Nerwica a sen

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Rebelia 20 paź 2014, 13:55
Kropla111, stres ma bardzo dużo wspólnego ze snami. Jeśli w głowie, nawet podświadomie, maglujesz jakiś problem, to często przekłada się on na sny. Również na rodzaj i jego jakość. Sama swego czasu bardzo dużo koszmarów zaliczałam, z wybudzeniami, spocona jak prosiak. Pomogła mi terapia i usystematyzowanie tego, co mam w głowie.

Co do rozmyślania o różnych sprawach przed snem to dla mnie niemal jak choroba cywilizacyjna, bo kiedy głowę do poduszki przykładam, to "objawia" mi się wówczas najwięcej spraw, problemów, rozwiązań itp itd. Rozumiem zatem Twoje błędne koło stresowe. Jeśli problemy ze snem utrudniają funkcjonowanie, to polecam naprawdę wizytę u specjalisty, który pomoże Ci ułożyć pewne kwestie, może podsunie kilka rozwiązań, być może farmakologicznych. Jeśli masz możliwość umówienia się na wizytę (nawet na nfz) to warto spróbować.

Ze swojej strony dodam, tak jak u poprzedników, pomaga mi rozładowanie emocji. Często nie umiem wyłączyć tych emocji, ale wysiłek fizyczny czy jakieś relaksujące zamienniki czasem mi pomagają.

Sny lękowe - pomocy ;/

przez rikuhod 20 paź 2014, 16:33
Kropla111, wszelki stres najlepiej zwalczyć właśnie radością z życia

W tym przypadku najlepiej po prostu jak ci opisałem, rozluźnij się i ciesz się bardziej życiem. Im bardziej człowiek raduje się życiem, staje się pewniejszy siebie w tym też odważniejszy, poza tym jak rozładujesz stres to te sny odejdą.

Możliwe że te sny to podświadomie umysł ci przekazuje że jesteś przeładowana obowiązkami, do których za poważnie podchodzisz, ( sry nie wiem jak to u ciebie jest więc mogę się mylić :( ) ale wiesz że niektórzy podchodzą do obowiązków śmiertelnie poważnie, tak że boją się że jak i nie wykonają coś złego się stanie.
Może te sny gdzie ciągle walczysz o życie właśnie przedstawiają stan umysłu że czujesz się zagrożona ciągłymi obowiązkami i chcesz się uratować od potrzasku do którego cię doprowadziły??

Jeśli rozładujesz stres sny odejdą bo one pewnie przez niego się pojawiają.

Tak czy siak relaks jest ważny więc zastosuj się do tego co ci napisałem ok :) bo ciągłymi obowiązkami bez zabawy czy pasji to nabierzesz kolejnego problemu :(

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Kropla111 21 paź 2014, 14:14
Rebelia napisał(a):Kropla111, stres ma bardzo dużo wspólnego ze snami. Jeśli w głowie, nawet podświadomie, maglujesz jakiś problem, to często przekłada się on na sny. Również na rodzaj i jego jakość. Sama swego czasu bardzo dużo koszmarów zaliczałam, z wybudzeniami, spocona jak prosiak. Pomogła mi terapia i usystematyzowanie tego, co mam w głowie.

Co do rozmyślania o różnych sprawach przed snem to dla mnie niemal jak choroba cywilizacyjna, bo kiedy głowę do poduszki przykładam, to "objawia" mi się wówczas najwięcej spraw, problemów, rozwiązań itp itd. Rozumiem zatem Twoje błędne koło stresowe. Jeśli problemy ze snem utrudniają funkcjonowanie, to polecam naprawdę wizytę u specjalisty, który pomoże Ci ułożyć pewne kwestie, może podsunie kilka rozwiązań, być może farmakologicznych. Jeśli masz możliwość umówienia się na wizytę (nawet na nfz) to warto spróbować.

Ze swojej strony dodam, tak jak u poprzedników, pomaga mi rozładowanie emocji. Często nie umiem wyłączyć tych emocji, ale wysiłek fizyczny czy jakieś relaksujące zamienniki czasem mi pomagają.

Jaka terapia?
Zastanawiam się z tym wysiłkiem, moze bieganie by pomoglo, ale trzeba pokonac wtedy lenistwo haha

-- 21 paź 2014, 14:16 --

rikuhod napisał(a):Kropla111,
Może te sny gdzie ciągle walczysz o życie właśnie przedstawiają stan umysłu że czujesz się zagrożona ciągłymi obowiązkami i chcesz się uratować od potrzasku do którego cię doprowadziły??

Jeśli rozładujesz stres sny odejdą bo one pewnie przez niego się pojawiają.

