Bóle somatyczne

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 12 maja 2015, 23:29
Witam
od 2 miesięcy zmaga się z nerwicą którą dopiero teraz zacząłem leczyć u mnie objawia się osłabieniem drętwieniami lękiem przed śmiercią ale najgorsze są dla mnie bóle w klatce piersiowej..
tu się pojawia moje najważniejsze pytanie czy ktoś może mnie uspokoić i pomóc mi upewnić się że to bóle somatyczne a nie coś innego, odrazu powiem że jestem przebadany od a do z..
chodzi mi głowie o to czy ktoś z osób zmagającym się z tym zaburzeniem odczuwał bóle w mostku takie kujące i 5 cm nad mostkiem (boli dosłownie okolicach serca a nawet w miejscu serca )

Bardzo proszę o potwierdzenie tego że takie bóle występują w tych miejsca naprawdę pomoże mi to z walką :(

Ogólnie moje życie stało się z dnia na dzień bardzo uciążliwe, z życia sportowca wyczynowego do trolla domowego z bólami i totalnym nie radzeniem sobie z tym..
Ale biorę drugi dzień coxail jak narazie pol tabletki rano w drugim tyg cala na dobe i zboaczymy co z tego bedzie :D
Zacząłem też psychoterapię.

Bardzo Proszę O POMOC.

Bóle somatyczne

przez oskaka 12 maja 2015, 23:44
Cezar9111, Witaj. Dobrze, że zaczołeś się leczyć. Mam podobne bóle (boli albo kłuje w jednym miejscu) nie przejmuje się tym bo to od nerwicy ;) jak jesteś przebadany to najprawdopodobniej od nerwicy ;)

Ogólnie moje życie stało się z dnia na dzień bardzo uciążliwe, z życia sportowca wyczynowego do trolla domowego z bólami i totalnym nie radzeniem sobie z tym..

Ja z imprezowicza, sportowca, człowieka z stoickim spokojem i opanowaniem w zlęknionego chłopa...
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 00:00
dokładnie z człowieka który miał ogromny dystans do wszystkiego i bez złości czy ataków furii pokonywałem każdy problem a teraz wszystko mnie przytłacza..
Siłownia,sporty walki,pływanie,rower,wszystko od 2 miechów jest nie realne..
A jestem człowiekiem lub byłem zawsze uśmiechniętym...
Cały czas mi siedzi w głowie ze coś jednak jest,a miałem robione echo ekg 2 razy i Serducho jak Dzwon.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 00:11
Tak sieka niestety nerwica... Już się z tym pogodziłem i idę dalej ;) zaczynam od "nowa" :D
Miałem rezonans głowy, holter ekg, zwykłe ekg, eeg, morfologie i wszystko spoko ;)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 00:32
A ja tomograf glowy echo serca ekg krew mocz badany nerki watroba trzustka tarczyca usg hormony i odcinek szykjny :)
Dopiero zaczynam terapie i mam nadzieje ze szybko sobie z nia poradze a ty jak sobie radzisz ?
Jestes juz po czy w czasie powrotu do normy ?

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 00:50
Mnie siekło w styczniu tzn. dostałem ataków paniki i całej somatyzacji. Wybrałem kilka leków, które zaszkodziły a nie pomogły (zostawyły tylko lęk przed lekami). Od kwietnia nic nie biorę i sam próbuję dojść do siebie co jak na razie działa, ale od soboty zaczynam terapię ;) Przeczytałem kilka książek, połowę internetu, posiedziałem na forum i coraz lepiej. Zbieram się do założenia tutaj dziennika ale nie mam fajnej nazwy dla niego :? Dobrze, że szybko zareagowałeś ;)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 00:58
Szybko mecze sie 2 miesiace..
Pod koniec lutego trafilem do szpital i pani dr powiedziala po pierwszych badania zapaleniee wsierdzia rozwalona watroba i tarczyca po 3h juz wszystko w normie a przez to ze bylem po silowni i po odzywce przedtrenigowej... wiec zdrowy w 100% ale tak mnie zestresowala tam ta kobieta bo dla niej to trupem bylem :/
Wsumiet tak sie czulem bo od ataku paniki prawie tracilem przytomnosc..
A teraz boli mnie serducho i caly czas mysle czy to jest nerwica..
A w jakia sposob ci szkodzily leki?

