Określenie choroby - pomoc, dziwne objawy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hypothermi 28 lip 2015, 07:35
Witam,
przepraszam jeżeli zły dział, ale ten wydawał mi się najsłuszniejszy. Od tygodnia borykam się z pewnymi problemami. Zaczęło się tydzień temu we wtorek. Pojawił mi się wtedy wieczorem taki lekki napad lęku z derealizacją, ogólnie ogarnął mnie lęk. I od tamtej pory dolegają mi takie objawy:

- jadłowstręt, ciężko coś zjeść (mam apetyt, ale jakoś trudno mi się je)
- APATIA (depresja) - ogólnie taki stan znudzenia, bezsensowności. Nie jest to na pewno wielka depresja, tylko taka malutka, ale i tak mnie już wykańcza
- lęki - takie ogólne, przed światem, przed zmianą świata (zmianą w sensie - "derealizacją")
- dreszcze, drgania mięśni
- ogólnie zmęczenie w ciągu dnia
- problem ze snem, budzę się w nocy, lekka bezsenność

A wczoraj wieczorem pojawił mi się jakiś guzek z tyłu głowy! I czuję tam takie lekkie drętwienie. Czytałem tutaj na forum, że takie guzki przy nerwicy się pojawiają, ale mimo wszystko planuję je zbadać u lekarza. Może tak być, że to objaw nerwicy?

Mam już tego stanu dosyć, jest męczący. Myślicie, że to "po prostu", właśnie zbiór objawów nerwicy? Czy może być coś poważniejszego? Miał ktoś z was podobne objawy? Jak sobie z tym radzić? Wydaję mi się, że jest z dnia na dzień lepiej, ale to dalej jest męczące.

przez ekspert_abcZdrowie 28 lip 2015, 10:55
hypothermi, przez Internet nie da się postawić diagnozy i określić, co Ci dolega. Objawy, które wymieniłeś, mogą wskazywać na nerwicę, ale najpierw należałoby zrobić badania i sprawdzić, czy wszystko w porządku ze strony organizmu. W sprawie tego guzka radziłabym skonsultować się z neurologiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg