Małe pytanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Małe pytanie

przez Aga87 08 sie 2015, 15:20
Cierpię na nerwice lękową,dostałam przepisany od lekarza psychiatry lek o nazwie PAROGEN,biorę go 3 dni i niestety skutki uboczne są tragiczne...

Czy mogę bez obaw odstawić ten lek po tak krótkim czasie,nie bojąc się o skutki "odstawienne" ?

Po prostu poproszę mojego psychiatrę o mniej inwazyjny lek,zawsze bałam się psychotropów i jednak nie chcę ich brać

Dziękuje i pozdrawiam,przepraszam za możliwą złą pisownie z powodów wiadomych ;)
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
08 sie 2015, 15:14

Małe pytanie

Avatar użytkownika
przez cheval 08 sie 2015, 15:36
Paroksetyna to najmocniejszy z tej grupy leków, więc skutki uboczne mogą być trochę cięższe. Co prawda, brałam to tylko 2 tygodnie, w trakcie matur i moim jedynym skutkiem ubocznym była znieczulica ludzka. Ale z doświadczenia wiem, że najgorsze są pierwsze tygodnie, które trzeba przeczekać i potem już z górki.
Sama teraz mam nieciekawe skutki z fluoksetyną, a to moje drugie spotkanie z nią i aż jestem w szoku, że tak reaguję. Ale poczekam jeszcze miesiąc przynajmniej, bo tak to ciężko ocenić czy dany lek pomaga, czy nie.
Jeśli jednak chcesz zrezygnować- po 3 dniach nic Ci nie będzie. Ja z dnia na dzień po 8 miesiącach brania odstawiłam fluoksetynę, a paroksetynę po 2 tygodniach. Zero skutków ubocznych ;)
There's an old voice in my head that's holding me back
Avatar użytkownika
Offline
Posty
61
Dołączył(a)
01 wrz 2013, 20:02

Małe pytanie

przez Aga87 08 sie 2015, 15:41
Bardzo dziękuje....Jeszcze się zastanowię czy przemęczyć się z tym wszystkim,czy może jednak poprosić o bardziej przyjazny lek...Zawsze bardzo słabo reaguje na różnego rodzaju leki,nawet zwykła hydroksyzyna potrafi mnie kompletnie rozbić,gdzie na większość ludzi nie działa kompletnie...

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz ;)

Pozdrawiam
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
08 sie 2015, 15:14

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Małe pytanie

Avatar użytkownika
przez agusiaww 09 sie 2015, 04:29
Aga87, jak reagujesz tak na paro to i na inny bedziesz tak reagowac. Tez mam masakryczne skutki uboczne, jak chcesz sie poczyc lepiej to trzeba wytrzymac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
6254
Dołączył(a)
05 mar 2009, 09:22

Małe pytanie

przez Aga87 10 sie 2015, 14:16
Może masz rację,jednak 3 dni miałam wymioty,drgawki i gorączkę 38...Odstawiłam paro i przeszło...Rozumiem,że skutki uboczne muszą być,jednak dla mnie to lekka przesada takie przygody...Może jestem zbyt słaba i za szybko się poddaję...Cóż,trudno,spróbuję czegoś innego

Pozdrawiam ;)
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
08 sie 2015, 15:14

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: SCF i 14 gości

Przeskocz do