Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

NERWICA a OBJAWY SOMATYCZNE . Kto sie tez z tym aktual. mecz

przez Nerwowa0 20 wrz 2014, 12:06
U mnie to wyglada tak, ze jest kilka tygodni spokoju, piekny swiat. Zero atakow i nawet w zatloczonym autobusie moge stojac przejechac dluzasza trase. Jednak czasmai atak przychodzi nagle. Wtedy mam nogi jak z waty, wydaje mi sie ze nie dam rady isc. Duszno mi i jak jestem w domu to otwieram okna zeby lapac powietrze. Wtedy biore valerin i pije litry melisy. Ale zanim atak przejdzie to wydaje mi sie ze zaraz umre. Strach napedza atak lęku. Ze zaraz upadne i nie wstane.
Nie wiem jak jest u was ale opowiem kiedy ataki lapia mnie najczesciej.
Mam 24 lata. Od kwietnia zaczelam prace, praca swietna, moje marzenie, po 8 miesiecznym bezrobociu spelnilo sie moje marzenie zeby miec prace i to do tego w zawodzie. Podczas gdy bylam wpracy atakow paniki nie mialam bo pewnie dlatego ze moja glowa byla zajeta czyms innym. Praca a po pracy zmeczenie wiec nie mialam kiedy myslec o mojej nerwicy. Jednak od 2 tyg. Jestem na urlopie bo czeka mnie egzamin ciezki wiec wzielam wolne zeby sie uczyc. I sie zaczelo.... Od kilku dni mam ataki paniki. Nie moge sie przez to uczyc. Nogi jak z waty i nie moge sie skupic. Caly czas zamiast o egzaminie to mysle ze jestem na cos chora, ze umre. Masakra.... Tylko to forum pomaga mi sie troche uspokoic bo jak czytam wasze wpisy to wiem ze nie jestm sama z takim problemem.

przez sinister 21 wrz 2014, 15:33
Ja dzisiaj czuje się tak ociężały jakbym był robotem lub jakbym miał na sobie stalową zbroję. W nocy serce, które z reguły bije szybko, biło powoli i się tym nakręcałem, ale w sumie dobrze mi się spało i przespałem całą noc. Teraz się nakręcam wizytą u gastrologa w środę, jeszcze muszę się zapisać do laryngologa, jutro idę oddać kał na posiew i krew na hormon tarczycy -co mnie mega stresuje. Wkręcam sobie raka żołądka/jelita/ krtani - ile bym dał żeby już wiedzieć czy to tylko nerwica... :(
Ale najgorsze jest to bulgotanie w brzuchu ciagle :/ Niedługo rozpocznę terapię u dobrego psychiatry, ale nie jestem do końca przekonany, że mój stan to tlyko nerwica.

przez kasia108050 21 wrz 2014, 16:23
Mnie też zazwyczaj łapie z zaskoczenia i ścina z nóg. Lekarzy już obleciałam wszystkich i większość z nich łagodnie sugerowała wizytę u psychiatry a kardiolog wręcz wręczył mi namiary na takowego bo stwierdził że on nic na to nie poradzi co mi dolega. Gastrologa proszę się nie bać bo nie ma czego i gastroskopii też nie (jest nieprzyjemnie ale do zniesienia). Co do tego że zawsze pozostają wątpliwości co nam dolega to mamy wszyscy ze względu na różnorodność objawów bo nerwica symuluje wszystkie choroby świata.
zoloft 50
xanax doraźnie
boję się

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 21 wrz 2014, 17:27
Co mnie wdziwi to to, że kilka miesiecy temu mialem takie objawy dokladnie pierwszy napad nerwicowy w zyciu.

- tachykardia ogromna
- zimne poty
- uderzenia goraca
- bezsennosc trawajaca 2 miesiace( spalalem wszystkie leki hydroxizine, stilnox na sex)
- napady placzu
- blokada placzu
- poczucia wyjscia z ciala
- blokada smiechu
- brak apetytu
- tiki nerwowe np. nerwowe czesanie wlosow
itp itd.
- potliwosc
- niepokoj w zoladku
- odruch szwaczki na nodze
Obecnie
- uczucie bycia ociazalym
- meczliwosc
- potliwosc
- tachykardia napadowa
- spowolnienie pracy serca
- problemy gastryczne ( ale to identyczne jakie mam od 2 lat )

Nie chce mi sie wierzyc ze tym razem mam inne objawy nerwicowe niz poprzednio
Morfologia ok wyszla
Markery nowotworowe tez
Hiv ujeny
watrobowe proby ok

a ja juz nie wiem co mi jest... boje sie ze wyjdzie cos w tej gastroskopii i u laryngologa

przez Nerwowa0 21 wrz 2014, 20:20
Ja ciagle robie badania krwi, morfologia z rozmazem, crp i ob. Czyli podstawowy zesta ktory jezeli jest jest ok to kazdy normalny czlowiek robi takie badanie max raz w roku. Ja mimo dobrych wynikow, ciagle mam przeczucie ze jestem na cos chora.
Rok temu wyczulam powiekszone wezly chlonne w pachwinach. Zrobilam badania, krew ok, usg wezlow wykazalo tylko male powiekszenie nie zwiazane z zadna choroba. Mimo tego zapisalam sie jeszcze na wizyte u onkologa prywatnie ktory jak spojrzal na wyniki badan to powiedzial ze nic groznego nie widzi i wiele osob ma powieksozne wezly ktore moga nigdy nie zniknac wiec to nic strasznego.
A ja od tego czasu nie moge pozbyc sie zlych mysli...mimo ze jest wszystko ok. I od tego czasu co chwile latam i robie badania krwi... :( mam tego dosyc :(

