Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bóle somatyzacyjne- co was boli w nerwicy?

przez mangiferaindica 03 cze 2014, 22:06
Wiele lat rozpieprzalo mi glowe, teraz przeszlo w systematyczne napiecie w rejonie klatki piersiowej i sztywnosc karku, to mam w standardzie.

przez joasik01 06 cze 2014, 21:52
Znowu głowa:( uciski, kłucia, gniecenia :(

przez JKB 08 cze 2014, 06:37
Wszystkie objawy, które przeczytałem powyżej. Wogole od żołądka zaczęła sie moja nerwica. Pózniej doszły straszne bóle głowy, gula w gardle, problem z polykaniem, sztywne nogi, problemy ze wzrokiem, słuchem, bol mięśni rożnych partii ciała, itd. Zasada była prosta - im wiecej wsluchiwalem sie w swój organizm tym wiecej miałem objawów. Teraz jak cos mnie boli, to ma prawo mnie boleć, bo czasem każdego cos boli. Nie robię z tego afery. Dzisiaj w nocy bolal mnie brzuch i katka piersiowa. 2 lata temu miałbym atak leku, paniki a teraz mam to w gdzieś. Boli mnie brzuch bo jadłem slodkie, boli mnie klatka piersiową bo spocilem sie na rowerze i mnie przewialo. Koniec z nerwica nie dam sie drugi raz !!!!!
JKB

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ziomuś 08 cze 2014, 18:05
no to jak czytam to mam wszystko.
napadowe bóle odbytu są masakryczne potrafią doprowadzić na skraj omdlenia i wycieńczenia.
boli mnie głowa raz z tyłu raz z boku raz w środku jakby coś tam siedziało. oczywiście MRI i CT w normie. Nerwobóle, masakra ... potrafi mi się włączyć nadwrażliwość i dotknięcie palca u nogi boli. najgorsze chyba są takie przebiegnięcia prądu. strasznie szczypiąco kłująco palące ciężko to opisać.

tak jak wcześniej pisałem MRI głowy, CT głowy, USG jamy brzusznej, krew - niezliczone ilości badań : wszystko OK wszystko w normie. Strasznie lecę na wadze mimo jedzenia i mam masakryczne zawroty głowy i odrealnienie i to chyba już ;-) jak ktoś coś chce w szczegółach to zapraszam na PRV

przez JKB 08 cze 2014, 22:08
ziomuś napisał(a):no to jak czytam to mam wszystko.
napadowe bóle odbytu są masakryczne potrafią doprowadzić na skraj omdlenia i wycieńczenia.
boli mnie głowa raz z tyłu raz z boku raz w środku jakby coś tam siedziało. oczywiście MRI i CT w normie. Nerwobóle, masakra ... potrafi mi się włączyć nadwrażliwość i dotknięcie palca u nogi boli. najgorsze chyba są takie przebiegnięcia prądu. strasznie szczypiąco kłująco palące ciężko to opisać.

tak jak wcześniej pisałem MRI głowy, CT głowy, USG jamy brzusznej, krew - niezliczone ilości badań : wszystko OK wszystko w normie. Strasznie lecę na wadze mimo jedzenia i mam masakryczne zawroty głowy i odrealnienie i to chyba już ;-) jak ktoś coś chce w szczegółach to zapraszam na PRV

Wiesz co zrób sobie jeszcze kolońoskopie, gastroskopie i par innych fajnych badań ... A nie pomyślałes ze nerwica to królowa chorób??? Potrafi naśladować wszystkie choroby. A ze zrobiłeś badania to nic ci organicznie nie jest, wiec to tylko twój mózg płata ci figle i złe interpretuje bodźce z otoczenia i stawia cię do walki ????? Weź jakiś chemiczny uspokajacz pod kontrola lekarza i nie pisz ze boisz sie leków :) stlumi to emocje i da czas na odpoczynek. Terapia z psychologiem+ sam musisz chcieć wyzdrowiec. Za kilka miechow jesteś zdrowy :)
JKB

przez woowoo 09 cze 2014, 11:43
U mnie głowa....ałlłł, bardzo często. Do tego czasami łamanie w kościach i tj nerki.

