Boję się ŚMIERCI

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boję się ŚMIERCI

przez nieboszczyk 18 sie 2015, 21:30
jednego nie rozumiem.skoro jesteśmy tylko kanapkami dla robali które mogą bezpowrotnie zniknąć z tego świata w każdej sekundzie to dlaczego społeczeństwo wymaga od każdego jednego wiecznej produktywności,zawsze najwyższej wydajności,utrzymuje przy życiu tylko zdolnych do pracy i urodziwych,wymagają niezniszczalności,siły,szybkości wiekszej niż u robota powleczonego kwarcem?a chorych,rencistow,emerytów już zostawiają samych sobie,najchętniej by wysłali do gazu bo zabierają "cenny" tlen tym "lepszym"?żeby wymagać cudów trzeba najpierw sprostać tym wymaganiom.

Boję się ŚMIERCI

przez TruchłoBoga 18 sie 2015, 23:16
by ludzkość parła przed siebie
TruchłoBoga

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 10:14
Mnie się wydaje, że ważne by coś zostawić po sobie, coś dobrego zrobić dla świata i pokazać, że Twoje życie nie było bez sensu, miało dużą wartość. Jeżeli ktoś wymyśli lekarstwo na raka to wiadomo , że przyczynił się do czegoś wielkiego i jego życie było czymś znacznie większym niż pływanie w brzuchu matki a potem zjedzenie przez robale.
Moim zdaniem nie prawda, że utrzymuje się przy życiu zdrowych i urodziwych,.. Nie rozumiem na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski.
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Boję się ŚMIERCI

przez nieboszczyk 19 sie 2015, 11:31
TruchłoBoga napisał(a):by ludzkość parła przed siebie

ciągłym jebaniem sie,rozmnażaniem jak króliki i porzucaniem dzieci pryszczatych/szczerbatych zajdzie równie daleko co dinozaury.tyle tylko że nie bedzie naszych skamieniałości bo wymyśliliśmy że ciało można zjarać a popiół wszędzie rozsypać.kto zrezygnuje z życia seksualnego,zacznie filozofować o składaniu maszynek humanopodobnych jak chce żeby "ludzie" byli doskonali?jakoś hitlerowi to nie wyszlo mimo jego "usilnych" starań przeróbki społeczeństwa bo problem tkwił wciaż w tym iż jego aryjscy ulubieńcy to wciąż mięsne worki na gówno w każdej chwili biodegradowalne.nie tędy droga do ucieczki od śmierci,wiecznej produktywności i najwyższej wydajności by wytłuc pozostałych a zostawić prz życiu "doskonalszych" którzy są równie aktywni chemicznie co ich zagazowani pobratymcy ktorzy przecież nie przeszli selekcji na dzieńdobry.

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 12:40
nieboszczyk napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):by ludzkość parła przed siebie

ciągłym jebaniem sie,rozmnażaniem jak króliki i porzucaniem dzieci pryszczatych/szczerbatych zajdzie równie daleko co dinozaury.tyle tylko że nie bedzie naszych skamieniałości bo wymyśliliśmy że ciało można zjarać a popiół wszędzie rozsypać.kto zrezygnuje z życia seksualnego,zacznie filozofować o składaniu maszynek humanopodobnych jak chce żeby "ludzie" byli doskonali?jakoś hitlerowi to nie wyszlo mimo jego "usilnych" starań przeróbki społeczeństwa bo problem tkwił wciaż w tym iż jego aryjscy ulubieńcy to wciąż mięsne worki na gówno w każdej chwili biodegradowalne.nie tędy droga do ucieczki od śmierci,wiecznej produktywności i najwyższej wydajności by wytłuc pozostałych a zostawić prz życiu "doskonalszych" którzy są równie aktywni chemicznie co ich zagazowani pobratymcy ktorzy przecież nie przeszli selekcji na dzieńdobry.

Nie rozumiem tego o czym piszesz. Kto chce by ludzie byli doskonali? No nie ma nic złego w seksie i rodzeniu dzieci, a jak ktoś je porzuca bo nie takie jak trzeba no to już kwestia jego sumienia. Kiedyś udzielałam się na forum dla Pań i przeczytałam taki hit sezonu, że ma dwójkę dzieci ale gdyby urodziła trzecie "chore" to nawet nie chciałaby na nie spojrzeć i na pewno by je zostawiła w szpitalu. No cóż są ludzie i ludziopodobni . To jak z czekoladą :D Nie przesadzajmy, że jest ich aż tyle. Hitler to był człowiek chory i to poważnie. Wymyślił sobie wizje lepszego świata a naiwne szwaby tańczyły jak im zagrał bo było im to na rękę. Nie ma co się sugerować.