przez kasia108050 21 wrz 2014, 22:42
U mnie zaczęło się od ucisku w głowie i ataku paniki (myślałam że wylew) a potem z górki- tachykardia, skoki ciśnienia, ataki paniki, nadpobudliwość w takim stopniu że myślałam że zwariuję. Najbardziej bałam się skoków ciśnienia, najpierw źle się czułam więc nachodziła mnie myśl ze to ciśnienie- mierzę (wystraszona) 130/88 -myślę za wysokie -mierzę (coraz bardziej wystraszona) 140/92 (panika ) i dalej z górki 150/95, 160/100 i doszłam do 180/100 i wylądowałam na pogotowiu- leki na ciśnienie nie działały -dopiero leki na uspokojenie- kardiolog stwierdził że panika wywołuje wyrzut adrenaliny stad skoki ciśnienia - czysta fizjologia - jak się uspokoję i ustabilizuję nerwy to skoki znikną i tak tez się stało, jak mam napady lękowe staram się nie panikować i nie mierzę ciśnienia, a kiedyś robiłam to nawet 50 razy dziennie.
zoloft 50
xanax doraźnie
boję się

przez sinister 22 wrz 2014, 11:28
O matko moja mama jest cudowna, jutro mam wizytę u jednego z najlepszych specjalistów psychiatrii w mieście. - dodam, że nie będzie płatna, bo facet przyjmuje na NFZ.Kazał, ze sobą zabrać wszystkie badania, które ostatnio robiłem. Ja dziś dla odmiany mam tak, że boje się wypróżniać z obawy przed rakiem żołądka/jelita grubego i , że zastanę krew w stolcu. ( przez te obawy z powodu problemów gastrycznych )

przez kasia108050 23 wrz 2014, 13:44
ja z kłopotów żołądkowych to przygoda z bulimią i usunięty pęcherzyk żółciowy 1,5 miesiąca temu, napisz sinister co u tego psychiatry.
zoloft 50
xanax doraźnie
boję się

Bóle somatyzacyjne- co was boli w nerwicy?

przez mark123 20 gru 2014, 13:52
Ogólnie miewam klucia w podbrzuszu, jądrach, penisie, żołądku, problemy z odbijaniem, przyciemnienia przed oczami, uczucie chwilowego wyłączania się czegoś w mózgu. Ale czy to od nerwicy, czy nie, to nie wiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez JKB 21 gru 2014, 08:49
joasik01 napisał(a):Witajcie:)
mam stwierdzoną nerwicę lękową. Ja w swojej nerwicy mam tak że ciągle mnie coś boli- np. dziś boli mnie głowa w jednej skroni, wczoraj na środku głowy, przedwczoraj kuło serce. Będac u mojej lekarki mówiłam o tych moich bólach- stwierdziła NERWICA LĘKOWA Z SOMATYZACJĄ. NA KARTECZCE MI NAPISAŁA - MAM BóLE SOMATYZACYJNE. I oczywiście moje pytanie jest takie skąd mam wiedzieć że każdy nowy objaw, a mam ich mnostwo, to ból somatyzacyjny. Czy mając nerwicę wszystkie bóle muszą byc jej zasługą i jak rozpozać inny ból? dla mnie każdy bol to objaw nieuleczalnej choroby.

Idz zrób badania, jak wyjdą ok to idz do psychiatry i psychologa. Mnie podczas nerwicy bolało wszystko (nerwica królowa chorób - potrafi naśladować każda znaną chorobę). Od żołądka, poprzez nogi, ręce, klatkę piersiową, głowę, szyję itd. Leki dadzą ci odpoczynek od emocji, bóle przejdą a psycholog naprawi twoje emocje. Ja np we wtorek ide na kolonoskopie, tez się boje ale chcę wiedzieć czy jelita mam ok. Bo ciągle mnie coś boli a jeden z wyników wyszedł zły. Wiec nie chce nakręcac spirali strachu poprzez niepewność, tylko chce szybko to wyjaśnić. Boje się przeczyszczania, badania ale nie poddam się i stawie czoła. Pewnie z nerwów mam biegunkę, zimno mi, nadkwasota, bóle głowy, słabo śpię. Ale zwykły człowiek pewnie też mógłby się denerwować, ale nie nakręcałby się jeszcze bardziej.Nie ma nic gorszego jak pozwolić wygrać nerwicy, wtedy będzie się ponoszyc jeszcze bardziej.
JKB

przez agusiaww 21 gru 2014, 21:25
Linkaaa, mi tez lekarka powiedziala, niech Pani ograniczy sytuacje stresowe a ja mowie, ciekawe jak z domu wcale nie wychodzic? I tyle to bylo na ten temat. Mi pomogl antydepresant...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez JKB 21 gru 2014, 22:41
agusiaww napisał(a):Linkaaa, mi tez lekarka powiedziala, niech Pani ograniczy sytuacje stresowe a ja mowie, ciekawe jak z domu wcale nie wychodzic? I tyle to bylo na ten temat. Mi pomogl antydepresant...

A odstawiłas juz antydepresant??? Ciekawe czy po odstawieniu leku, wszystko nie wróciło"normy"
JKB

przez Flora3 21 gru 2014, 22:50
doświadczył ktoś mocnych bóli w krzyżu, kręgosłupie i dolnych kończynach podczas napadu lękowego?
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez joaszka 22 gru 2014, 00:12
Skronie, zęby, oko, kark, ramiona, kręgosłup w odcinku piersiowym, żołądek (zawsze w tym samym miejscu), jelita, mięśnie brzucha, lewy jajnik (:/), skóra w różnych dziwnych miejscach.
:why: :why: :why:
joaszka

Sortuj wg