Objawy nerwicowe a ilość snu

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madeline07 03 maja 2015, 22:42
nerwa, jeśli chodzi o tragiczne samopoczucie po nieprzespanej nocy, mam tak samo.
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego moi znajomi bez problemu potrafią zarwać noc, a ja, kiedy nie prześpię nocy czuję się fatalnie, też nie potrafię spać w ciągu dnia...
I ten fakt napędza nową falę strachu. Bo skoro wiem, że fatalnie się czuję po nieprzespanej nocy, to zaczynam się bać, że nie zasnę, co oczywiście powoduje, że nie śpię i wszystko się zapętla, to straszne. Szczególny strach odczuwam, gdy na następny dzień mam zaplanowane coś fajnego (np. wycieczka, impreza) lub coś ważnego (np. egzamin), bo wtedy się stresuję: "jak teraz nie zasnę, to jutro nici z moich planów, bo nie będę w stanie...". Wegetacja - bardzo trafnie to określiłaś.

przez nerwa 04 maja 2015, 08:29
madeline07, no dokladnie! Mam wszystko tak samo jak Ty napisalas :)
Ludzie, po przespaniu 3h są w stanie funkcjonowac. Oczy im się zamykają, ale ogólnie jest ok. A ja jedyne co moge wtedy zrobic, to przesiedzenie w domu (nawet powiedzialabym "w cierpieniu" :) ) calego dnia, w oczekiwaniu na wieczor - zeby odespac to wszystko i zeby byl juz kolejny dzien. Nawet w domu niewiele jestem w stanie zrobic...
I tak samo z tymi obawami! Wiem jak sie czuje na niewyspaniu, wiec jak jest cos waznego, to po prostu MUSZE byc wyspana, bo inaczej - nie wiem jak dam rade. A wiadomo, jak jest takie myslenie, to z zasypianiem ciezko... Nawet kilka razy mialam okazje poleciec do Stanow, ale balam sie, ze bedzie jetlag, ze bede nieprzytomna (zanim sie przyzwyczaje do zmiany czasu) i jedyne co bede w stanie robic - to siedziec w pokoju, zamiast isc np. na wycieczke ze znajomymi :( Dlatego nigdy sie nie zdecydowałam.

Ciekawi mnie, czy to jest zwiazane z nerwica, cyz po prostu jest czesc ludzi ktorzy tak maja? (niezaleznie od nerwicy)
I czy da się z tego jakos wyleczyc?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez oskaka 04 maja 2015, 12:46
Po przespaniu 3 godzin mam zwiększone objawy nerwicowe (zawroty głowy, niepokój) oraz powróciły nerwobóle w klatce piersiowej... Jednak muszę być wyspany, żeby jakoś funkcjonować w miarę normalnie...
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madeline07 05 maja 2015, 20:45
Ja mam tak również - po nieprzespanej nocy potworny spadek nastroju i nasilone lęki.
Dodatkowo pojawia się coś dziwnego, a mianowicie takie coś, co nazywam "rozluźnieniem mózgu", nie potrafię tego dokładnie opisać, ale chodzi o to, że mam poczucie takiego snu na jawie - tak jakby zaburzoną ciągłość wydarzeń. Mimo że nie śpię, mam wrażenie, że coś mnie ominęło, że coś przespałam i że to, co się przed chwilą wydarzyło jest takie mgliste, odległe. To jest uczucie podobne do tego, jakie mamy we wczesnej fazie zasypiania, powoli odpływamy. Również zaburzone mam poczucie czasu - coś, co trwało kilka minut, mam wrażenie, że trwało godzinami i na odwrót - mam wrażenie, że jest godzina 10, a to już 15... To uczucie jest gorsze niż zwykłe niewyspanie, nie wiem co to jest, ale ewidentnie pojawia się po niewyspaniu lub silnym, kilkudniowym stresie/lękach, co oczywiście wzmaga całość, powoduje uczucie niepokoju. Czasami trwa kilka godzin, czasami cały dzień, a najdłużej trwało 6 dni. Nie wiem, czy to ma jakiś termin i czy powinnam z tym iść do lekarza? Podobne są objawy też do derealizacji/depersonalizacji, ale nie wiem, czy to dokładnie to.

Sortuj wg