Bóle somatyczne

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 14:47
Dziś właśnie zaliczam taki atak nie mogę się uspokoić przez te bóle w mostku i otępienie jaki mam ;/
Ja chce poniedziałku pogadać z tym typem a jeśli on mi nic nie wyjaśni to chyba go ukatrupie..
miałem echo i ekg to wyklucza choroby serca ale jakoś nie wierze temu a tak naprawde ból jest zawsze w spoczynku gdzie bóle wieńcowe wtedy nie występują tylko przy wysiłku
ale chyba zmuszę się na to wysiłkowe ekg.
To jest to głupie analizowanie bólu w głowie efekt nerwicy... wszyscy mówią uspokój się przejedzie to nic złego ale tak łatwo nie wychodzi z głowy.

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 15:00
Niestety ale lęk ogranicza funkcje poznawcze, co jest okropne... Przynajmniej to mógłby zostawić, bo z koncentracją to okropna lipa jest. Żadne racjonalne argumenty nie dochodzą. Nie oczekuj, że od jednego spotkania uwolnisz się od nerwicy ;) to wymaga czasu i nastaw się na to lepiej.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 15:14
Ja to rozumiem ze raz nie wystarczy ale chociaż jakiś sposób czy coś w tym stylu że odciąć się od tego bo ja w taki stanie jak dziś to najchętniej szpital i niech mi robią badania..
A jak bym miał gdzieś jechać to dostałbym takiego ataku że karetka albo ktoś z rodziny musiałbym mnie odebrać bo sam bym nie dał rady nic zrobić..
Mnie ogranicza całkowicie a najgorsze jest że czuje się dobrze 2 dni a tu nagle na wieczór pyk i cały następnym dzień jazda..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bóle somatyczne

przez agusiaww 13 maja 2015, 15:18
Musisz sobie przetłumaczyc ze nic sie nie dzieje i na pewno nie unikac takch sytuacji, inaczej zamkniesz sie w domu. Naprawde jak jestes przebadany to tylko nerwica i nic sie nie dzieje. To taka choroba ze tak samo sie napedza.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 15:22
Nie pozwól, żeby rozwinęła się agorafobia. Jedynie co mogę powiedzieć to, że ataki są cholernie nie przyjemne ale nie zabiją... Staram się od jakiegoś czasu poszerzać granicę swobody i czasami celowo próbuję wywołać atak, żeby się z nim oswoić., np. spaceruję sam, wbiegłem ostatnio po schodach itp itd ;) takim sposobem nie boje się już poruszać samochodem ;)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 15:39
U mnie głownie pojawia się taki stan gdy zaczyna mnie boleć w klatce piersiowej albo bije mi szybko serce no poprostu jestem wtedy zniszczony emocjonalnie i tylko nakręcanie się a co do agorafobii to chyba już zaliczyłem temat bo właśnie mniejsze ataki miały miejsce w sklepie czy na dworze.. co oczywiście prowadziło do może z 2 razy do mega paniki..
Wsumie to tak sobie teraz myślę o tym i tak zaczęło się to nasilać zawroty głowy w autobusie i panika że jestem sam wśród nieznajomych..

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 15:51
Takie bóle też napędzały ataki i to szybciutko ale teraz jakoś wolniej to idzie ;) nie miałem ataku od czwartku jak na razie :D nie dostałeś czegoś doraźnego?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 16:07
Xanax 0.25mg ale ja się go boje wiem ze to mocny lek i mocno otumaniający człowieka a nie mam zamiaru siedzieć nieprzytomny albo walczyć żeby nie zasnąć po za tym to uzależniający lek..
Jestem w kropce sam nie mogę pojąć że nic mi nie jest leków się boje i ogólnie nie lubię ich, bóle mnie niszczą i doprowadzają do szaleństwa ..
Sam nie wiem jak przekonać się ze mam nerwice poporstu to jest coś dla mnie nie realnego choroby która jest bo COŚ i trzeba ją JAKOŚ wyleczyć.. ręce mi opadają.
Jak tak dalej pójdzie to drewnica mnie czeka albo jakiś zakład zamknięty

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 16:29
Nie zwariujesz ;) też się leków boje. Ja mam doraźnie Lorafen i go nie biorę... Jak u mnie w podpisie mam pramolan i mirtagen ale nie wiem co brać jak już się do tego zmuszę. Może terapia mi wystarczy, jak nie to na pewno przemoge się i wezmę leki. W razie problemów na oddział :D

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 17:40
Ja to muszę brać jakiś pomocnik bo naprawdę jest źle,mam 2-3 dni dobre naprawdę wspaniałe i nagle przychodzi wieczór już coś nie tak i kolejny i pewnie następnym dzień maskara gdzie odrazu chce iść się przebadać bo tragedia się dzieje ze mną tak jak dziś od rana żałowałem że się obudziłem chciałbym przespać ten dzień ale też tu się pojawia moja nerwica która nie daje mi spać w dzień i z 3-4 razy w nocy przez 2 miechy.

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 18:11
Ja mam problemy od 8 lat ze spaniem :D i się przyzwyczaiłem. Tylko nie daj się położyć w łóżku i zamknąć w domu bo potem będzie gorzej. Ładna pogoda jest u mnie i skorzystałem bo się przespacerowałem i jest mi lepiej :D tobie też radze się przejść na przekór nerwicy. Nie uzależniaj też swojego samopoczucia od leków. One mają pomóc ale to od ciebie zależy ostateczne "wyzdrowienie".

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 18:16
No wlasnie ode mnie zalezy ostatnia najwazniejsza faza leczenia narazie nie widze tego...
Musze poczekac na te spotkania i pomoc od terapelty

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 18:31
Będzie dobrze ;) pochodzisz do terapeuty i się wyleczysz. Co do bóli somatycznych, to nie analizuj ich, niech będą ale się na nich nie skupiaj.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 20:00
Wlasnie zaliczylem atak hurii bo boli caly czas w mostku i nie moge sie poanowac a gdy chcialem isc do przychodzi oczywiscie juz czulem ze zbliza sie mega panika..
Chyba musze sie uda do psychiatry po inny lek bo az tak zle nigdy nie bylo to chyba te lek tak dziala na mnie

Sortuj wg