Radzenie sobie z pozytywnymi emocjami

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Aurora88 15 cze 2015, 18:01
Haha, ale na dyskotece są ludzie! Boje się ich! :D

Ok, czyli zaakceptować fakt, ze dopóki mam zaburzenia lekowe, dopóty moge dostawać ataków paniki po przeżywaniu silnej radości. I nie przejmować się, bo problem zniknie, gdy wyzdrowieje (tak bedzie!).
White Lily, potrafisz określić, skąd się bierze ten stres? Zastanawiam się jaka emocja jest odpowiedzialna za to przeobrażenie. W końcu człowiek się cieszy a po chwili panuje nad nim strach. Moja koleżanka np. nie pozwala sobie na radość bo podświadomie uważa, ze na nią nie zasługuje, wiec uczucia radości budzą w niej poczucie winy. Ale ja nie czuje w tym akurat przypadku poczucia winy. Trudno właściwie wyłapać, co to jest...
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

przez Saraid 15 cze 2015, 19:25
Aurora88, wydaje mi się przynajmniej u mnie zależy to od natężenia emocji,nawet tych pozytywnych .
Saraid

przez nerwa 15 cze 2015, 20:07
Aurora88, ja kiedys mialam tak, ze wieczorem dostalam jakas taka dobra wiadomosc, i odczuwalam radosc itd. I juz myslalam, ze noc bedzie z glowy -
bo wlasnie nie umialam wylaczyc tego myslenia o tym, i takie podekscytowanie itd. Ale zrobilam sobie wtedy relaksacje i jakos pomoglo, jakos sie zdystansowalam do tych emocji i normalnie zasnelam :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwosol-men 15 cze 2015, 20:58
pozytywne emocje oby jak najwięcej ..., ale czasem jak się człowiek czymś podpali to może być problem ze spaniem fakt
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez kosmostrada 15 cze 2015, 21:51
Przy nasileniu objawów nerwicy również mam niepokój i lęk przy pozytywnych emocjach. Myślę sobie, że może wynika to z pewnej ścieżki w mózgu, wyrobionego już przez newricę schematu -rekacja fizyczna - nie jest dobrze - atak paniki. A reakcje fizyczne bywają podobne przy emocjach dobrych i lęku np. przyspieszone bicie serca. Praca nad lękiem, czyli doprowadzenie do "zarastania" tej ścieżki w neuronach, automatycznie spowoduje również inne odczuwanie pozytywnych emocji.
Powodem również może byc odmawianie sobie prawa do radości, szczęscia itd. - wcale nie trzeba odczuwac świadomego poczucia winy. Podobno nerwica daje zawsze jakieś korzyści i głowa niechętnie z nich zrezygnuje...
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez Lastin89 15 cze 2015, 23:53
Problem w tym, że mój chłopak jest fetyszystą, pociągają go damskie buty i jestem strasznie zazdrosna kiedy gdzieś jesteśmy na jakimś koncercie czy w miejscu publicznym i ja dostrzegam, że wtedy on nie zwraca uwagi na mnie tylko na buty innych kobiet... W moim wnętrzu czuję potworną zazdrość, nerwy, wewnętrznie nie jestem w stanie nad tym zapanować.
Co w tej sytuacji jeszcze radzi mi Pani Doktor? Bardzo proszę o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.

przez NN4V 16 cze 2015, 00:21
nerwosol-men napisał(a):pozytywne emocje oby jak najwięcej ..., ale czasem jak się człowiek czymś podpali to może być problem ze spaniem fakt

Szczególnie gdy się podpali napalmem. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Lastin89 17 cze 2015, 10:41
Zaakceptowałybyście fetyszyzm swojego faceta? Czy zostawiłybyście go z tego powodu?

przez Aurora88 20 cze 2015, 12:12
Lastin89, czy Ty pytasz serio? Kopiujesz te same posty w kilku wątkach, wszędzie o to pytasz i nie wiem czy to pytanie trolla czy serio?

przez agusiaww 20 cze 2015, 17:59
Aurora88, oni tez sie boją to jak z pająkami Ty sie ich boisz a one Ciebie :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Aurora88 21 cze 2015, 21:15
Kto się kogo boi, bo ja już się pogubiłam?

A pająki akurat lubię, o dziwo :)

Sortuj wg