Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez alepysiak5 16 sie 2008, 18:23
ja tak mam jak sie denerwuje. pamietam kiedys w szkole jak mialem jakas prezentacje przedstawiac przed cala klasą to nie moglem kartki z tekstem utrzymac bo tak mi sie rece trzesly;( oczywiscie wszyscy w smiech... a i jeszcze mam takie tiki ze jak zasypiam, jestem w takim polsnie to mam takie wzdrygi... trudno to wytlumaczyc...

Skurcze łydek

przez eligojot 24 sie 2008, 11:16
Pomóżcie! Próbuję wstać dziś rano, przeciągam się i nagle... czuję ból nie do wytrzymania w mięśniu łydki, taki kroczący, napinający. Jakby taki skurcz. Trzymało mnie to z 2 minuty.
Co to było? Jakie są tego przyczyny? Wątpię, że to od nerwicy.
Nawet teraz, po jakiś 4 godzinach nie mogę dotknąć nogą do podłogi i chodzę kulejąc.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Re: Skurcze łydek

przez kitty341 24 sie 2008, 11:18
to zwykły skurcz.. brakuje Ci magnezu o ile się nie mylę:)
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 24 sie 2008, 11:25
Tez tak mam , czasami nawet w nocy taki skurcz potrafi mnie obudzic , ból straszny. Zacznij brac magnez to pomaga :)
Mi pomaga rowniez przy takim skurczu , staniecie ta bolaca noga mocno na podlodze i rozmasowanie jej.
Ale fakt, potem itak ten miesien boli caly dzien , nie tak bardzo , ale jednak .
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez kitty341 24 sie 2008, 11:43
a ja moge wam powiedziec dobry sposob na ominiecie skurczu:D no wiec jak juz czujesz ze sie zbliza.. to mocno palce i cala stope ciagniesz do przodu! od razu przechodzi i skurcza nie ma :mrgreen:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez tomakin 24 sie 2008, 11:56
Jonogram zrób, sporo może się wyjaśnić. Magnez jest tutaj tylko jedną z przyczyn kłopotów :P

przez eligojot 24 sie 2008, 13:19
Tzn. Na, Cl i K?

przez tomakin 24 sie 2008, 14:36
aye

przez eligojot 24 sie 2008, 15:55
Niestety, miałem te pierwiastki badane dość niedawno i jak zwykle wszystko w normie.

Pamiętam, że rok temu w październiku dostałem podobnego "ataku", tylko był dużo dużo silniejszy. Z natężenia bólu podejrzewałem, że to może być zapalenie albo nawet zerwanie główki mięśnia czy jak to się nazywa. Pół dnia okładałem nogę ręcznikami zmoczonymi w ciepłej wodzie i jakoś popołudniem przeszło.

Jak doszedłem już do siebie, to poszedłem do profesora, u którego się leczyłem na nerwicę i on wcale nie zaproponował magnezu czy innych pierwiastków, tylko przepisał Polfilin (lek na zakrzepy) i Acard (na rozrzedzenie krwi).

A czy taki skurcz nie może po prostu wystąpić, tak podczas napinania mięśni?

przez tomakin 24 sie 2008, 17:15
W sumie fakt, zasugerowałem się postami reszty grupy - i nie wiem skąd, ale wziąłem przekonanie, że masz codziennie skurcze łydek. Jak pojawiło się raz, to zapewne najzwyczajniej w świecie złapał Cię skurcz i tyle.

http://www.wszystkoobieganiu.com.pl/?st ... ale&id=124

tu masz coś więcej na ten temat. Takich informacji szuka się na portalach sportowych, a nie nerwicowych :D

przez pajak 24 sie 2008, 22:19
ja Cie rozumie, sam mam takie skurcze prawie codziennie. Zazwyczaj budzą mnie albo nad ranem albo poprostu rano. Czasem krzycze tak silny jest to ból. Od 2 dni zacząłem przyjmować codziennie magnez, zobaczymy czy będzie poprawa - jeśli tak to znaczy że ktoś tutaj miał racje ;)
Obrazek

przez adam_s 25 sie 2008, 00:04
Ja miewałem skurcze dośc często i właśnie przy zażywaniu magnezu zaczęły ustępować.
GG: 5988000

przez tomakin 25 sie 2008, 12:38
No cóż, dałem artykuł z którego jasno wynika, że jedną z częstszych przyczyn jest niedobór sodu, ale wszyscy się na magnez rzucili... moi drodzy, nie bierze się pierwszego z brzegu postu na forum nerwicowym, tylko wykonuje badania - w tym wypadku jonogram za kilka zł. Magnez oczywiście jak najbardziej tez, bo jeśli nie ma sodu, to pewnie nie ma i właściwej gospodarki potasem - a jeśli tej nie ma, to zapewne przyczyną jest brak magnezu - ale zacząć należy od badań.

No i jeszcze raz przypominam, że zapewne główną przyczyną w większości przypadków z tego forum są biegunki, a biegunki wypłukują połowę niezbędnych pierwiastków.

przez eligojot 25 sie 2008, 21:05
Piszecie tylko o magnezie, potasie, sodzie, ale czemu ja na skurcze dostałem leki na zakrzepy i na rozrzedzenie krwi?

Sortuj wg