Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dzasti13 16 sie 2006, 08:46
artek28 witam cie na forum!
Niemartw sie mialam podobnie i to sie tak dzieje ze bys sie wystraszyl i zeby sie cos dzialo z toba poniewaz lek umieszcza sie w roznych miejsccach by talko nas wystraszyc i bysmy mysleli ze nam cos jest .ale jezeli przezwyciezysz ten lek i bedziesz wierzyl ze nic ci niejest tylko nerwica ktora niezrobi ci nic lek odeidzie , ale moze byc tek ze sie przeniesie w inne miejsce i bedzie cie staral znow wystraszyc ze cos znow innego ci dolega!
Mnie jak byk nbym wymieniala co mnie bolalo to niewiem czy bym zmiescila tu na tej staronie co chcial lek ze mna robic.Ale ja stara sie niezwracac na niego uwagi!i tak tez bym ci radzila !
Trzymaj sie i zycze ci zdrowia ! :lol: :lol: :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez ziomekX 17 sie 2006, 00:22
Też tak mam.. Raptem od paru dni... ;] Przy tym czuje się bardzo zmeczony ;)...... Nie jesteś sam.... po prostu większość ludzi na takie rzeczy nie zwraca uwagi .... A my jesteśmy nadwrażliwi ;]

przez pawcio 17 sie 2006, 01:34
HEJ arek28 przychylam sie do tego co pisze dzasti13 ale moze to tez dlatego ze popijasz kawe ja np.tak mialem jak pilem kawe czesto gesto mialem tkz. czszekoscisk :o oraz bole tylniej czesci glowy Niewiem ale tak mi sie wydaje ze osoby ktore maja problemy z soba ,nerwami sa poprostu nadwrazliwi na rozne bodzce zew.Nawet odrobina kofeiny nie jest im wskazana pozdrawiam i do szybkiego :lol:
DZIENDOBEREK WSZYSTKIM

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martusia 17 sie 2006, 14:17
ja tak mam na tle nerwowym.Jeśli wykluczyłeś inne(somatyczne) przyczyny, to spróbuj się wyluzować.
Po całym dniu nazbiera się trochę stresów i wieczorem mamy też więcej czasu by się na tym skupić.Przynajmniej tak mi się wydaje.
Zawsze możesz spytać internistę.Ja pytałam i babeczka powiedziała, że to stres.
Piłam jakieś lekarstwo i mi przeszło.Teraz chyba się znowu wybiorę, bo cały czas mnie bolą plecy i głowa, zaciskam szczękę, napinam mięśnie.
Przynajmniej to nie fizyczne świństwo. :)
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez franio1980 17 sie 2006, 15:21
Mnie boli cała szyja, jakby mnie ktoś dusił, też robiłem wiele badań lecz na szczęście to tylko taki objaw mojej depresji.

zimne palce

przez szory 17 sie 2006, 18:11
od wczoraj mam zimne palce i zawroty glowy,mrowienie czy to moze byc nerwica?

przez Andhariel 17 sie 2006, 18:16
Witaj Szory nie wiem czy to oznaki nerwicy idz do lekarza,ale ja sie z tym problemem zmagam czesto mam zimne palce u rak i nog.

przez Magda-27 17 sie 2006, 19:46
Zimne palce u rąk i nóg mogą być objawem nerwicy, niskiego ciśnienia, zaburzeń krążenia i pewnie czegoś tam jeszcze, ale od tego sie nie umiera. Ja mam zimne od zawsze i jakoś żyję już 28 lat :) Ostatnio dowiedziałam sie, że to również objaw choroby Raynauda. Można popytać lekarza o leki na rozszerzenie naczyń krwionośnych i polepszenie krążenia, ale te z kolei leki mogą obniżać ciśnienie. Najlepiej to się ciepło ubrać i będzie po sprawie ;)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Magda-27 17 sie 2006, 21:21
Naprawdę nie ma się czym przejmować. Tutaj macie coś o tej chorobie Raynauda "Napad choroby Raynauda może być wywołany przez zdenerwowanie albo oziębienie dłoni.

Nagły skurcz naczyń krwionośnych prowadzi do zdrętwienia, ochłodzenia i zblednięcia. Po chwili palce stają się sine.

Skurcz tętniczek może trwać od kilku minut do kilku godzin. Potem zsiniałe palce stają się cieplejsze, zaczerwienione i mocno pieką. W chorobie Raynauda zmiany zawsze występują symetrycznie na obu dłoniach. "

U mnie lekarz podejrzewa właśnie objawy tej choroby, ale powiedział też, że może taka jest poprostu moja uroda i nie ma co na siłę zmieniać natury. Ja myśle, że miał rację. Ludzie mają większe problemy niż zimne dłonie, nie popadajmy w paranoję i nie przypisujmy wszystkiego nerwicy :shock:
Zapewniam Was, ze nikt jeszcze przez to nie kopną w kalendarz :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Magda-27 18 sie 2006, 12:34
No właśnie Malcolm, o to mi chodzi, żeby nie przesadzać. Ja też, jeszcze pół roku temu siedziałam przed kompem i tylko o chorobach czytałam, ale teraz to chrzanie. Wiem, że jestem zdrowa i jeszcze troche po tym świecie pochodzę. Już nic o chorobach nie czytam, nie ma sensu nakręcać się bez potrzeby.
Przyjaciel forum

przez Magda-27 18 sie 2006, 14:05
Racja, ale w końcu jesteśmy tu po to, żeby uświadomić te nowe osoby ;)
Przyjaciel forum

Sortuj wg