Leki przeciwlękowe, a nudności

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 08 cze 2015, 13:36
Czytam forum od dłuższego czasu i informacji jest tu mnóstwo, ale potrzebuję konkretu: czy są leki, które działają przeciwlękowo i nie wywołują mdłości? Wiem, że skutki uboczne nie u każdego muszą wystąpić, ale jak czytam w ulotce "bardzo często: nudności" to po prostu tego nie wezmę. Mam emetofobię i nudności dokuczają mi praktycznie non stop. W tym tygodniu zaczynam terapię, ale czuję, że czymś muszę się wspomóc, bo jest ciężko. Doraźnie działa hydroksyzyna, ale coraz słabiej, niestety.
Nie mam apetytu, chudnę, potrafi mnie mdlić dniami i nocami.
Psychiatra zapisała mi Seroxat mimo, że opowiadałam o fobii i doelgliwościach. Dzięki forum wiem już, że grupa SSRI często wywołuje taki skutek uboczny. No więc co mi zostaje co będzie przeciwlękowe i nie będzie potęgowało tych mdłości albo - idealnie by było - wyciszy je? Podpowiedzcie coś :uklon:
alu

przez warrior11 08 cze 2015, 13:54
alu,
Proponuję wziąć koc,trochę owoców i wyjechać na jakąś łąkę z dala od ludzi i aplikować
sobie naturalną witaminę D z promieni słonecznych,efekt przeciwlękowy bez nudności gwarantowany ;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez alu 08 cze 2015, 14:10
Byłam, nie pomogło. Wręcz bym powiedziała, że jest jeszcze gorzej.
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warrior11 08 cze 2015, 14:23
alu,
Jesteś pewna,że nie masz niedoborów witamin i minerałów w organizmie?
Robiłaś sobie badania ogólne?

przez Ricah 08 cze 2015, 14:30
Mirta/miansa oprocz dzialania przeciwlękowego, jest antagonista 5-ht3, co ma dzialanie przeciwwymiotne.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez alu 08 cze 2015, 14:30
warrior11, zrobiłam wszystkie badania: morfologię, OB, poziom pierwiastków, tarczycę, poziom witamin, gastroskopię, kolonoskopię, USG, badania hormonalne. Jestem zdrowa jak koń.
alu

przez alu 08 cze 2015, 14:33
Ricah, no właśnie mam mirtę, bo przepisała mi lekarka, wzięłam jedną tabletkę, miałam wrażenie, że jest mi gorzej i zrezygnowałam :hide: Może warto spróbować raz jeszcze? Tylko, że nigdzie nie jest napisane, że ona jest przeciwlękowa, a jedynie, że jest przeciwdepresyjna, a to zupełnie nie ten segment, którego mi potrzeba :(
alu

przez warrior11 08 cze 2015, 14:41
alu,
Czyli przyczyna jest w Twojej głowie i tam trzeba szukać rozwiązania,nie znam się na tabletkach,wiem,że
działanie uspokajające może mieć magnez i witamina b3.

przez Ricah 08 cze 2015, 15:04
alu, mirta jest przeciwlękowa (jest napisane o tym nawet na wiki, a wiesz jakie to gowniane zrodlo).

Zastanow sie, czy nie bylo gorzej, bo sobie tak wmawialas. Bardzo duzo rzeczy mozna sobie wmowic. Przestan myslec o tym, bierz leki, a jezeli wciaz sie boisz, to kup imbir (silnie dziala przeciwwymiotnie).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez agusiaww 12 cze 2015, 08:58
alu, jak bedziesz czytac ulotke to i tak wszedzie sa te objawy, producenci sie zabezpieczaja.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez alu 13 cze 2015, 17:07
Ha! Być może znalazłam - wyczytałam, że doksepina działa przeciwlękowo i uspokajająco i że stosuje się ją w nerwicach z objawami żołądkowo-jelitowymi. Brzmi idealnie. Muszę się wybrać do lekarza zapytać co o tym sądzi.
alu

przez Arasha 13 cze 2015, 17:10
alu, próbowałam, ale nic więcej nie powiem :mhm: Spróbuj, może akurat na Ciebie zadziała ;)

Na forum dużo na temat tego leku nie przeczytasz, bo już jest rzadko zapisywany, co nie znaczy, że nieskuteczny. Po prostu teraz lekarze przerzucili się na SSRI i przepisują je wszystkim jak leci :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez alu 13 cze 2015, 17:29
Arasha, wal! Co się działo - nudności?
Ja do SSRI się nie przekonam, bo nie przejdę okresu wdrażania. "Skutki uboczne bardzo częste: nudności i wymioty". No heloł, podziękuję od razu :time:
alu

przez Arasha 13 cze 2015, 17:45
alu, :hide:

Ja też pokładałam spore nadzieje w tym leku i również sama go zaproponowałam lekarzowi, żeby spróbować, bo jakaś tam znajoma bierze 20 lat i dobrze się czuje. Zresztą
w ulotce nudności nie są jakoś specjalnie akcentowane :? Tak więc nie wiem, czy moja kochana głowa wymyśliła je sobie, czy jak... w każdym razie po kilku dniach prób dałam sobie siana i kolejny lek powędrował do pudła :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg