Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Radsky 09 lut 2007, 12:38
Ciekawa historia. Bardzo podobna do mojej :-) Również uważam, iż cała moja nerwica powstała pod wpływem długotrwałego stresu i przemęczenia. W jednym czasie skumulowały się w moim zyciu wydarzenia, które je całkiem zmieniły (zmiana miasta,pracy,mieszkania,pierwsze dziecko,poważny wypadek,praca po 15 godz.dziennie itd.). Gdy wszystko to jakoś poukałdałem do kupy i wydawało mi się, że powinno byc już bardziej spokojniej,stabilnej (i faktycznie tak było) nadeszło zmęczenie, które nie przechodziło. Później już poszło. Zaniepokoiłem się tym. Doszły bóle głowy,drętwienia,mrowienia,bóle żołąda itd. Istna karuzela. Oczywiiście setki badań i diagnoza- nerwica. Też jak mój przedmówca od rana do wieczora mam objawy, trudno mi mówić o "ataku". Czasem jest to tak upierdliwe, że nie mogę uwierzyć, iż to tylko nerwica.... W sumie jakoś się przyzwyczaiłem i staram się ignorować te wszsytkie moje "jazdy" lecz czasami jest to po prostu trudne. Pozdrawiam.

przez bogarset 09 lut 2007, 14:04
No ja właśnie nie moge się przyzwyczaić do tego "gówna", mimo, że chyba powinienem, bo trwa już ponad 2,5 roku. Czasem staram się ignorować swoje objawy, ale wychodzi mi to marnie i na ogół nie trwa za długo. Nie potrafię się nie martwić swoimi objawami.
A co do okoliczności to jak pisałem wcześniej, rzeczywiście mnóstwo rzeczy się mi nawarstwiło podczas mojego wyjazdu, a po powrocie lżej nie miałem, a leczenia (w sensie sensownej terapii po zdiagnozowaniu nerwicy) też nie było. Cały czas to tylko badania, badania, badania i próba znalezienia przyczyny... jak na razie bezkutecznie. Zaczynam teraz nową psychoterapię... liczę, że pomoże, bo sam już nie wiem i nie ma pomysłow gdzie szukać pomocy, do kogo się zwrócić.

przez dj 10 lut 2007, 19:00
Witam
Mam podobny problem pojawił się nagle (2 tygodnie temu), zaczeła mi drętwieć twarz a dokładnie lewa strona w pomiędzy policzkiem a okiem, ciągle o tym mysle i.... poprostu odczuwam to coraz bardziej.... oczywiście "sławny lekarz" - czyli ja juz zdiagnozowal co MI jest (internet robi swoje).... niebęde pisał co bo kazdy kto to przeczyta się nakręci tak jak ja.
Wizyte u neurologa mialem mieć w tym tygodniu jednak pani doktor wziela urlop... najblizszy termin mam 2 kwietnia..... to jeszcze bardziej mi odbije.... to czekanie.
Co moge powiedzieć... chyba mi się udało....
dj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kicia 10 lut 2007, 20:39
Witam :)
Właśnie się zapisałam na to forum, mam sporo z opisanych tu objawów...

Co do drętwienia to też mi się zdarza, najczęściej dotyczy prawej strony twarzy, ręki i nogi. Niedawno przeczytałam w internecie (oczywiście) że takie objawy (poza nerwicą) daje też migrena... Ja już wiem że cierpię na migrenę, (i nerwicę lękową) ale doszłam do tego SAMA... Byłam u wielu lekarzy, specjalistów, leżałam w szpitalu po paraliżu prawej strony ciała (trwającym około pół godziny) z połowicznym zanikiem widzenia i utratą mowy... makabra... strach przy tym oczywiście ogromny. W szpitalu kilka punkcji kręgosłupa, tomografia z kontrastem i wypisanie bez diagnozy... (po złym wykonaniu punkcji, musiałam leżeć w domu jeszcze tydzień). I tak od kilku lat przy atakach miałam myśli że moje życie niedługo się tragicznie zakończy, bez wykrytej na czas przyczyny, a lekarze po prostu rozłożą ręce i pokiwają głowami...

Na szczęście jest internet, który oprócz "nakręcania" na np. SM pozwala się zdiagnozować i uspokoić. Kiedy przeczytałam o migrenie to jakby mnie piorun trafił! Tak się zapieniłam na lekarzy (jedna pani doktor neurolog wspomniała mi o SM i chciała pobierać płyn mózgowo rdzeniowy z szyi... nie chcę myśleć co by było gdyby jej się ręka omsknęła...) tak się zezłościłam, że aż sie trzęsłam... z wrażenia. I to mnie naprawdę w końcu uspokoiło :))) Dziwi mnie jednak fakt, że będąć u kilku neurologów, jasno i klarownie wykładając im swoje objawy, nigdy nie usłyszałam o migrenie... A mam tak oczywiste objawy, wręcz podręcznikowe! Nie jestem w stanie już ufać lekarzom... A przynajmniej nie ślepo ufać...

Aha, a przy tym mam podczas ataków migreny stosunkowo niewielki ból głowy, a migrena kojarzy się z bólem głowy, więc drętwienie połowiczne twarzy (to się często zdarza przy migrenie) oraz paraliż i częściowa ślepota z migreną się nie kojarzy... ale lekarzom, specjalistom powinno...

Niedawno doszła mi jeszcze arytmia (moje EKG wygląda jak Himalaje a nie jak równe "pagóreczki"), bardzo nieprzyjemne a w połączeniu z drętwieniem kończyn zaczyna się myśleć o zawale... hehe... ale żyle się dalej...

pozdrawiam wszystkich :)

przez Chryso 11 lut 2007, 21:34
U mnie jest podobnie. Zaczelo sie od zdenerwowania w pracy. Pozniej byl atak w domu tego samego dnia. Uderzyla fala czegos z brzucha w glowe nastapil jakby skurcz miesni twarzy, problem z oddechem, niepokoj, zimne poty na dloniach, uczucie dygotania. Myslalem ze to koniec. Przyjechalo pogotowie, zrobili EKG niby ok - diagnoza - nerwica. Przelezalem cala sobote. Dziwny bol glowy tepy. w niedziele rano znowu chwycilo przy sniadaniu lecz znacznie lagodniej. Pozniej takich atakow nie bylo. Przez 2 tygodnie lek wieczorem przyuchodzil. Draznil mnie obraz z TV i kompa. Nagle stany niepokoju, zlego samopoczucia. Zrobilem wszelkie badania. Tarczyca , krew, cukier wszystko ok. Nawet tomografie zrobilem za wlasna kase, bo neurolog mowil ze nie ma potrzeby ze to nerwica. Atakow juz nie ma pozostaly drgawki miesni po calym ciele przewanie wieczorem i po poludniu lub rano zaraz po przebudzeniu. bralem magnez ale nie pomaga. kiedy jestem w ruchu , zajety to ich prawie nie ma. Oprocz tych drgawek zdarzaja sie dziwne klucia pojedyncze w okolicach klatki piersiowej. Pierwszy atak byl poprzedzony podobnymi pojedynczymi ukluciami po prawej stronie mostka a terazb jest po lewej. Dla swietego spokoju zrobie echo serca. A i jeszcze jedno pozostalo czasami uczucie jakby ktos zalozyl mi klamerke u nasady nosa u czola. Jeny czy kiedys to sie skonczy. Zanim te dziwne rzeczy mi sie zaczely dziac leczylem swoje gardlo antybiotykami bo bylo ciagle czerwone, podejrzewalem rozne choroby gardla (gardlo nie bolalo) tyle ze bylo czerwone i szlo wycisnac takie czopy jak twarog z migdalkow. Zaliczylem 4 laryngologow, kilka wymazow. Wyszedl gronkowiec zlocisty , ale lekarze mowia ze to nie to. Ze to moze od refulksu zoladka lub od chrapania bo chrapie niemilosiernie. A ja na domiar zlego moglem podejrzewac po przygodzie seksualnej i chorobe weneryczna. ale wymazy i badanie w kierunku kily nic nie wykazaly. Byc moze problem z gardlem , stres w pracy wywolala atak nerwicy?
Chryso

przez tygrysek21 11 lut 2007, 22:37
ja chciałam się spytać czy ta fascykulacja to też drżenie całego ciała w trakcie zdenerwowania,ja właśnie tak mam.Gdy się zdenerwuję trzęsę się jak z zimna i ,,szczękam'' zębami.Boję się że z czasem będzie coraz gorzej

przez IceMan 11 lut 2007, 23:16
ja mam takie skurcze mięśnie po ćwiczeniach i wysiłku, miejscowo te miejsca które zmęczę, ale np. kiedyś chodziłem na treningi kosza i niestety po treningu całego mnie tak trzepało, wkurzające :evil:
Przyjaciel forum

przez IceMan 13 lut 2007, 23:49
oooo... powieki też mi czasem drgają... ale czym jest to akurat spowodowane?
Przyjaciel forum

przez magdalena559 15 lut 2007, 19:49
jak oblałam egzamin an prawko czuląm z emi drżały mięśnie twarzy,mam nadzieje ż eto nie bylo widoczne. :oops: a poza tym to czasem zdarza mi się tak ze czuje mimowolny skurcz..ostatnio nawet zdarzylo mi się tak jak tańczyłam ..eh amm nadzieje z epartner tego nie odczul

przez ania198 23 lut 2007, 02:09
Ja od kiedy zaczęłam brać leki mam skurcze mięśni ud, a właściwie to całe nogi mi się trzęsą jak siedzą albo leżę. Nie zawsze, ale dość często. A dziś to w ogóle prawa ręka mi doszła do tego, jakieś dziwne skurcze :? super.....

czym to leczyc

przez tomekkk24 10 mar 2007, 19:11
czesc wam :oops: pisałem juz kiedys o tym ale szczerze powiedziawszy nic ciekawego sie nie dowiedziałem.mianowicie meczy mnie cos takiego cały czas jaj drganie dolnej powieki jednego oka doprowadza mnie to juz do szału to tak jakby cos tam siedzialo i ruszało mi powieka :roll: i nic nie daja kuracje witaminkowe typu magnez i tp magnezu to zem sie najadł ze szok.przechodzi na chwile i zaraz wraca.co to jest czy to na tle nerwowym czy jak.czym to leczyc

przez silesiaster 10 mar 2007, 20:54
za malo magnezu

Sortuj wg