Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez sheila 21 cze 2009, 19:31
Witam,
Znalazłam to forum i postanowiłam napisać bo od tygodnia mam podobne objawy do opisanych w tym temacie i okropnie się boję czy to nie jest coś poważnego... (SM? aaaa!! :shock: ) Jestem sportowcem, codziennie jeżdżę konno, jeżdżę na zawody, skaczę przez przeszkody, co tydzień gram w tenisa i chodzę na salsę. W zeszłą sobotę nagle zrobiło mi się słabo i od tego momentu mam nogi jak z waty, zawroty głowy, dziwne uczucie jakbym spadała do tyłu, nie mam siły (ale nie mam też zadyszki, nie męczę się tylko nogi i ręce mi się trzęsą). Zimne ręce, no i to dziwne uczucie że patrzę 'jak przez mgłę'. Mam problemy z utrzymaniem równowagi, czasem tak mi się nogi trzęsą że obijam się o szafki ;P Objawy nasilają się gdy się zdenerwuję (tzn gdy o tym myślę, zastanawiam się co mi jest itd).

Generalnie należę do osób nerwowych i przewrażliwionych na punkcie zdrowia, bo w wieku 15 lat (teraz mam 22) miałam rzadki nowotwór nerwu łokciowego, zoperowali mnie w Warszawie, miałam naświetlania i jestem pod tym względem wyleczona.
Rok później miałam bóle w plecach, więc zrobili mi rezonans magnetyczny i 16-kanałową tomografię (nic nie wykazała).
I właśnie... zastanawia mnie, czy jeżeli miałam wtedy NMR i TK i nie wyszło nic niepokojącego, czy mogę być spokojna? Moi rodzice są lekarzami i mówią że to nie SM tylko nerwica. Idę jutro do lekarza rodzinnego żeby się upewnić.
Co myślicie?
Aha. w marcu miałam badania - morfologię, hormony tarczycy, jajniki, mocz, Al-AT, Asp-AT itd - norma.

Pozdrawiam wszystkich z podobnymi problemami... i cieszę się że tu trafiłam i że nie jestem sama...

przez sebastian86 22 cze 2009, 11:19
witam cie sheila:) a bylas juz u neurologa z tym?
We Are The Champions 2016(L)

przez sheila 23 cze 2009, 15:25
Byłam wczoraj u internistki, zbadała mnie dokładnie, zebrała wywiad i uspokoiła że to tylko nerwy, a jak usłyszała że myślałam o SM to powiedziała że mi da w tyłek ;P Nie pozostaje mi nic innego jak jej uwierzyć... Ale to takie dziwne jest, jednego dnia całkiem dobrze, a za chwilę jestem taka słaba :/
Mam brać PERSEN 3 razy dziennie i magneB6.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 23 cze 2009, 20:48
persen jest slaby na takie cos , ja biore konkretne leki od paru miesiecy , jakas tam poprawa jest ale wciaz mam drzenia

przez sheila 24 cze 2009, 11:23
Też słyszałam że Persen jest słaby, miałam brać 3 dziennie ale zastanawiam się czy można po tym jeździć samochodem? W ulotce przeczytałam, że niezbyt, ale moja lekarka mówi że mogę :)
No ale widzisz że jest poprawa?

przez sebastian86 24 cze 2009, 12:50
no jest ale zawsze jak podnosze noge do gory to jest drzenie...

przez sheila 25 cze 2009, 14:10
Ja mogę podnieść nogę ale czasem mnie "łapie" jak wchodzę po schodach albo schodzę, jak zaczynam pierwszy kłus, potem mogę nawet skakać i jest ok, wczoraj 1,5 godz. tańczyłam salsę bez problemu, a dzisiaj wstałam z łóżka i... kicha :/ Persen, melisa i na uczelnię. O 16 trening, zobaczymy co będzie :/

przez zenekbebenek 05 lip 2009, 22:47
Mam tak że ogolnie zle sie czuje czyli masakrycznie bez energi kolatania serca a oprocz tego ostatnio coraz częściej drgawki prawej nogi. Udo prawej nogi normalnie mi podskakuje jak siedze i ktos siedzi obok mnie to tak jakbym go spacjalnie pukal tą nogą. Czasem sa serie i to dosc dlugie nieraz pojedyncze takie drgawki. Jak leze to noga sama podskakuje. Czy to jest objaw nerwicy?

przez sebastian86 06 lip 2009, 00:23
ja mam podobne objawy co ty i jest to spowodowane nerwica bo juz bylem u kilku neurologow i kazdy gadal ze to psychika...

przez 19_latek 06 lip 2009, 21:58
no wlasnie ja sam sie trzese jak mam wyjsc dalej od domu. sa na ten objaw leki?
19_latek

przez sebastian86 06 lip 2009, 22:35
jesli to jest podloze psychogenne to pomoc moga tylko leki antylękowe.ja biore lek Alventa i troche pomaga na to.

przez zenekbebenek 07 lip 2009, 13:45
Ja bylem u neurologa a ten to olal kazal palcami trafiac do nosa...
Tylko sluchajcie panowie te drgawki nie maja u mnie nic wspolnego z lękim nie boje sie tych drgawek nie boje sie wyjsc z domu itd . Moze zauwazylem wieksze nasilenie i na 2 dzien po spozyciu kilku piwek, co nie oznacza ze jak nic nie pije to ich wcale nie ma tez sa tylko moze z 10% mniej.
Miale to kilka lat temu i gdzies samo przeszlo a teraz mam to od jesieni

przez sebastian86 07 lip 2009, 14:54
u mnie oprocz nerwicy dochodzi jeszcze oslabienie sily miesni. udo mi drzy nawet jak jestem spokojny gdy podnosze np do gory...

przez sheila 09 lip 2009, 11:33
A ja od jakiegoś czasu nie mam drżenia mięśni, tylko mi się ręce trzęsą ale to chyba nerwowe. Natomiast te zawroty głowy są okropne, jak wczoraj kładłam się spać to czułam się jak na łajbie ;P albo jakbym wypiła z 3 kieliszki wina. Mój tata uważa że to może być przez nowe soczewki kontaktowe (niedawno byłam u okulistki i zmieniłam, a mam dużą wadę, z minus 4 poszło na minus 6 - prawe oko, lewe trochę lepsze). No ale te soczewki są dobrze dobrane, powinno kiedyś przejść, prawda?:(

Sortuj wg