Ciąża urojona

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Ciąża urojona

przez horror_violet 21 gru 2006, 15:14
czy mając nerwice można sobie wmówić ciąże? szczególnie jeśli się z nikim nie współżyło? :/ ja sobie ubzdurałam, że mogę być w ciąży.. czytam o niej i mam wiele objawów... nie raz słyszałam o zajściach w ciąże bez stosunku... to rzadke i mało prawdopodobne ale sie zdarza.... bardzo sie boje bo jestem młoda i nie wiem co zrobie jak to okarze się prawdą.. :/

przez edwinka21 21 gru 2006, 15:42
to chyba sie nazywa urojona ciaza ?? suczka mojego sasiada miala taka , nawet urosl jej brzuszek ale to bylo u zwierzaka nie wiem jak z ludzmi to jest :)

przez maiev 21 gru 2006, 15:46
U ludzi tez jest to możliwe, nawet brzuszek rośnie, mozna miec laktację. ale to już jak naprawdę się sobie wmówi że się jest w ciąży i jest się o tym przekonanym. Podobno. Ogólnie ciało reaguje podobno tak jak przy ciąży.
Nie nakręcaj się. A jak masz wątpliwości to idź do doktorka - uspokoisz się. Pozdrawiam
"I need a new version of me..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

...

przez horror_violet 21 gru 2006, 21:07
myslisz, ze to samo przejdzie? jak to jest? ehh... boje sie... bylam dzisiaj u lekarza takiego normalnego i przepisal mi jakies leki... badal mi troche brzuch... powiedzial tez ze to moze byc na tle nerwowym i w ogole...

przez meskalina 21 gru 2006, 21:15
Violet...zajscie w ciaze bez stosunku nie jest mozliwe! a jak nadal Ciebie to nie przekonuje i nie chcesz isc do lekarza - ginekologa to kup w aptece test ciazowy i juz.

Jak juz zrobisz test to wybierz sie do psychiatry lub psychologa i opowiedz o swoich dreczacych myslach, nie ma co czekac bo pewnie jezeli nie ciaza to zaraz wymyslisz sobie cos innego.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez shadow_no 22 gru 2006, 03:23
Wszystko siedzi w psychice...
Męczysz się tą sytuacją - musisz za wszelką cenę uświadomić sobie, że nie jesteś w ciąży. Tak jak radzili poprzednicy - test ciążowy, ginekolog, i uświadomienie sobie, że nie było możliwości aby Twoja komórka jajowa została zapłodniona.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez samotniczka 22 gru 2006, 16:55
meskalina niestety, ale muszę to powiedzieć- to jest możliwe i nie mam tu na myśli niepokalanego poczęcia. Te stworzonka potrafią się przecież poruszać w sprzyjających warunkach, wiadomo jakich...

przez emiflo 22 gru 2006, 21:55
ja miałam 2 razy ciąze urojona i objawy sa typowe jak w ciazy , wiem bo mam synka. Ja sie nakrecilam testem z wynikiem pozytywnym, ale teraz tych testow jest od groma. Najlepiej kupic dwa.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

Lęk przed ciążą (nerwica?)

przez gwiazdunia186 25 sie 2007, 14:58
ciąża uroona a nerwica??? ktos może wie coś wiecej na ten temat???? mam 20 lat nigdy nie wspolzylam dziwne??/ bo panicznie boje sie zajscia w ciaze od wieku dojrzewania pamietam jak mama przestrzegala ze nie zaakceptuje takiego wydarzenia ze zajd w ciaze nie skonczywszy szkoly itd teraz mam chlopaka nigdy z nim nie spalam tzn nie odbylam z nim stosunku tzn. dochodzilo do pieszczot itp ale zawsze gdy on lczyl na cos wiecej ja rezygnowalam ze strachu w obawie przed ciaza ...ostatnio uswiadomilam sobie ze moge zajasc w ciaze bez stosunku to odsetki przypadkw malo prawdopodobne ale ja sobie to wkrecilam i tyle boje sie chodzic do lazienki czy nie zobacze na bieliznie objawow ciazy jestem tym strasznie zestresowana czuje sie zle ostatni mam dziwne uczucie iz slabne cos w stylu nudnosci takie zacisniecie gardla lub cos w stylu zgagi .kupilam sobie jakies tabletki zle sie po nich czulam zrezygowalam ...nie wiem co robic powinnam zrobic sobie test cizowy...miesiaczke mam normalnie ale juz sie tyle naczytalam ze przez pierwsze3miesiace moze wystapic miesiaczka nie wiem co robic a do tego mam taki lek ze pojde dzies i zemdleje i nikt mi nie pomoze albo tez boje sie zostac sama w domu bo jak cos mi sie stanie to jak sobie sama poradze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GWIAZDUNIA186

przez Twilight 26 sie 2007, 04:00
Gwiazdunia, to o czym piszesz, to typowe objawy urojonych lęków. Bo racjonalnie pewnie zdajesz sobie sprawę, że w ciąże nie zaszłaś - jak, przez dzieworudzctwo?

Ale,Twoje lęki są silniejsze niż racjonalne myślenie i miast testów ciążowych, powinnaś udać sie do specjalisty od nerwów. To żaden wstyd, a szybko poradzisz sobie z tym, co Cię tak teraz dręczy.

Pozdrawam
PersonaNonGrata

przez agapla 26 sie 2007, 12:34
Zgadzam się z przedmówcą musisz to leczyć bo jest to zwyczajne wkręcanie sobie róznych rzeczy które prowadzi do nerwic fobii itp .100% pewności daje test z krwi mozesz go zrobić dla świętego spokoju ale i tak leczenie konieczne bo inaczej życie sobie zmarnujesz wiecznie sie udręczając :idea:

przez Accountant 27 sie 2007, 18:44
A ja bym chciala byc w ciazy tylko moj chlopak nerwicowiec ma taka fobie ze nie chce aby dziadzia byla taka jak on. Tzn miala te same przypadlosci, on chce zeby byla taka jak ja, tzn "normalna", bez zadnych lekow, obsesji etc.Niestety nie mamy juz po 15 lat i zajscie w ciaze byloby dla mnie najwiekszym szczescie na swiecie ale przez jkego problmy niestety nie mozemy narazie planowac malenstwa. Wedlug jego lekarza to nie jest najlepszy czas, tylko on sam nie wie kiedy bedzie najlepszy. Psychiara sie obawia ze moj chlopak nie bedzie mi w stanie pomoc i caly ciezar opieki nad dzieckiem spadnie na mnie.Jednak ja mam rodzicow ktorzy mogliby nam pomoc a robiac to byli by bardziej niz szczesliwi.
Napiszcie cos o swoich doswiadczeniach, czy ktos spotkal sie z podobnym problemem do mojego. Czy ktos z nerwica zostal rodzcem i czy cos sie zmienilo po pojawieniu dziecka. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz

przez agapla 27 sie 2007, 23:02
a ja już nerwicy nie mam a dzieci nie chcę mieć , u mnie jest na odwrót najgorsze co mogłoby mnie spotkac to ciąza :?

przez gwiazdunia186 29 sie 2007, 20:02
zgadzam sie z wami, tylko to nie jest takie proste! nie moge mamie powiedziec ze obawiam sie ze jestem w ciazy bo mi nie uwierzy ze nie spalam z nikim a mam takie obawy kurcze te zycie jest do kitu
GWIAZDUNIA186

Sortuj wg