przez ziomuś 09 cze 2014, 21:04
JKB gastroskopie też robiłem :-) a nad kolonoskopią się zastanawiałem :-)

przez kasqa89 10 cze 2014, 10:24
Witam,
Ja także mam nerwicę somatyczną ;/ która na dzień dzisiejszy jest nie do zniesienia, a zaczęło sie tak niewinnie lekkie zawroty głowy, lekkie osłabienie, potem pieczenie skóry, następnie bardzo silny ból głowy, problemy ze wzrokiem, brak równowagi, jak już wszystko zbadałam w tym zakresie to rzuciło mi się na oddychanie;/ najpierw znośne duszności, bardziej problem ze złapaniem głębokiego wdechu, a teraz po prostu uczucie ciężkości na klatce piersiowej, ciągłe wrażenie braku tchu i oczywiście problem z głebokimi wdechami i silne osłabienie.... Mam dość, nie mogę funkcjonować normalnie, wszyscy mnie mają dość, bo chodzę jak cień samej siebie;/ Lekarz rodzinna po sprawdzeniu moich wyników badań stwierdziła już kilkakrotnie, ze to wszystko na tle nerwowym, psychiatra też, dostałam leki, ale jak mam je brać skoro po nich czuje się jeszcze bardziej osłabiiona i skołowana;/ nie mogę sobie na to pozwolić... Jestem załamana....

przez Saraid 10 cze 2014, 10:47
kasqa89, dobrze Cię rozumiem chociaż teraz jak mnie coś boli przypisuję to zwykle nerwicy a to też nie jest dobre ,a Ty nie myśłałaś o psychoterapii?
Saraid

przez mark123 10 cze 2014, 23:54
Kiedyś miewałem zawroty głowy, zaczęło się to nagle. Jeden neurolog stwierdził, że to na tle problemów emocjonalnych, drugi, że to na tle spektrum zaburzeń osobowości. Obecnie ich nie mam, równie jak nagle się zaczęły, tak później nagle się skończyły.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez mangiferaindica 11 cze 2014, 00:06
Wydaje mi sie, ze ja, z kolei, niezaleznie juz od przyszlych okolicznosci zyciowych, nigdy nie pozbede sie niesamowicie wysokiego napiecia miesni i ich pernamentnego utrzymania w staniu alarmu. Kark mam stwardnialy non stop. Na jakies nagle bodzce reaguje odskoczeniem na metr, az sama jestem zdziwiona.

przez kasqa89 11 cze 2014, 13:43
white Lily teraz bardzo mocno myślę nad psychoterapią, dziś idę do psychologa na wizytę, zobaczymy co to będzie. Niestety na psychoterapeute mnie nie stać, a terminy nfz są tak odległe... i kolidują z opieką nad córeczką... Ja kiedyś już z tego wyszłam 4 lata temu, na prawdę myślałam, że mnie to nie spotka po raz kolejny, też przypisywałam zazwyczaj jakieś stany osłabienia itp. nerwicy. Ale chyba jednak mój mózg mnie tym razem przechytrzył. I tym razem przebadałam się z góry na dół, aż mi już wstyd chodzić do mojej lekarki z wynikami badań i z jakimiś dolegliwościami;/ Jestem dorosłą osobą, żoną, matką, zazwyczaj życiowo rozgarniętą, a zmiotła mnie z powierzchni ziemi moja własna psychika, mój umysł ;/ Ze wszystkich wyników badań można wywnioskować, ze powinnam być pełna energii, bystrości, radości. A czuje się jak cień siebie, ciągle osłabiona, z zawrotami głowy, z zaburzeniem widzenia i z tymi przeklętymi dusznościami;/ Wiem, że biadolę, wiem, ale to jest jedyne miejsce gdzie mogę sobie na to pozwolić...

Wiecie co mnie rozbraja?że dokładnie miesiąc temu byłam człowiekiem wysportowanym i energicznym, codziennie ćwiczyłam, chodziłam z córcią na spacerki dbałam o dom, pełna chęci do wszystkiego i nagle ciach...

przez woowoo 11 cze 2014, 18:42
Oj tak, te nagłe ciachy chyba wszyscy przerobiliśmy. Jednak można powrócić do stanu używalności, czego Ci życzę.

przez fevarin 11 cze 2014, 20:13
U mnie problem polega na tym że nie mam ataku, podczas którego mam jakieś bóle..
Po prostu od rana do wieczora mam uczucie zmęczenia, uścisk w głowie, problem z widzeniem i koncentracją.. Czy to nerwica?

Sortuj wg