Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dzasti13 18 sie 2006, 18:49
WItam dzieki pawcio ze sie zgadzasz ze mna ,ale wiesz powiem ci , poniewaz ja pije kawe chodz bardzo slaba rozpuszczalna z mlekiem biala to mysle ze tu kofeina niema berdziej wplywu na nas jek lek ktory nas atakuje w rozne miejjsca doprowadzajac do leku i myslenia.Kafeina swoja droga oczywiscie jest niewskazana u nerwicowcow ale mysle ze nawet my w naszej chorobie jesli pomyslimy ze woda mineralna nam zaszkodzi to ta naprawde lek sie ujawni i bedziemy mysleli ze nam szkodzi , poniewaz zaczynajac ja pic bedziemy mysleli zaraz cos mi bedzie sie dziac.,,,,,,tak jak sobie wmowimy tak mamy ..Zycze wszystkim zdrowia pozytywnego myslenia! ;) ;) ;) ;)
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez Anula1_1 18 sie 2006, 22:18
tez mam takie bóle. Tylko ja oczywiscie se tam macam po tym karku jak mnie boli i szukam niewiadomo czego i mysle ze to jakas choroba.czasem mi ten bol przechodzi w łopatki i barki i tam tez boli a czasem wlasnie kark zaraz przy glowie...mój chlopak nawet jak ostatnio wyjechalismy razem na wakacje to patrzy na mnie wieczorem pierwszego dnia i mowi"misiu, a co ty taka jakas spieta jesteś, aż widac po Tobie to spięcie". A ja mam wlasie czasem tak ze po prostu nie umiem sie rozluznic. Poza tym moj problem tkwi w czyms tez innym. Wy tutaj piszecie "to tylko nerwica, jestem fizycznie zdrowy", a ja mam taki problem ze ile mi sie badań nie zrobi to mi sie wydaje ze to i tak za malo ze jeszcze czegos mi nie zbadali i ciągle jednak w środku sobie mysle i sie boje ze cos mi jest:(

Zaburzenia wzroku a nerwica

przez pitek 19 sie 2006, 13:23
macie jakieś problemy ze wzrokiem które mogłybybyć objawem nerwicy ,lub ją powodować??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez K22 19 sie 2006, 13:28
czescPITEK ja mam pewne problemy, nawet przebadalam sie okulistycznie i okazalo sie ze mam swietny wzrok. Jesli patrze np na zegarek elektroniczny to cyferki mi lataja jedne w góre drugie w doł, okulistka sie nawet dziwila, bo przeciez nie mam wady. Tez jak jestem zmeczone i slecze juz 6 godzine:) nad ksiazkami to wszystkie literki mi lataja:) Ale niewiem czy to jest wina nerwicy czy byc moze nie jestem naczynkowcem. Musze sie dokładnie zbadac, pozdarawiam[/b]
K22

przez pitek 19 sie 2006, 13:41
Witam, u mnie tez pojawiły się problemy ze wzrokiem,które moim zdaniem wywołał stres, jaki przechodziłem przez długi czas i w rezultacie tego stresu dorobiłem się nerwicy - więc u mnie jest tak, że cały czas widzę przed oczami męty takie latające niteczki kropki łańcuchy, które bardzo mi przeszkadzają!, Byłem z tym oczywiście u okulisty, który mnie przepadał i stwierdził, że jest to zmętnienie ciała szklistego - zwyrodnienie podobno nic groźnego przepisał krople o nazwie Vitreolent,które niedają według mnie żydach efektów, więc borykam się z problemem dalej ale mało tego pojawiły się nowe dolegliwości jak ból oczu,falowanie obrazu - jak na coś patrzę to faluje przez kilka sekund lub jak patrzę na jasną powierzchnie np.: niebo widzę pełno migających kropeczek lub gdy dłużej nacoś sie patrzę i nagle odrywam wzrok - przedmiot na który patrzałem nadal widzę przez parę sekund lub jego zarys...

przez K22 19 sie 2006, 15:37
ja mam tylko to falowanie, to jest bardzo mecczoce... jeszcze jedno co mialam to: jakby calkowite zamazanie obrazu takimi szarymi kropeczkami, ze dosłownei nic niewidzialam...trwalo to kilka sekud, ale dawno tego niemialam, moze wybierz sie do innego okulisty?? albo popros obecnego o zmiane lekarstwa...
K22

przez Krilan 19 sie 2006, 20:17
ja skolei nie moge skoncentrowac wzroku na przdmiotach blisko oddalonych od oczu, musze wysilac wzrok, bo inaczej widze poprostu je rozmyte i niewyrazne, bardzo nieprzjemne doznanie

ciągle chce sie do łazienki!

przez k2 21 sie 2006, 14:46
czy wy tez tak macie, ze siedzicie na lekcji i macie to glupie uczucie strachu przed nie wiadomo czym?? tez odrazu mylicie ze tak sie wyraze " popuścicie" i czym predzej idziecie do lazienki a ludzie patrza sie na was jak na idiotow. i czy gdzies wychodzicie( ze znajomymi itp) czy odpwedzacie kazda łazienke po kolei?? :cry:

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 9:28 am ]
ej jest tu ktos???????????? :(

Ej, jest! Kultury trochę... [dop.shadow_no]
k2

Inne bóle głowy

przez Karola78 21 sie 2006, 20:36
A ja szukam jak zbawienia po sieci oraz na tym forum kogoś kto ma objawy podobne do moich. Wiem niemal na 90%, że znowu mnie dopadła nerwica (chyba się mówi hipochondryczna), bo już przerabiałam bóle serca, potem arytmię a teraz mi się rzuciło na głowę. Od kilku tygodni, praktycznie codziennie (czasem nawet kilkanaście razy dziennie) odczuwam w różnych punktach głowy takie miejscowe kłucie (ucisk). Strasznie głupie jest to, że to się pojawia co rusz w innym miejscu i jest takie punktowe, więc nawet ciężko mówić o bólu głowy. Chyba to raczej bóle na głowie. Oczywiście wybiorę się do neurologa, ale z góry przewuduję jego pobłażliwy uśmieszek i receptę na jakieś łagodne stany nerwowe.

Czy moja historia coś komuś przypomina?
Pozdrawiam

silne pocenie sie dloni

przez Ania Twin 22 sie 2006, 03:00
szukalam tematu w serczu, ale konkretnego, czystego - nie znalazlam.

a wiec jak w temacie - ogolnie moje dlonie sa zawsze lekko wilgotne, nigdy przyjemnie suche. najgorzej jest, gdy mam podac komus dlon - wtedy jakby czuje cieplo w dloniach i wiem, ze zaczynaja sie pocic. jestem tym zaaferowana i podajac komus reke widze, ze ten ktos stwierdzil - ona ma mokre rece! najgorzej jest, gdy mam podac reke jakiemus facetowi, wtedy moje dlonie staja sie tak mokre, jakbym icj niemal nie wytarla po myciu!!!

bylam u lekarzy, ale oni i jakies idiotyczne kremy przeciw poceniu przepisywali - oczywiscie nic nie dawaly.

czesto musze probowac oszukac otoczenie i jakos wymigiwac sie od podawania dloni, to kompletnie idiotyczne...

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 3:24 am ]
jeszcze jedno dodam:
w chwilach napiecia, jakiegos dziwnego stresu - zaczynam sie cala pocic.

np. stoje w kolejce w sklepie i z czola zaczyna mi cieknac struzka potu, koszulke mam z przodu wilgotna... kiedys spytano mnie "hej, co tak ci goraco, przeciez tu jest chlodno" - ale mi naprawde bylo goraco...

somatycznie jestem kompletnie zdrowa, badalam sie

co wy robicie, gdy sie tak pocicie?

przez Ania Twin 22 sie 2006, 03:06
ja mam nieco inny problem - bo tylko w lekkim napiecu mam kluche, np. gdy kogos poznaje, gdy jestem na rozmowie kwalifikacyjnej...
ale najgorsze jest to, ze mam scisk w przelyku chodzac po miescie!
i do tego wydaje mi sie, ze ludzie widza jak przelykam, a wiadomo, ze u normalnego czlowieka przelykanie oznacza strach - oni wiedza ze sie czegos boje, wygladam nienaturalnie i dziwnie, ludzie na mnie patrza...

jak z tym walczyc?

przez shadow_no 22 sie 2006, 03:34
Mam podobnie. Myślenie o tym tylko jeszcze bardziej mnie nakręca. Charakterystyczny przypływ ciepła prawie zawsze towarzyszy mi kiedy jestem zestresowany. Dawniej miałem to dużo bardziej rozwinięte. Im mniej mam nerwicy, tym mniej i tego.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Magda-27 22 sie 2006, 09:19
Ja też mam często wilgotne dłonie, ale szczerze mówiąc nie przejmuję się tym. Nikt z moich znajomych nie zwraca na to uwagi, więc ja też przestałam. A jak z tym walczyć nie mam pojęcia :(
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Sweetie 22 sie 2006, 16:56
Hejka tez tu jestem nowa ale mam podobnie jak ty tzn jesli tylko sie zdenerwuje lub pomysle ze jestem gdzies gdzie nie ma toalety to od razu stan sie pogarsza i wchodzi do tego panika... poszlam do Pani psycholog i wyslala mnie po leki bo pogarsza sie to u mnie, wystapily tez pae razy ataki w nocy tzn wydawalo mi sie ze sie dusze Pani neurolog przepisala mi Rexetin i Alprox na razie minal nie caly tydzien nio ale jeszcze na efekty musze poczekac conajmniej tydzien... nie jezdze juz autobusami tylko do pracy zawozi mnie ktos i przyjezdza po mnie...

Mam nadzieje ze to przejdzie
Aha no i oczywiscie ide na psychoterapie bo leki nie lecza tylko powoduja ze znikaja objawy w czasie brania a trzeba dojsc do przyczyny leku !!
<<< Kocham Cię Skarbeńku >>>

Sortuj wg