu na klatke, to mam ochote przeczekac ale staram sie tego nie robic i w ogole funkcjonowac jakos, isc do tego sklepu na przyklad czy na dwor pogadac z kolega. To mi niszczy zycie, ludzie zauwazaja to i ci ktorzy mnie nie lubia to mowia ze swirem jestem (LOL!), za plecami of course bo za takie cos bym mu wy***al :evil: niektorzy mowia ze mam jakis kompleks i niesmialy jestem a ja unikam objawow i walcze z nimi, sam. Czy ktos wie co mi jest? To nerwica czy fobia spoleczna? Dodam ze dostalem to chyba po tym, jak mnie na dzielnicy wszyscy scigali przez dwa miechy bo ktos puscil jakas totalna scieme o mnie... bezsens. No i czekali mi pod domem i tak dalej, a na przyklad do sklepu musialem wyjsc wiec ciezko bylo (zartow z nimi nie ma wiec to moglo naprawde zle sie skonczyc....)! Wczesniej tez mialem problemy z nimi, nie mowiac juz o zyciu ktore mam do d**y... Stosuje walke "na sile", jest roznie, czasem nawet lajtowo, ale czasem to uczucie jest za silne. Wiecie co to jest? Co to za sh!t?

przez *Monika* 21 sie 2011, 12:26
Salem, Witaj, zdarzenie, o którym wspomniałeś mogło wywołać , uaktywnić fobię społeczną. No, ale zdiagnozować Cię musi psychiatra.
Skoro po tych używkach masz takie objawy, to może je odstaw.
Obrazek
Główny Moderator

przez Salem 21 sie 2011, 12:35
Dodam jeszcze, ze tez mam problem z jedzeniem czy zrobieniem czegos, czy to przy obiedzie u rodziny czy to w barze jakims, bo czuje (jak mam wziazc cos zjesc widelcem np.), to sie pojawia to uczucie coraz siniejsze ktore mi w tym przeszkadza i konczy sie to czasami drganiem glowy jak jestem zbyt pobudzony np. po kawie, po energy drinkach to juz w ogole! Prawie ze gwarant ze mi sie to zdarzy w tym dniu moze nawet wiecej niz raz. Ogolnie najgorzej jest jak ktos patrzy, a niektorzy udaja ze patrza obok mnie po to tylko zeby zobaczyc czy cos bedzie po mnie widac, po chamsku tak, niektorzy tacy sa niestety, bawi ich to i jeszcze chcieliby dobic, bo mysla ze ja slaby jestem (haha!) i jest okazja sie wyzyc... nie wiem o co im biega, przeciez im nigdy nic nie zrobilem...

-- 21 sie 2011, 12:39 --

Odstawilem uzywki. Szkoda, bo lubie kofeine :( Zastanawiam sie czy isc do lekarza, ale chyba sam jeszcze zobacze co da sie z tym zrobic :D

-- 21 sie 2011, 13:13 --

A, do tematu z tym drganiem jeszcze cos moge dodac. Czasami to wystepuje po dzwieku jakims, taka nadwrazliwosc. W ogole to byl pierwszy chyba moj objaw. Pamietam jak poszedlem jak zwykle do kafejki internetowej zagrac w counter strike'a (strzelanina taka jesli ktos nie wie 8) ) bo serwer mu online nie chodzil chwilowo, to jak zalozylem sluchawki i ktos strzelil mialem ta drgawke wlasnie z ta glowa za kazdym razem jak ktos strzelil to wyciszalem stopniowo sluchawki az je zdjalem i za kazdym razem tylko sie rozgladalem czy ktos tego nie widzial i czy w ogole bylo to widoczne az tak, normalnie mnie zatkalo, nie wiedzialem co sie ze mna dzieje i wstyd w ogole. Potem jak skonczylem grac (fajne mi granie...) i wychodzilem to przy ludziach mialem to, o czym pisalem wczesniej, dziwne uczucie i brak swobody, nie wiem jak to opisac xD Absurd jakis...

Sortuj wg