Chyba masz rację ;/ ale zmienienie sposobu myslenia to nie taka latwa sprawa!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sny lękowe - pomocy ;/

przez xzjemciex 22 paź 2014, 21:47
Też często miewam takie sny, lecz w moich snach przeważa śmierć i choroby - śnił mi się mój pogrzeb, choroby moich bliskich. Dzisiaj obudziłam się przerażona, bo śniło mi się, że przyszła do mnie jakaś kobieta i dostała zawału, a ja nie byłam w stanie jej pomóc.
Sny są odzwierciedleniem naszych lęków, więc pewnie to wszystko podświadomość. Staraj się nie myśleć o takich rzeczach, a może z czasem znikną ;)

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Saraid 23 paź 2014, 02:46
Kropla111, To prawda ,że zmiana myślenia to trudna sprawa i wymaga pomocy terapeuty by była skuteczna.To wymaga odwagi,cierpliwości jeżeli chcesz coś zmienić na lepsze to będzie bolało najpierw ,ale warto podjąć trud dla samego siebie.
Saraid

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Kropla111 25 paź 2014, 00:57
xzjemciex napisał(a):Też często miewam takie sny, lecz w moich snach przeważa śmierć i choroby - śnił mi się mój pogrzeb, choroby moich bliskich. Dzisiaj obudziłam się przerażona, bo śniło mi się, że przyszła do mnie jakaś kobieta i dostała zawału, a ja nie byłam w stanie jej pomóc.
Sny są odzwierciedleniem naszych lęków, więc pewnie to wszystko podświadomość. Staraj się nie myśleć o takich rzeczach, a może z czasem znikną ;)

Czyli, że jak śni mi się, że mnie gryzie kot, to znaczy, że mam się tego obawiać w najbliższym czasie :O???
Z czasem...szkoda, że nie można wiedzieć przez ile czasu nie myśleć, aby był spokój

Sny lękowe - pomocy ;/

przez rikuhod 26 paź 2014, 10:52
Kropla111, wiesz czasem tóż przed snem pomaga długiy ciepły prysznic albo kompiel, jak rozluźnisz i zrelaksujesz się to większą nabędziesz ochote na sen, a ponieważ będziesz zrelaksowana to koszmary się nie pojawią bo zbyt się zrelaksujesz aby stres się pojawił; najważniejsze aby kompiel była długa i woda ciepła by ciało zrelaksować

porób tak to odzwyczaisz się od koszmarów

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Saraid 26 paź 2014, 11:34
Kropla111, Przed snem ,włącz sobie jakiś fajny film najlepiej komedie,posłuchaj muzyki relaksującej ,albo takiej która wprowadzi Cię w lepsze samopoczucie i wyciszy.Założ jakiegoś bloga jak nie masz i pisz tam co czujesz to też pewna forma terapii,jak nie blog na kartce i wyrzuć.Postaraj się skupić na pozytywach bo one są, na tym co masz,co jest dobre zwykle tkwimy w tych szarych myślach stąd nasze samopoczucie ,stresy koszmary.
Saraid

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Kropla111 27 paź 2014, 06:59
A polecacie może jakąś muzykę relaksacyjną?

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Saraid 27 paź 2014, 11:33
Kropla111,

Saraid

Sny lękowe - pomocy ;/

przez Kropla111 28 paź 2014, 11:26
Dzięki :) :) :)

Noce i Sny

przez janina777 05 sty 2015, 06:16
Kochani, proszę Was o pomoc bo w tym momencie jestem w najgorszym stanie w jakim byłam kiedykolwiek. Nie było gorzej. Mam 18 lat, a moja nerwica, lęki i wszystko co z tym związane jest nasilone do maksimum, zaczynam mieć pewność, że to coś gorszego a nie żadna "zwykła" nerwica. Nie będę opisywać tu mojej walki z codziennością, ponieważ zajęłoby to zdecydowanie za dużo miejsca, tym powinien zająć się psycholog i tak będzie. Chodzi o moje sny, są naprawdę przeraźliwe, boję się chodzić spać, nienawidzę nocy, wtedy mój strach jetst najbardziej nasilony, a ukojenia nie mogę szukać we śnie.. Śni mi się, że krzyczę, wołam o pomoc, że jestem jakąś jakąś inną osobą, chorą psychicznie, śni mi się, że śpię i krzyczę przez sen, że coś chcę mnie opętać (boję się, że coś chcę mnie opętać rzeczywiście, nawet nie szatan tylko jakiś duch, czuje się jak w horrorze, to jst nie do zniesienia, mam wrażenie, że zaraz sobie coś zrobię) te sny naprawdę mnie przerażają, to wołanie o pomoc.. są takie realistycznie i zawsze strasznie, wręcz chore. Co mogę z tym zrobić? Też macie taki sny? C zrobić, żeby moje noce były spokojniejsze?

Noce i Sny

przez JERZY62 05 sty 2015, 09:44
janina777, a zażywasz jakieś leki psychotropowe? Jak tak to może być po lekach.
♪♪♪

Noce i Sny

przez Saraid 05 sty 2015, 09:46
janina777, Leczysz się?czy tak sama sobie walczysz z tym?po tym co napisałaś bez wizyty u specjalisty ani rusz,i do tego psychoterapia.Co wpłynęło na obecny Twój stan?Stosuj przed snem techniki relaksacyjne,cos co Cię wewnętrznie wyciszy naprowadzi na przyjemne myśli.
Saraid

Sortuj wg