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 01:11
Pamiętaj, że leki działają na każdego inaczej. Jestem dziwnym przypadkiem bo 3 psychiatrów się dziwiło mojej reakcji na leki. Nie będę pisać co mi było bo tak chyba będzie lepiej :D

Co brałeś przed treningiem?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 01:18
Dorian
Nox-pump
Musialo tam byc cos co mnie uczulilo bo mialem typowa reakcje alergiczna tak powiedzial lekarz ale na co to nikt nie wie bo trzeba by bylo robic testy tego i mnie a to troche kosztuje..
Ogolnie na mnie dobrze dziala lek ale to drugie podejscie bo za pierwszym razem zle mi lekarz wytlumaczyl jak stosowac i za duza dwake bralem w zbyt krotkim czasie.
A ogolnie teraz meczy mnie serducho bo caly czas czuje jego prace i bol jest w mostku, co mnie strasznie przeraza..

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 01:25
A tego nigdy nie jadłem :D ale serio to mało co z odżywek jadłem. Kosztowne.
Już przywykłem do nerwobóli. Przeżyłem tyle zawałów i udarów, że nie zwracam na to uwagi ;) od jakiego lekarza dostałeś ten lek?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 01:33
To jest moj najgorszy problem nie moge sie przekonac ze to sa nerwobole i nic mi nie jest,tylko zaboli mnie przy sercu a mi odrazu rusza machina i meczenie sie..
Lek dostalem od psychiatry na sorze w szpitalu.
I on mi tlumaczyl ze to bole somatyczne i teraz paycholog a ja nadal nie moge przestac wymyslac problemu ktory nie istnieje :/
Lek pewnie jeszcze nie dziala ale pewnie juz sie powoli sie wkreca i czuje w ciagu dnia ulge bo bez niego to ciezko bylo by mi wytrzymac do drugiej wizyty u psychologa

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 01:53
Przyzwyczaisz się ;) jaką masz dokładnie nerwicę? Dobrze też się do psychiatry zapisać, żeby w razie problemów zmienić leczenie.
Mi jak tętno skoczy to myśli o tym że mam zawał i umieram :D ostatnio jednak udaje mi się zmieniać powoli takie podejście na to tylko tętno i nie umrę od tego :D

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Bóle somatyczne

przez Cezar9111 13 maja 2015, 02:07
Ogolnie to mam zaburzenia depresyjno lekowe numer f43.2 adaptacyjne chyba..
No wlasnie czuje bicie serca od 3h i bol w mostku i tez mysle ze to cos w stylu choroby wiencowej lub zawal a duzy problem mam z tym zeby sie uspokoic,lecz jest duzo lepiej niz ostatnio bo nakrecalem sie ta ze dochodzilo do tego zawroty glowy problem z oddechem i totalna panika i lek przed smiercia...
W poniedzialek mam rozmowe pierwsza prawdziwa z psychologiem moze on mi wbije do glowy ze nic mi nie jest..
No pierwsze spotkanie to bylo diagnoza i cel spotkania.

Bóle somatyczne

przez oskaka 13 maja 2015, 13:38
Czyli masz ataki paniki? Pobierzesz leki, pochodzisz na terapie i będziesz zdrów jak ryba ;) już chcę sobotę...

Kod: Zaznacz cały
...No wlasnie czuje bicie serca od 3h i bol w mostku i tez mysle ze to cos w stylu choroby wiencowej lub zawal...

Jak wierzysz badaniom to zrób ekg wysiłkowe i będziesz mieć pewność, że to nie choroba wieńcowa ;) ja muszę to zrobić.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Sortuj wg