Czy można umrzeć bez konkretnego powodu?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kawajana 14 gru 2014, 01:00
Pytanie może i śmieszne, ale myśle, ze właśnie tego najbardziej boje sie podcAs ataku. Boje sie, oczywiście.. Ze umrę. W całym tym strachu zastanawiam sie czy można NAGLE umrzeć? Nagle, tak jak sie siedzi?

przez MonikaSzymanska 14 gru 2014, 04:23
Napadom paniki bardzo często towarzyszy ogromna obawa przed śmiercią. Wiem, że w momencie ataku ciężko pozbyć się takich irracjonalnych myśli. Możesz spróbować pomóc sobie stosując techniki relaksacyjne np. świadome oddychanie, pijąc zioła mające uspokajające działanie (melisa, dziurawiec, kozłek lekarski) lub wdychając lawendowy olejek eteryczny. Podstawą w leczeniu zespołu napadu lękowego jest oczywiście psychoterapia i farmakoterapia.

przez agusiaww 14 gru 2014, 08:31
Kawajana, bez powodu nie umrzesz, tyle dobrego ze w trakcie napadu lękowego tez ciezko umrzec, chyba ze bylby jakies ukryte wady serca czy cos, inaczej to niemozliwe.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 11:13
Kawajana, Zadałaś dwa rózne pytania...
Bez powodu nie można umrzeć, zawsze jest jakiś powód śmierci człowieka.

Natomiast umrzec nagle można jak najbardziej np wypadek... Są tez sytuacje kiedy bez natychmiastowej pomocy tez mozna umrzeć np zawał serca, zator, pęknięcie tętniaka, wylew, wstrząs anafilaktyczny itp

Jesli masz nerwicę i boisz się że umrzesz podczas jej ataku to gwarantuje że nie. Sa tu setki osób które tak myslały i nigdy nie umarły, nawet nie zemdlały mimo że tak czuły.
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez rikuhod 14 gru 2014, 13:23
Kawajana, wiesz miałem inne natręctwa ale z każdym to mi pomagało

ale mi w nerwicy pomagała taka metoda relaksująca, kładłem się na łóżku i starałem się dać myślom płynąc. Nie ważne czy były pozytywne, czy negatywne, dawałem wszystkim myślom płynąć aż umysł był czysty. Kiedy umysł staje się czysty to wtedy następuje uczucie wyluzowania i uspokojenia się. Kiedy gorzej się czujesz może spróbować. Im częściej to będziesz robić wolniejsza będziesz od natręctw.

Czasem pomaga też szczera modlitwa, możesz w to nie wierzyć ale są psycholodzy co to polecają. Jak w ciszy szczerze się modlisz i mówisz Bogu co ci na sercu leży lepiej możesz się poczuć.

przez xzjemciex 14 gru 2014, 21:57
Jeśli nic Ci nie dolega, to nie można umrzeć nagle.

przez Flora3 14 gru 2014, 22:02
dziś przez chwilę miałam obawy że można.
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez joaszka 14 gru 2014, 23:39
Śmierć zawsze następuje z jednego z trzech powodów: niewydolność krążenia, niewydolność oddechowa, albo nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Wszystkie inne przyczyny sprowadzają się do jednego z tych trzech powodów. Tak więc np. zatrucie cyjankiem sprowadzi się do niewydolności oddychania. Rana nożem - niewydolności krążenia na skutek wykrwawienia. I tak dalej. Nie da się umrzeć ,,tak po prostu''. :)
joaszka

przez agusiaww 17 gru 2014, 12:33
W nerwicy sa zawsze objawy ze umierasz albo glownie ale i tak z tym sie da zyc i czlowiek z powodu napadu lęku nie umrze.

przez ska1977 17 gru 2014, 14:56
Ale jak serce bije przez dłuższy czas np. 180/min. ? Zakładam, że nie ma się żadnej jego wady - jawnej czy ukrytej.
Parogen 20mg

przez agusiaww 17 gru 2014, 18:40
ska1977, ja mialam takie objawy przez pol roku kiedy bylam bez lekow i nosilam przy sobie krople na serce ktore pilam bo tez myslalam ze umre, az w koncu doszlam do wniosku ze jak pol roku zylam z walacym sercem i nie umarlam to nie umre, bo tak naprawde te walace serce nie jest spowodowane objawem fizycznym (zator, itd) tylko Twoim mozgiem (lęk) ktory tak naprawde powoduje ze masz takie objawy. Jeszcze nigdy nie słyszałam zeby ktos umarl z powodu ataku lęku. Inaczej polowy na tym forum juz by dawno nie bylo.

Sortuj wg