Nerwica żołądka

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica żołądka

przez meelindaa 16 lis 2014, 00:11
Czy ktoś ma owo schorzenie jak w temacie? Jak się to u Was objawia?
honking antelope

Nerwica żołądka

przez 25.anowi 16 lis 2014, 10:11
Hej.
Ja zanim zaczęłam leczenie i w ogóle stwierdzono że mam " nerwice lękową " miałam problemy z jedzeniem. W momencie gdy się czymś mocniej lub też mniej poddenerwowałam zaczynał mnie boleć mocno brzuch, przy czym po kilka razy biegałam do toalety ( zawsze momentalnie dostawałam biegunki ) . Po jakimś czasie zaczęły mi się problemy podczas spożywania śniadania - męczyło mnie na sucho wymiotowanie. Nawet w czasie jedzenia czułam silny ból w żołądku i zaczynało się rwanie ze mnie- potem puszczało i mogłam dalej coś zjeść. Rodzice nie mogli na to patrzeć a było to co rano. Postanowili mnie zapisać na badanie żołądka czyli gastroskopie :( Przed tym badaniem było jeszcze gorzej-- nerwy sięgały zenitu. Trzęsłam się jak galareta a ludzie patrzyli jak na obcego :cry: Po ciężkim badaniu lekarz stwierdził że nie mam żadnych wrzodów tylko " nadkwasotę żołądka " Zrobiło mi się to od czasu kiedy miałam rodzinne przeżycie i nawarstwiało się. Brałam leki na to ale prawie nie pomagały---do czasu kiedy zaczęłam leczenie u profesora.

Tak to wyglądało u mnie, jednak teraz też odczuwam ból brzucha w sytuacji nerwowej.

Nerwica żołądka

przez meelindaa 16 lis 2014, 14:25
Ja mam wrazenie jakbym cały czas miala scisniety zoladek z nerwow. Ciezko mi jesc normalnie, nie odczuwam głodu. Taki nerwoból mam, najchetniej to bym ten zoladek wtedy wyciela.
honking antelope

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica żołądka

przez Saraid 16 lis 2014, 15:17
meelindaa napisał(a):Ja mam wrazenie jakbym cały czas miala scisniety zoladek z nerwow. Ciezko mi jesc normalnie, nie odczuwam głodu. Taki nerwoból mam, najchetniej to bym ten zoladek wtedy wyciela.

Coś na ten temat wiem niestety ,a Ty stosujesz jakieś leki?relaksacja bardzo pomaga w tym schorzeniu jak również terapia.
Saraid

Nerwica żołądka

przez noszila 16 lis 2014, 19:42
white Lily napisał(a):Coś na ten temat wiem niestety (...) relaksacja bardzo pomaga w tym schorzeniu jak również terapia.

A terapia w jakimś konkretnym nurcie byłaby skuteczniejsza?
Pytam, bo również męczę się z tym okropnie, ostatnio już nie mogę jeść, z trudem coś przyswajam, brzuch ciągle boli i puchnie, muszę brać no-spę. Trochę pomagają leki: Nolpaza + Duspatalin retard, ale trzeba brać przynajmniej 2-3 tygodnie by poczuć efekt no i niestety jak nerwy mocno chwycą to i leki bywają "bezradne" :bezradny:

Moje nerwy chyba w dodatku są wędrujące...
Jakiś czas temu nasilone miałam zawroty głowy, potem bóle mięśni karku, następnie częściowy paraliż jednej ręki, potem nocne kołatania serca i ucisk, teraz przypomniała o sobie spółka: żołądek i jelita...czekam kiedy pęcherz się zbuntuje. Niestety kiedy dojdzie do nóg i zaczną mnie boleć kolana, wszystko pewnie od nowa zawędruje do góry. Jakoś nie chce się to paskudztwo "wytrzepać" nogami ehh...

-- 16 lis 2014, 19:44 --

meelindaa napisał(a):Ja mam wrazenie jakbym cały czas miala scisniety zoladek z nerwow. Ciezko mi jesc normalnie, nie odczuwam głodu. Taki nerwoból mam, najchetniej to bym ten zoladek wtedy wyciela.

Może kiedyś NFZ będzie refundował takie zabiegi przeszczepu żołądka dla znerwicowanych :D zapisałabym się chyba jako pierwsza ;)
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Nerwica żołądka

przez meelindaa 16 lis 2014, 20:19
white Lily napisał(a):Coś na ten temat wiem niestety ,a Ty stosujesz jakieś leki?relaksacja bardzo pomaga w tym schorzeniu jak również terapia.

Nie stosuje zadnych lekow typowo na zoladek. Biore antyderpesanty ale one niewiele pomagaja na nerwy. A jaka forma relaksacji i terapii na to pomaga? Ostatnio siedzialam u fryzjera i niby fajnie, przyjemnie, lubie jak ktos mi cos robi z wlosami, ale bylam tak zestresowana bo nie wiedzialam czy fryzjerka bedzie chciala ze mna rozmawiac (jak to maja w zwyczaju) a ja nie bardzo jestem dobra w te klocki(fobia spoleczna ) wiec siedzialam ze scisnietym zoladkiem spieta cala, i myslalam sobie dobra rozluznij sie, relaks nic sie nie dzieje ciesz sie ta przyjemnoscia, jednak jak juz zaczynalam myslec o czyms innym lapalam sie na tym ze jestem znowu spieta i mam scisniety zoladek. Mysle powaznie zeby isc zrobic sobie gastroskopie, ale przeraza mnie długa droga bo na nfz chce zrobic no i przeraza mnie co tam znajda, ale chyba najbardziej przeraza mnie wizja zycia z tym scisnietym zloadkiem i ciagłym brakiem apetytu.
honking antelope

Nerwica żołądka

przez Amos 16 lis 2014, 20:41
To może być zespół jelita drażliwego, ja nie miałem tego oficjalnie stwierdzonego, ale lekarz pierwszego kontaktu dał mi lek - Debretin, który mi pomaga.
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

Sortuj wg