Boję się ŚMIERCI

przez nieboszczyk 19 sie 2015, 13:05
niebieskatruskawka napisał(a):
Nie rozumiem tego o czym piszesz. Kto chce by ludzie byli doskonali?

oczywiście pracodawcy,społeczeństwo,szkoła,wojsko,więzienia,szpital oraz rodzice.z tym jest wszędzie.i oczywiście reakcja łańcuchowa.jak ktoś jest zdrowy to go kochają za to że jest zdrowy,dbają o niego i dalej rośnie w siłe.a chorego?zadziobią bo zmniejsza szanse społeczeństwa tudzież rodziny.ludzie to zwierzątka nie lepsze od dinozaurów.zwierze tylko śpi,szuka pokarmu,pieprzy i pije.poco psu inteligencja.wystarczy że szybciej biega,ma mocniejsze zęby.to wystarczy do przetrwania.odżyje swoje i padoch.

Boję się ŚMIERCI

przez TruchłoBoga 19 sie 2015, 13:47
niebieskatruskawka: "No nie ma nic złego w seksie i rodzeniu dzieci" Kłamstwo

nieboszczyk: Tak, ale w przeciwieństwie do dinozaurów jesteśmy lepszymi istotami, bo potrafimy myśleć i wychodzi nam to całkiem nieźle. Tak, jesteśmy mięsem, ale właśnie dzięki temu, że jesteśmy inteligentni możemy w ogóle próbować szukać nieśmiertelności, innego życia w galaktyce, a nie jak te dinozaury tylko żreć, srać i płodzić. To jest także powód, dla którego idziemy przed siebie zostawiając z tyłu słabych (no, akurat nasza cywilizacja to maskuje) a gloryfikując młodych, silnych, bystrych, UŻYTECZNYCH.
TruchłoBoga

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 15:20
nieboszczyk napisał(a):
Nie rozumiem tego o czym piszesz. Kto chce by ludzie byli doskonali?

oczywiście pracodawcy,społeczeństwo,szkoła,wojsko,więzienia,szpital oraz rodzice.z tym jest wszędzie.i oczywiście reakcja łańcuchowa.jak ktoś jest zdrowy to go kochają za to że jest zdrowy,dbają o niego i dalej rośnie w siłe.a chorego?zadziobią bo zmniejsza szanse społeczeństwa tudzież rodziny.ludzie to zwierzątka nie lepsze od dinozaurów.zwierze tylko śpi,szuka pokarmu,pieprzy i pije.poco psu inteligencja.wystarczy że szybciej biega,ma mocniejsze zęby.to wystarczy do przetrwania.odżyje swoje i padoch.

Wiesz co nie chcę w żadnym stopniu Cię obrazić ale wydaje mi się, że trochę bazujesz na fakcie, że człowiek chory - z zaburzeniami psychicznymi, jest osobą bardzo przewrażliwioną na swoim punkcie i sama w swoich oczach czuje się gorsza i nie tak sprawna jak Ci "zdrowi" . Pracowałam w 6 pracach, na te 6 prac tylko w jednej wiadomo było, że jestem chora bo pracowali też inni chorzy i wiesz co? Nigdy nie byłam nigdzie gorzej traktowana ! W żadnej pracy mną tak nie pomiatano jak tam, w żadnej innej pracy nikt tak nie szydził z moich problemów. Oczywiście do momentu aż nie musiałam już siedzieć z współpracownikami a przebywałam w towarzystwie "normalnych" to zupełnie inna bajka. Nikt się nie czepiał, nie darł na mnie (specjalnie zresztą ;] ) ani mnie nie wyzywał od nierobów, księżniczek itp.
W pracy wszyscy na ogół są źle traktowani i nie ma znaczenia czy jesteś zdrowy czy chory tylko na ile potrafisz "wpaść w łaski przełożonego" inaczej mówiąc jak dobrze umiesz wpychać wazelinę w 4 litery to nikt nie potraktuje Cię gorzej bo jesteś chory. Jasne , że jest moda na bycie "ciągle coraz lepszym" ale nie widzę powodu by w sumie miało tak nie być, nawet jako chory człowiek, zdolny do pisania tutaj z nami możesz się starać rozwijać i stawać lepszym w swoich oczach.

