Problem z... Zapominaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madeline07 28 lip 2015, 22:10
Cześć!
Nie jestem pewna, czy to właściwy dział, ale mój 'nowy' problem jest bardzo dziwny i nie do końca wiem, jak go właściwie opisać.
Ogólnie chodzi o to, że mam problem z zapominaniem. Nasze myśli przeskakują z wątku na wątek, co jest dla ludzi naturalne. Obserwując ten proces wpadam w dziwną pętlę, a mianowicie nie pozwalam sobie na to, by moje myśli tak płynęły. Nie pozwalam sobie skupić się w pełni na czymkolwiek i cały czas w mojej głowie jest myśl: "nie potrafię o tym zapomnieć". O czym? O tym, żeby nie zapomnieć. To powoduje u mnie poczucie lęku, niepokoju i "kotłowania się" w głowie. Po prostu paraliżuje mnie myśl o tym, że nie będę potrafiła zapomnieć o lęku, strachu.
Jak sobie z tym poradzić? Mam nadzieję, że jest to chociaż trochę zrozumiałe.

przez ekspert_abcZdrowie 28 lip 2015, 22:58
Witaj madeline07!

Przyznam szczerze, że trochę zamotałaś swój problem. ;) Zrozumiałam tyle, że nie pozwalasz sobie na swobodne płynięcie myśli, tylko skupiasz się na jednej rzeczy/sprawie, by nie zapomnieć. To z kolei rodzi Twój lęk, że nie zapomnisz o lęku, który Ci towarzyszy. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam Twój tok myślenia ;) Twoje myśli przypominają coś na kształt myśli natrętnych (obsesji). Cierpisz na nerwicę? Leczysz się jakoś? Bierzesz jakieś leki? Leki i/lub terapia powinny złagodzić Twoje lęki. Pozdrawiam!
Psycholog

przez madeline07 28 lip 2015, 23:04
Zamotałam, bo trudno mi to nazwać ;). Ale właśnie to jest coś w rodzaju natrętnej myśli, o której nie pozwalam sobie zapomnieć. Próbuję zaburzyć taki naturalny tok myślenia i nie potrafię się na niczym skoncentrować, bo cały czas myślę o tym, co powoduje u mnie strach. Nie zdiagnozowano u mnie nerwicy, bo nie byłam u lekarza psychiatry, jedynie dwa lub trzy razy u psychologa. Czekam, aż skończę za miesiąc 18 lat i będę mogła sama pójść, bo moi rodzice boją się tego problemu i nie za bardzo chcą mi pomóc. Nie biorę leków i nie chcę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 01 sie 2015, 23:45
Bardzo dobrze ,idź do lekarza.Bardzo mądra i dojrzała decyzja .Brawo za taką dojrzałość.Idź nie czekaj aż będziesz mieć inne objawy.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Sortuj wg