Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mada 08 lut 2006, 16:36
Mialam podobne objawy 2 tygodnie po tym jak zwiekszylam dawke leku. Moze po prostu musisz zmienic lek?

przez Myka 08 lut 2006, 17:53
Kiedy pierwszy raz zaczełam sie tak okropie czuc,cała drętwiałam,było mi tak słabo,ze niemogłam sama isc itp.byłam zrozpaczona:(poszłam do lekarza to pani dr.kazała mi porobic badania na serce,krew,mocz.Okazało się,ze wszytsko w porzadku ja nadal jednak niemogłam normalnie funkcjonowac.Takie ataki zdarzały mi sie bardzo czesto przez ok.3miesciace,pozniej poszłam na upragnione studia,nowi ludzie itp.troche było zemna lepiej.Gdy czułam sie zle to i Rodzina i pani dr.mowili ze sobie wmawiam i ze to mi przejdzie:>Skonczyłam 1rok,zaczeły sie wakacje,jednkak nadal czułam sie zle.Drugi rok ciagłe krecenie w głowie,słabosc,gdy sie zdenerwuje to całe rece mi drętwieja:(Ja tez przez cały ten czas myslałam,ze mam raka albo inna chorobe.Zastanawiałam sie dlaczego ja dlaczego w tak młodym wieku i takie straszliwe choroby:(Dopiero miesciac temu znalazłam ta strone i poszłam do p.doktor mowiac ze chyba wiem co mi jest(chociaz za kazdym razem tak mowiłam raz przychodziłam,ze mam białaczke itp).Powiedziałam,ze to nerwica lękowa.Pani sie zastanowiła i przyznała mi racje,pochwaliła,ze sama sie zajełam swoja sprawa.Teraz iedługo idedo psychiatry mam nadzieje ze wreszcie bede sie lepiej czuła.a teraz wreszcie widzac jakis film w ktoym ktos umiera na jakas straszna chorobe nie wyobrazam sobie ,ze ja napewno tez tak skoncze.Oczywicie nigdy nic nie wiadomo,ale akurat takie dretwienie tmysle,ze nie jest wrozba zadnej strasznej choroby.
pozdrawiam serdecznie ,trzymaj sie:)

przez anuleczka 08 lut 2006, 18:53
Moniczko!Nasz umysl scisle wspolpracuje z naszym cialem co ma oczywiste zalety ale jak sie okazuje tez wady. Nalatwiej jest sobie wmowic choroby neurologiczne, bo na sugestie dretwienie czy oslabienia nasz umysl reaguje najchetniej. Dretwienie w stanach nerwicowych wiaze sie z hiperwentylacja,zasadowica, i zaburzona gospodarka hormonalna. Istotna postac dretwienia, ktore utrzymuje sie (tzn zupelnie tracisz czucie w konczynie) jest juz wskazaniem do pojscia do lekarza. Ale Twoje objawy wydaja mi sie bardzo charakterystyczne dla nerwicy lekowej polaczonej z hipochondria. Wiem co mowie,tez to mam:) Glowka do gory,jestem pewna ze pod wzgledem fizycznym nic Ci nie dolega. No ale z nerwami trzeba cos zrobic koniecznie.Pozdrawiam serdecznie.Buziaczki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bibi 08 lut 2006, 21:28
Witaj Myka!
ciesze się że korzystarz z forum.:D
Dopiero miesciac temu znalazłam ta strone i poszłam do p.doktor mowiac ze chyba wiem co mi jest .Powiedziałam,ze to nerwica lękowa.Pani sie zastanowiła i przyznała mi racje,pochwaliła,ze sama sie zajełam swoja sprawa.

strach pomyslec co by było gdybyś nie miała internetu . czy ci lekarze juz sami nie myślą??? :evil:
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 08 lut 2006, 21:40
LUDZISKA,NIE KAZCIE MI ISC DO LEKARZA BO I TAK CHODZE CODZIENNIE I NIKT NIE WIE CO MI JEST!!!!!!!!!
A DRETWIENIE TO MOZE I OBJAW NERWICY LEKOWEJ,TYLKO ZE NIKT TU Z WAS NIE PISZE ZE DRETWIEJE MU TWARZ-DO LICHA,RECE I NOGI TO SIE ZDARZA ALE DRETWIENIE TWARZY,JEJ ZNIECZULENIE TO JEST PRZERAZLIWE.KTO TAK MIAL I MNIE WESPRZE!??????
PRZEPRASZAM,ZE KRZYCZE ALE MAM ZAWROTY,LEB MI PEKA I JESTEM WROGO NASTAWIONA DO SIEBIE.
W PIATEK PO RAZ SETNY IDE ZROBIC MORFOLOGIE CHOC I TAK W SZPITALU ROBILI MI JA CO TYDZIEN,ALE TERAZ IDE TOWARZYSZYC KOLEZANCE TO I PRZY OKAZJI MOGE ZROBIC...A NOZ WIDELEC...COS WYJDZIE?
Moniczka

przez drań 08 lut 2006, 22:39
Oj Moniczka prosze Cie nie pisz dużymi literami.;)
ExModerator

przez Nonenow 08 lut 2006, 22:47
Mi dretwiala twarz jak 'mialem' tetniaka mozgu. Stare dzieje... W kazdym razie przeszlo wraz z 'tetniakiem'.

