dopadła mnie nerwica lekowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lanzarek 12 kwi 2015, 14:05
Czesc wszystkim. mam 29 lat. dopadla mnie nerwica lekowa.

od 4 dni lecze sie na nerwice lekowa.
mam problem wyjsciem z domu. a gdy juz wyjde to mam straszne zawroty glowy . czuje ze zaraz zemdleje.
czy jest osoba ktora moglaby mi pomoc z tego sie wyleczyc ? nie wiem od czego zaczac. szukam w internecie jakies wskazowki ale nie bardzo na cos trafiam.
od czterech dni zazywam FAXOLET ER 37,5 . nie odczuwam zadnej poprawy. bardziej chyba sie nawet gorzej czuje. dzis jako tako moge chodzic po domu. predzej tylko lezalem. nie wiem od czego zaczac. pomocy!!

przez mirunia 12 kwi 2015, 14:43
Lanzarek, witaj, większość z nas na początku nerwicy miała takie objawy. Lęki, niepokoje, strach przed wszystkim.
Dopiero zacząłeś brać Wenlafaxynę, więc musisz poczekać przynajmniej 2 tyg. na rozkręcenie się leku. Na początku tak bywa, że czujemy się gorzej, są objawy uboczne, ale to mija z czasem. Musisz być cierpliwy i przeczekać te początki brania leku.
Najlepiej jak poczytasz sobie wątek o Wenlafaxynie, tam możesz pisać z ludźmi, którzy biorą ten lek i mają jakieś juz doświadczenie.
Nie krępuj się tam napisać i pytać o wszystko, tam dostaniesz wsparcie i odpowiedź na Twoje pytania.

to ten wątek: wenlafaksyna-efectin-efevelon-velafax-velaxin-alventa-t19312-13734.html

przez maja_naga 12 kwi 2015, 15:04
Brałam ten lek. Moim zdaniem to zbyt mała dawka żeby lek jakkolwiek zadziałał. Niestety, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 12 kwi 2015, 15:43
Trudno od razu wskoczyć na 75 czy 150 mg. Lepiej wchodzić stopniowo. Efekty leczenia pojawiąją się w czasie od 2 tyg. do miesiąca począwszy od dawki terapeutycznej. Lanzarek, czasem następuje pogorszenie stanu na początku. Uzbrój się w cierpliwość
magnolia84

przez agusiaww 12 kwi 2015, 20:44
Lanzarek, poprawa dopiero nastepuje po m-cu. Natomiast skutki uboczne sa do 4 tygodni, trzeba przetrzymac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Lanzarek 12 kwi 2015, 22:42
mirunia . tak wiem gdzies wyczytalem ze po 2 tyg zaczyna dopiero dzialac. ale biore od paru dni i mam dziwne mysli w glowie. na szczescie to tylko mysli. ale nie wiem czy teraz bedzie lepiej czy moze jeszcze byc gorzej od tego stanu w ktorym jestem. jutro ide po nastepne l4 bo nie dam rady tak funkcjonowac w swiecie zywych. chce tylko troszke przyswoic te tabletki zeby miec sile chodzic w ogole bo z tym jest ciezko. oduzaja strasznie te leki.
dostalem jeszcze leki o nazwie Hydroxzinum VP . myslicie zeby je brac?
idzie sie z tej choroby wyleczyc czy to tylko mit??
boje sie chodzic po centrach handlowych. w ogole po miescie. jak jest duzo ludzi to podswiadomie mam zawroty glowy. czuje jakbym mial odjechac. nie wiem skad to sie bierze.
te leki mi pomoga?
jestem spanikowany..

-- 12 kwi 2015, 22:43 --

maja_naga a dal ci cos ten lek ? moze na inny organizm to inaczej dziala? ja mam tylko taka cicha nadzieje

-- 12 kwi 2015, 22:46 --

magnolia84 to ja z tej dawki bede musial wskoczyc na wyzsza? to co mi zapisala mnie nie wyleczy ?
moj organiuzm chyba tego nie wytrzyma bo widze jakie dzialanie ma na mnie ta dawka.

-- 12 kwi 2015, 22:47 --

Agusia co masz na mysli piszac- Natomiast skutki uboczne sa do 4 tygodni, trzeba przetrzymac.
jakie skutki uboczne?

przez mirunia 13 kwi 2015, 09:37
Lanzarek, tak bywa na początku leczenia, że stan może się trochę pogorszyć.
Trzeba to cierpliwie przeczekać, żeby później było lepiej. Masz na razie małą dawkę leku, żeby oswoić organizm, a zapewne później lekarz Ci zwiększy do 75mg. Chyba wyznaczył Ci następną wizytę?

