Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez BYSTRY 21 gru 2006, 23:09
Witaj , ja też ostatnio odczuwam bóle lewej łopatki , lewej ręki , pachy i itp.
Sam niewiem od czego to się bierze , 3/4 dnia jestem na chacie , 0% jakichkolwiek stresów a tu masz :x

Mam takie pytanko , boli ciebie serce ?? okolice serca ?? gdzieś w klatce piersiowej ?? bo mie tak !! a serce mam ponoc zdrowe.........

Bierzesz jakieś leki ?? a i jak jest z twoją lewą ręką ??

W moim przypadku stwierdzono nerwicę , może i od tego się takie objawy biorą , ale do końca niejestem przekonany .................

przez ___kika___ 22 gru 2006, 14:15
hmm....no moje objawy tez wygladają na nerwice ;/
to jest straszne kiedy głowa mi sie trzęsie nawet jezeli nie ma zbyt stresujacych sytuacji ;/
głowa mi sie trzesie najbardziej kiedy ktos za mna czy koło mnie(obojetne) kaszlnie. Momentalnie gdy slysze kogos kaszel głowa mi sie trzesie ale trwa to pare sekund(tyle co uslysze ten kaszel) i przestaje.
albo na przyklad kiedy stoje przed pania w klasie i mamy opowiedziec jakies tam opowiadanie, to gadam a tu glowa zaczyna mi sie trzas :((
a ostatnio jak sama przed pania gadałam opiwiadanie to raczej na luzie było i nic mi sie nie trzasło:(
a tak na koniec - głowa mi sie trzesie jak jestem w wiekszej grupie ludzi i w ogole ;((
to jest straszne i nie wiem czy to jest nerwica czy cos, bo mam 15 lat :((

przez janeczka84 22 gru 2006, 18:55
radze isc do internisty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emiflo 22 gru 2006, 21:49
ja tez to mam, byłam na usg brzucha itp i nic....
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

Wątroba, żołądek i skurcze

przez emiflo 22 gru 2006, 22:20
witajcie,
od tygodnia nasiliły mi się bóle w okolicy wątroby i żołądka.
Czuję takie pieczenie, a po jedzeniu lub piciu gulgotanie.
Mam pytanie. Czy jeżeli usg jb wskazuje , że z wątrobą ok itp, to czy istnieje możliwość , że coś może być nie tak ?
Dodatkowo mam skurcze łydek i stóp.
Pomozcie. Czy az tak bardzo się nakręcam????
Może to przedswiateczny stres.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

dziwne burczenie..

przez agatajacek 22 gru 2006, 23:52
witam ja tez mam te burczenie wykonalam usg jamy brz. gastroskopie oraz przeswietlenie barytowe i wyniki sa dobre wiec niema powodu do niepokoju i z wami raczej bedzie tak samo za duzo myslimy o tym i dlatego kazdy objaw wydaje sie nam tak duzy pozdrawiam

Prosze o poradę

przez slawu 23 gru 2006, 11:57
Od wielu lat zmagam się z drżeniem rąk, wiem ze to śmiesznie brzmi. W towarzystwie pije herbate, i nagle panikuje że wyleje... i ręce zaczynają sie telepać;/ Czy to jest nerwica?? czy jest na to lekarstwo?? Prosze o pomoc :?

przez Al 23 gru 2006, 13:56
Jak kobiete bola jajniki to bol potrafi odczuwac w kolanie, potwornie bola kolana. Wiem jak idiotycznie to moze brzmiec ale tak jest. Jak mamy bol kregoslupa i jakis kreg za mocno uciska to mamy wrazenie ze mamy zawal serca i kucie okropne w seru. Jak nam burczy w brzucho to czasem odczyway to w gardle............nasze cialo, organizm jest jak wciaz nie zbadaba planeta. Przylaczam sie do opinii inych ze nic ci nie jest. Ja mialam i mam to samo. Po USG jamy brzusznej i Gastroskopi zero zlych rzeczy w organizmie. :-)
Al

przez aftermath 27 gru 2006, 11:55
Ja robilem juz USG, gastroskopie, badanie krwi (na ALAT i ASPAT) .. i .... nic 8) Mimo to, zgage mam 24h/doba, niezaleznie od tego co jem jak jem i o ktorej jem. Brzuch wiecznie mnie boli, jak nie boli to rozpiera, jak nie rozpiera to burczy. Mowie lekarzowi, ze czuje jakby watroba mi "rosla" i nie bylo miejsca na reszte bebechow, to powiedzial ze najwyzej wyjma mi prawe pluco ...

Tiaa .. nerwicowcow chyba najlepiej zbywac zartami, moze wtedy sobie cos uswiadomia :)

niezła jazda

przez wpr82 27 gru 2006, 17:00
Najsmieszniej to jest jak przed zaśnięciem leżę z narzeczoną w łózku - cisza ona juz prawie zasypia a tu nagle seria gulgotania, burczenia i przelewania w moim żołądku ( na całe szczęście ) moja panna się już do tego przyzwyczaiła :) ( Usg ok ) - diagnoza Nerwica o bólach i rozpieraniach brzucha nie wspomnę - norma

Pzdr
Wpr82
Wyścig Szczurów dopadnie nas wszystkich

Dzisiaj rano ... przeczytajcie

przez ola...27-8 05 sty 2007, 10:50
Witam. Dziś rano kiedy szłam na autobus do pracy poczułam ucisk w gardle i odruchy wymiotne. Czasami mi się to zdarza i odrazu silna panika. Tym razem idąc ulicą nie zachamowałam tego odruchu myśląc sobie "najwyżej się zrzygam i finał". Miało się na wymioty ale minęło, odruch był. Myślę sobie jak ja dojadę teraz autobusem... wrócić się do domu czy iść. Postanowiłam pójść, wsiadłam do autobusu i przyjechałam 20km do pracy - jestem na zastępstwie sama. Myśle, że jak nie bedzie uciekać od objawów za pomocą tabletek, które zagłuszają to nam się uda. Było bardzo ciężko to fakt ale jakoś jakoś. Nigdy nie brałam tabletek ewentualnie persen sporadycznie, a od dwóch miesięcy chodzę na psychoterapię - zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam Was gorąco. OLA

przez Lusi 05 sty 2007, 10:53
BRAWO BRAWO
Dla chcącego nic trudnego.
ExModerator

przez ola...27-8 05 sty 2007, 11:05
Byłam wystraszona i naprawdę nie było mi fajnie. Mam dość tej nerwówki. Teraz siedzę sama w pracy i mam nadzieje, że nic podobnego mnie nie dopadnie bo powrót do domu mam dopiero o 17;40, a wtej mieścinie nikogutko nie znam :-/

przez Lusi 05 sty 2007, 11:20
Musisz uwierzyć, że NIC CI SIĘ NIE STANIE. Przecież dojechałaś do pracy.
Przeżyłaś jazdę autobusem, nie porzygałaś się ani nie udusiłaś. Jeszcze nie raz będziesz wystraszona, ale za każdym razem będzie lepiej. Będziesz coraz silniejsza.
Jak coś się będzie działo, pisz do mnie, nawet na PW. Pomogę Ci.
ExModerator

Sortuj wg