A jak ktos jest ciekawy jak to jest - proponuje podotykac sobie twarzy przez pare minut, myslac rownoczesnie ze czuje sie przytlumiony, jakby obcy dotyk. Warto sie zbadac, ale wyglada to dosc nerwicowo i daje dobry obraz jak latwo mozna sie wkrecic.

Aha - jak sie spocisz z nerwow i masz pot na twarzy, to jeszcze bardziej wydaje sie ze dretwieje, wiec sie denerwujesz, skad sie pocisz, co powoduje.... itd, w kolko. Mechanizm chyba znany.

przez atrucha 08 lut 2006, 23:45
Drętwiała mi twarz..jedno oko odmówiło posłuszeństwa..chcieli mi wyciąć zdrowy wyrostek..nie czułam prawej ręki..miałam problemy z mówieniem..przeszłam kilka punkcji kręgosłupa..leżałam raz na chirurgii przygotowywana do operacji..raz na oddziale udarowym z umierającymi osobami.. A MAM TYLKO NERWICĘ LĘKOWĄ.

..wyluzuj..

..poczytaj inne posty i znajdz dobrego psychiatrę.Do śmierci masz daleko. Baaaardzo daleko.
Przyjaciel forum

przez Mada 08 lut 2006, 23:52
Tez twarz mi dretwiala, nagle zupelnie bez powodu zaczynala dretwiec w okolicy ust, przechodzilo po kilku minutach. Zawsze w trakcie ataku, przez cale moje cialo przechodzily drgawki, blam prawie kompletnie sparalizowana, twarz i usta wykrecalo mi do tego stopnia ze nie moglam mowic, lub nawet lyknac tabletke uspokajajaca. Jezeli nie ufasz lekarzom od ktorych dostalas diagnoze, jedz do innego miasta i tam sie zbadaj, przynajmniej bedziesz wiedziala na 100%.

przez Nonenow 09 lut 2006, 00:16
atrucha napisał(a):Drętwiała mi twarz..jedno oko odmówiło posłuszeństwa..chcieli mi wyciąć zdrowy wyrostek..nie czułam prawej ręki..miałam problemy z mówieniem..przeszłam kilka punkcji kręgosłupa..leżałam raz na chirurgii przygotowywana do operacji..raz na oddziale udarowym z umierającymi osobami.. A MAM TYLKO NERWICĘ LĘKOWĄ.

Whoa... To ja sie nie mam czym chwalic. Pozdrawiam w przekonaniu, ze i nerwicy sie pozbedziesz.

przez anjjjja 09 lut 2006, 20:56
sorki ale musze ku..a !!!!!!jestesmy tak mlodzi i takie cuda sie z nami dzieja!!!Moniczko to stu procentowe wkrecanie sobie sruby,powiem ci moj przyklad,mianowicie mialam taki okres calkiem nie dawno,ze co mnie szczyklo, zabolalo,zakulo,itd to od razu na wyszukiwarke i dawaj ,wkrecalam sobie wszystko co bylo mozliwe wlacznie z stwardnieniem rozsianym!!!!!przestan sie doszukiwac wiem ,ze to trudne ale zmien tok myslenia,moj maz w pewnym momencie zaczal smiac sie ze mnie hipochondryczka i wiesz uswiadomilam sobie ,ze ja faktycznie sie doszukuje i przestalam buszowac w internecie,wyszukujac co chwile to inne chorobsko,Trzymaj sie !!!!!!!!! i naprawde usmiechnij sie napewno nic ci nie jest,przezyjemy caly swiat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ty tu na wozkach inwalidzkich chcesz jezdzic :D

przez bibi 10 lut 2006, 08:32
tu cię popieram rękami i nogami :D Moniczko weź się w garść!!!. Zostaw ten internet w spokoju!!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 10 lut 2006, 09:04
Co niektorzy(jak bibi) widze sugeruja mi zostawienie internetu w spokoju.Wniosek z tego taki,ze mnie niemalze na sile stad wypychaja,a ja jako osoba leczaca nerwice lekowa szukam tu wsparcia.To forum to moi jedyni przyjaciele,ktorzy rozumieja ten problem.Rodzina i znajomi tego nie lecza,nie wiedza jak to jest.Myslalam,ze to ma byc pomoc.Zwykle "wez sie w garsc" nie pomaga.Skoro ja mam zostawic internet w spokoju to inni niech tez go zostawia.Po co nam w ogole to forum?Wezmy sie w garsc!

PS.Dzis spalam gorzej niz wczoraj.Bardzo dretwiala mi twarz.
Plusem jest to,ze przyszly zamowione kosmetyki z avonu-tusz,pachnacy szampon i bizuteria.To poprawi mi humor...moze....
Moniczka

przez bibi 10 lut 2006, 09:16
Moniczka się rozgniewała...skarbie, nie mam na myśli forum :D
do niego to jesteśmy przykuci. mam wrażenie wrecz że komputer to forum, :D
na forum masz zostac!!!!

Sortuj wg