Hydroxizina jest lekiem uspokajającym, bierze się ją w czasie większych lęków lub na noc, żeby lepiej spać.
Może trochę zamulać, czyli odurzać, ale też z czasem to mija, organizm musi się przyzwyczaić.
Nie musisz brać hydro codziennie, można ją brać doraźnie.
Nie panikuj, bo jeszcze gorzej wpędzisz się w nerwicę. Takie lęki i strach przed wszystkim, to są objawy nerwicy i przyjmij na spokojnie ten fakt, wtedy sam lepiej będziesz umiał je opanować.
A skutki uboczne leku, to właśnie to odurzenie, zawroty głowy, większy lęk, natłok myśli i wiele innych. One powoli będą z czasem zanikały, jeżeli będziesz świadomy tego, że przez pewien okres do 4 tyg. możesz czuć się gorzej, ale przetrzymaj do następnej wizyty. Dasz radę!

Wejdź na wątek o Wenlafaksynie i poczytaj, podałam Ci już link w pierwszym moim poście.

przez Lanzarek 13 kwi 2015, 13:14
mirunia nic innego mi nie pozostaje. musze to wszystko przeczekac.
wlasnie nie ustalilismy nastepnej wizyty. wypisala mi dwie recepty z ktorych jedna mialem wykupic. powiedziala ze gdy bedzie potrzeba to mam wykupic nastepna. mowa tu o lekach FAXOLET ER 37.... i hydroxyzinum. myslisz ze ona wie co robi ?? bo teraz szczerze mowiac zaczalem w to watpic jak przeczytalem twoj post.

pani psychiatra leczy tez we wroclawiu takze myslalem ze to moze byc strzal w dziesiatke. choc slyszalem o niej rozne opinie.

z tym hydro... mowila ze jak nie ma potrzeby to lepiej zeby go nie brac. wiec nie biore . za duzo lekow to chyba tez nie dobrze.

przez mirunia 13 kwi 2015, 14:23
Lanzarek, jak nie masz potrzeby brania hydro i śpisz dobrze, to nie bierz.
Myślę, że jak zaczną Ci się leki kończyć, to trzeba zarejestrować się do pani doktor, żeby kontynuować leczenie. Takie leczenie trwa dosyć długo, co najmniej pół roku. Na tych dwóch receptach się nie skończy, więc wcześniej sobie oblicz do kiedy wystarczy Ci FAXOLET ER 37 (Wenlafaksyna) i dużo wcześniej zarejestruj się (chyba, że prywatnie nie ma kolejek?)
Masz 2 recepty i na obu receptach jest Faxolet ER 37 + Hydroxizina? Po 2 opak. Faxoletu?

Szkoda, że nie zapytałeś lekarki o następną wizytę :bezradny:

przez Lanzarek 13 kwi 2015, 15:51
spie dosc dobrze jak na razie .

tak na tej drugiej recepcie tez jest 37.5mg .

nie zapytalem bo nie wiedzialem nic o tej chorobie. myslalem ze wezme jedno opakowanie i nastepne nie bedzie mi potrzebne bo sie wylecze ale widocznie tak nie bedzie.
prywatnie chodze. bo na kase chorych jest zbyt dlugie oczekiwanie.

ty sie mirunia leczylas na nerwice lekowa?

a nerwy zwiazane w zyciu codziennym maja jakis wplyw na ta chorobe? mowie o dodatkowych nerwach nie zwiazane z lekiem.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 16:01
Lanzarek, 37.5 to nie jest dawka terapeutyczna więc pewnie za jakiś czas wejdziesz na 75 mg. Na jednym czy 2 opakowaniach terapia się nie kończy. Potrzeba co najmniej pół roku, zeby móc powiedzieć o pozytywnym efekcie leczenia. Nie wolno samemu odstawiac leku nawet wtedy, gdy dobrze się czujesz. Trzeba kontaktować się z lekarzem :)
magnolia84

przez Lanzarek 13 kwi 2015, 16:20
magnolia tak wiem. gdzies wyczytalem ze wiaza sie powazne skutki z odstawienia leku nie konsultujac sie przed tym z lekarzem.

dziekuje ze uswiadamiacie mnie co mnie czeka.
dawke 37.5 ciezko znosze. zauwazylem u siebie nawet spadek wagi. nie wiem czy to przez te leki czy przez nerwy ktore mi towarzysza.

mowisz o pozytywnym efekcie leczenia. ale nie o wyleczeniu ?

mam 29 lat. cale zycie przede mna. boje sie ze czeka mnie "swietlana" przyszlosc w 4 scianach...

przez magnolia84 13 kwi 2015, 16:22
Lanzarek, jak lek się wkręci i zadziała to wszystko będzie dobrze :)
magnolia84

przez Lanzarek 13 kwi 2015, 16:28
magnolia , tylko na to czekam:) dziekuje

Sortuj wg