Czy to jest nerwica lękowa ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez matsusse 26 cze 2015, 16:14
Od dłuższego czasu gdy muszę gdzieś wyjść np. do pracy, do dentysty, do rodziny zaczyna mnie boleć brzuch, nie mogę jeść bo żołądek mi się zaciska. Miałem coś takiego już dawno jakieś 10 lat temu jak jeszcze chodziłem do podstawówki a teraz mam 26 lat.
Ciężko mi się rozmawia z nowo poznanymi ludźmi ale także z rodziną którą pracuję co dziennie (brak mi słów, mam problem z opisaniem tego co myślę) . Nie mogę z nimi tak swobodnie rozmawiać jak np. z bratem, mamą.
Przez 3 lata pracuję w bardzo stresującej i odpowiedzialnej robocie za granicą . Ten ostatni rok jest dla mnie koszmarem. Wydaje mi się ze nie dam rady. Każdy problem nawet mały urasta do takich rozmiarów, że wydaje mi się że sobie nie poradzę i wywołuje bardzo silny stres. Ciągle jestem zmęczony.
Byłem u lekarza zapisał mi 3 lata temu zomiren 0.25g i miałem go brać doraźnie. Teraz po tych 3 latach biorę go 1g-1.25g 3 razy dziennie(nawet tego nie konsultowałem z neurologiem). Zjeżdżam co pół roku na 10 dni max 2 tygodnie a pracuje 7 dni w tygodniu, do pracy wstaje o 4.15 i zawsze mam wymówkę żeby nie iść do lekarza z tym problemem bo nie mam czasu.
Ostatnio przerzedziły mi się włosy a wiem ze bez włosów będę wyglądał brzydko bo mam nietypowy kształt twarzy .Za każdym razem gdy o tym pomyśle robi mi się słabo i myślę ze zaraz nie dam rady.
Są chwile gdy jest dobrze a nagle wszystko odwraca się o 360 stopni
Jak siedzę przed komputerem zawsze podryguje nogą góra duł i tak bez przerwy :(
Jóź nie daję rady z tym !!
Czy to nerwica lękowa ?

przez matsusse 27 cze 2015, 21:18
jeszcze jedno jak wezmę zomiren czuje się lepiej

przez agusiaww 28 cze 2015, 09:35
matsusse, pewnie nerwica, co do włosow to przestan wybrzydzac nad kształtem twarzy bo masz na 100% normalny tylko wydziwiasz. Facececi z łysa głowa nawet lepiej wygladaja niz z włosami. Co do nerwicy warto udac sie do lekarza psychiatry po lek antydepresyjny, lub rozpoczac terapie. Akurat u Ciebie pewnie wpływ ma na to stresujaca praca.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaja123 28 cze 2015, 13:39
matsusse napisał(a):jeszcze jedno jak wezmę zomiren czuje się lepiej
byłoby dziwne jakby było inaczej bo się najwyraźniej uzależniłeś... stąd te nasilające się objawy :cry:

przez matsusse 28 cze 2015, 14:49
Może to przez trudne dzieciństwo bo w szkole zawsze się ze mnie wyśmiewali. A teraz jak gdzieś muszę wyjść, coś załatwić to jestem chory. W dzieciństwie tylko do szkoły chodziłem i byłem zamknięty w sobie. Zero kolegów tylko komputer odrywał mnie od tej chu.owej rzeczywistości.
Mówią w robocie ze mam ADHD bo ciągle muszę mieć coś w ręce i nie mogę usiedzieć w miejscu. Gdy jest trochę luźniej w robocie i mogę nawet 3 dni odpocząć to po dniu normalnej roboty jestem zmęczony (coś mnie od środka dusi i "wysysa energię ") :P
A te podrygiwanie nogą to od depresji bo mam to już z 8 lat

przez kaja123 28 cze 2015, 15:26
matsusse napisał(a):Może to przez trudne dzieciństwo bo ...
a co to za różnica czy to przez to czy przez tamto ... wpakowałeś się w benzo, masz objawy które Ci przeszkadzają normalnie funkcjonować. Idź się leczyć i powoli to ogarnij.

przez Kalebx3 28 cze 2015, 16:46
dla mnie nerwica lękowa to stara kur-wa !!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez matsusse 28 cze 2015, 21:30
Dzisiaj spotkałem się z kuzynką którą widziałem kilka razy w życiu i się zaczęło. Ciężko mi było coś sensownego powiedzieć. A jeśli coś powiedziałem to wydawało mi się to głupie. A sama myśl ze mam się z nią spotkać mnie stresowała tak że musiałem wziąć extra połowę tabletki zomiren 0.5g
A może te objawy pasują bardziej do fobii społecznej? Chciałbym wiedzieć z czym mam iść do lekarza tak żeby mnie szybko zdiagnozował bo mam na to tylko 2 tygodnie jak pojadę na urlop.
A czy neurolog pomoże mi z tym, da jakieś leki ? Czy tylko wchodzi w grę Psychiatra ? Bo mam na to tylko 2 tygodnie

przez kaja123 28 cze 2015, 21:47
matsusse napisał(a):A może te objawy pasują bardziej do fobii społecznej? Chciałbym wiedzieć z czym mam iść do lekarza tak żeby mnie szybko zdiagnozował bo mam na to tylko 2 tygodnie jak pojadę na urlop.
A czy neurolog pomoże mi z tym, da jakieś leki ? Czy tylko wchodzi w grę Psychiatra ? Bo mam na to tylko 2 tygodnie

Chłopie albo Ci źle i idziesz się leczyć albo kombinujesz. Do lekarza nie idzie się z gotową diagnozą to lekarz diagnozuje i proponuje leczenie. Mam nadzieję ze nie że nie sądzisz że w 2 tyg rozwiąże się Twój problem w dodatku że uzależniłeś się od leków. Nie myśl za dużo tylko idź.

przez *Monika* 28 cze 2015, 21:53
matsusse, Dobra diagnoza u psychiatry plus skierowanie na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez ekspert_abcZdrowie 30 cze 2015, 15:25
matsusse, nie próbuj sam się diagnozować - a to nerwica, a to depresja, a to fobia społeczna. Diagnozę pozostaw lekarzowi psychiatrze. Nie eksperymentuj z Zomirenem. To lek z grupy pochodnych benzodiazepiny. Samowolnie zwiększasz sobie dawkę, bierzesz lek jak chcesz, w zależności od stresującej dla Ciebie sytuacji. Tak nie można. Bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Monika napisała krótko i na temat - do psychiatry po diagnozę, a potem wdrażać leczenie i stosować się do wskazówek specjalisty. Pozdrawiam!
Psycholog

przez NerwowaKobieta 01 lip 2015, 02:18
Na pewno masz problem z lekami. Z tego co piszesz, masz wysoko rozwiniętą tolerancję na lek, bo jesteś uzależniony. W ogóle co to za samowolne zwiększanie dawek? Leki nie rozwiąża problemu. Nerwica lękowa jest nieuleczalna, da się ją opanować przy pomocy farmakoterapi i psychoterapii. Ale trzeba się wysilić a nie tłumić lekami.

Sortuj wg