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 15:23
TruchłoBoga napisał(a):niebieskatruskawka: "No nie ma nic złego w seksie i rodzeniu dzieci" Kłamstwo

nieboszczyk: Tak, ale w przeciwieństwie do dinozaurów jesteśmy lepszymi istotami, bo potrafimy myśleć i wychodzi nam to całkiem nieźle. Tak, jesteśmy mięsem, ale właśnie dzięki temu, że jesteśmy inteligentni możemy w ogóle próbować szukać nieśmiertelności, innego życia w galaktyce, a nie jak te dinozaury tylko żreć, srać i płodzić. To jest także powód, dla którego idziemy przed siebie zostawiając z tyłu słabych (no, akurat nasza cywilizacja to maskuje) a gloryfikując młodych, silnych, bystrych, UŻYTECZNYCH.

Nie ma nic złego w seksie i posiadaniu dzieci, nie wiem co Ci kobiety w ciąży zrobiły ale taka prawda. To jest zupełnie naturalna ludzka potrzeba by zaspokajać popęd seksualny i prowadzić do prokreacji.

Tylko, że każdy ma szanse zostania silnym, bystrym i użytecznym. Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

Boję się ŚMIERCI

przez alone05 19 sie 2015, 15:40
Rozumiem co czujesz, ja kiedyś też bałam się śmierci i przerażała mnie myśl, że życie się kiedyś skończy, jednak nadzieję przyniosła mi wiara w życie pozaziemskie i reinkarnację. Teraz już tak bardzo się nie boję śmierci, bo wiem że to tylko pewien etap, przejście z jednego poziomu do drugiego, dusza człowieka przechodzi reinkarnację do tego momentu aż osiągnie największy poziom rozwoju duchowego. Ja nie wiem czy to moje ostatnie życie czy nie, czuję się na tyle uduchowiona, że mogłabym już przejść na drugą stronę.

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 15:46
alone05 napisał(a):Rozumiem co czujesz, ja kiedyś też bałam się śmierci i przerażała mnie myśl, że życie się kiedyś skończy, jednak nadzieję przyniosła mi wiara w życie pozaziemskie i reinkarnację. Teraz już tak bardzo się nie boję śmierci, bo wiem że to tylko pewien etap, przejście z jednego poziomu do drugiego, dusza człowieka przechodzi reinkarnację do tego momentu aż osiągnie największy poziom rozwoju duchowego. Ja nie wiem czy to moje ostatnie życie czy nie, czuję się na tyle uduchowiona, że mogłabym już przejść na drugą stronę.

Wierzę a Boga, jestem własnowierczynią ale chciałabym poczuć piękno życia tutaj. Chciałabym przestać się bać i używać życia.

Boję się ŚMIERCI

przez jetodik 19 sie 2015, 15:59
niebieskatruskawka,
Wierzę a Boga, jestem własnowierczynią ale chciałabym poczuć piękno życia tutaj. Chciałabym przestać się bać i używać życia.

w takim razie polecam książkę "Męskość Bycia".
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Boję się ŚMIERCI

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 16:17
Na pewno się zapoznam . Dziękuję :-)
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

Boję się ŚMIERCI

przez TruchłoBoga 19 sie 2015, 17:19
TruchłoBoga napisał(a):niebieskatruskawka: "No nie ma nic złego w seksie i rodzeniu dzieci" Kłamstwo

Nie ma nic złego w seksie i posiadaniu dzieci, nie wiem co Ci kobiety w ciąży zrobiły ale taka prawda. To jest zupełnie naturalna ludzka potrzeba by zaspokajać popęd seksualny i prowadzić do prokreacji.

Tylko, że każdy ma szanse zostania silnym, bystrym i użytecznym. Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

"Tylko, że każdy ma szanse zostania silnym, bystrym i użytecznym. Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach." Kolejna bzdura, nie trzeba długo myśleć by to zbić.
TruchłoBoga

Sortuj wg