Drżenie rąk

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Drżenie rąk

przez Meteo 31 maja 2015, 13:23
Witam. Mam problem od kilku lat pojawiło się u mnie drżenie rąk . Objawia sie przy spotkaniach towarzyskich , spotkaniach rodzinnych . W sytuacjach picia kawy gdy sięgam po filiżanke , gdy chce poslodzić kawe herbate .Podczas posiłków i nie tylko.Gdy trzymam sztuce . Drżenie przeszkadza mi w codziennym życiu , Gdy siedze przy stole i drżą mi ręce zaczynam myślec o tym moim problemie.Psychiatra mi zapisal Propranolol troche pomaga . Pomóżcie mi z tym drżeniem rąk poradzić?

Drżenie rąk

przez ekspert_abcZdrowie 31 maja 2015, 13:53
Gdy siedze przy stole i drżą mi ręce zaczynam myślec o tym moim problemie

Meteo, zaczynasz myśleć o swoim problemie i prawdopodobnie to nasila tym bardziej drżenie rąk. To działa jak samonapędzająca się machina. Dobrze, że szukasz dla siebie pomocy i byłeś u lekarza po leki. Uważam jednak, że powinieneś pomyśleć o psychoterapii i jakichś ćwiczeniach relaksacyjnych, dzięki którym mógłbyś opanować niewygodne dla Ciebie objawy nerwicy. Pozdrawiam!
Psycholog

Drżenie rąk

przez Meteo 31 maja 2015, 15:08
Myślisz , że ćwiczenia relaksacyjne pomogą? A ćwiczenia relaksacyjne jakie polecasz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Drżenie rąk

przez Aurora88 31 maja 2015, 16:09
W momencie kiedy dopada Cię lęk i czujesz, że zaczną drżeć Ci ręce - ćwiczenia oddechowe.

A tak poza tym to progresywna relaksacja mięśni, wizualizacja spokojnej sceny, medytacje, joga itp.

Sortuj wg