Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

trzesie mi sie glowa, sztywnieje kark

przez szprotka 02 wrz 2005, 14:19
bardzo prosze o pomoc, jakies cztery lata temu zauwazylam ze bardzo poca mi sie rece nie mowiac juz o innych czesciach ciala, nawet najlepszy antyperspirant mi nie pomaga. A od okolo 5 miesiecy zauwazylam ze dzieje sie ze mna cos dziwnego. jak w otoczeniu pojawiaja sie jacys, nawet zupelnie przypadkiowi ludzie, niewazne czy to w sklepie, restauracji czy w domu, zaczyna mi sztywniec kark i trzesie mi sie glowa. jest to tak straszne uczucie, nie moge wtedy nawet sie napic poniewaz mam paraliz i nie jestem w stanie otworzyc ust. Ja nawet nie moge chodzic do kosciola, duzych sklepow, teatru itd. ostatnio po namowach pojechalismy z moim partnerem do jego rodziny, bylo to dla mnie koszmarem gdy mialam napic sie kawy badz zjesc obiad. to zdarza mi sie wszedzie. czasami mysle ze lepiej nie wychodzic z domu :( ale przeciez nie moge uciec przed swiatem....rozmawialam o tym z moja siostra powiedziala mi ze za duz sie denerwuje...czasami wydaje mi sie ze wszyscy ludzie sie na mnie patrza, obserwuja...jezeli mial ktos cos podobnego, pomozcie prosze jak mam sobie z tym poradzic. Moje zycie zamienilo sie w horror, niedlugo znowu musze isc na zajecia. prosze pomozcie bo juz nie wiem co mam z tym zrobic

przez Gość 02 wrz 2005, 14:48
Wydaje mi się, że musisz skorzystać z pomocy specjalisty. Najlepiej psychologa i lub psychiatry. Nie jestem lekarzem ale wyglšda mi to na nerwicę. Jednak stwierdzi to jedynie lekarz. Mam nadzieję, że nie będziesz się wstydziła iœć do tych specjalistów. Pozdrawiam Magda. A prywatnie polecam homeopatię.
Gość

przez Ania 02 wrz 2005, 14:53
Czeœć. Najlepiej będzie jeœli pójdziesz do lekarza i opowiesz mu o swoich objawach. Możesz iœć także do psychologa, a on jeżeli to sš faktycznie objawy nerwicowe pomoże Ci bšdŸ pokieruje Cię dalej. Ja sama często czuję w otoczeniu kamień w gardle i nie mogę nic powiedzieć.
Pozdrawiam i życzę Ci powrotu do zdrowia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MadziaSlodka 29 wrz 2005, 15:56
Droga Szprotko mam do Ciebie pytanie : pisalas ze masz problemy z poceniem sie??? Ja tez mam ten sam problem i jeste On dla mnie krepujacy dla Ciebie z pewnoscia tez :( Chcialam sie zapytac czy znalazlas juz sposob na ten dokuczliwy sposob :?: :?: :?: Jak tak to prosze podziel sie nim ze mna :) !!!Pozdrawiam

przez cicha woda 29 wrz 2005, 22:01
Masz rację szprotko, nie możesz uciec przed œwiatem. Ja też choruję na nerwicę, jednak mam trochę inne objawy. Myœlę że wychodzenie z domu i kontakty z ludŸmi sš dla nas nerwicowców bardzo ważne. Pozornie wydaje się to trudne ale czas się przełamać, to naprawdę pomaga co widzę po sobie. Jeœli masz silne objawy, takie jak opisujesz to idŸ do lekarza ale pamiętaj też o tym że rozmowa i kontakty z ludŸmi również mogš Ci pomóc. Pozdrawiam!
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

dusznoœci

przez aga 76 06 paź 2005, 17:03
proszę niech mni ktoœ doradzi jak z tym życ boję sie że mni się coœ stanie
aga 76

przez Ania 06 paź 2005, 19:17
Nic Ci się nie stanie. Dusznoœci to tylko objaw "uboczny". Sama przez to przechodziłam, ale skupianie się na oddechu pomagało. Oddychaj głeboko i powoli a powinno przejœć. Pozdrawiam

dusznoœci

przez aga 76 06 paź 2005, 21:37
dzięki za radę ale jak mam się skupić kiedy zaraz zaczynam się bac ido tego dochodzš inne dolegliwoœci
aga 76

przez Ania 07 paź 2005, 10:43
Postaraj się. Parę razy i wejdzie Ci to w nawyk. Powtarzaj sobie, że nic Ci się nie stanie, że to tylko nerwica, że nie tylko Ty to masz i że innym z nerwicš też nic się nie dzieje. To powinno trochę pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

dusznoœci

przez aga 76 07 paź 2005, 13:13
dzięki aniu za radę napewno z niej skorzystampozdrawiam cię aga 76
aga 76

Oczy

przez Gość 25 paź 2005, 15:01
a ja właśnie miesiąc temu zauważyłam,że mam nierówne

źrenice. Jedna trochę szersza od drugiej. Nigdy tak nie było. Wpadłam w nieomal w histerię i zaczęło się chodzenie od lekarza

do lekarza, nikt mi nie jest w stanie powiedzieć od czego one takie są. Mówią mi , ze to może guz, może tętniak... Jestem

przerażona. Od tamtego czasu mam napady panicznego lęku,że zaraz umrę. Jest coraz gorzej...
Gość

przez baraqs 12 lis 2005, 21:05
Dla mnie kiedyś wydawało się, że mam raka, później, że jakaś

żyła mi z głowy wyłazi, później, że dostanę wylewu, później, że zemdleję, ostatnio mam myśli, że mam w głowie tętniaka, lub

jakiegoś guza.
To są "natręctwa", czyli to są normalne fobie, związane z nerwicą, trzeba z tym walczyć.

przez Włóczykij 17 lis 2005, 16:09
Cholera, mam to samo... sztywniejący kark i ta głowa, która

zaczyna drżeć... boshe to jest straszne...
Włóczykij

przez anonimowy-zalamany 23 lis 2005, 00:47
Słusznie, ja miałęm standard, myślałem że mam guza mózgu,

odrę, ospę, ptasią grypę <lol>

Sortuj wg