NIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRACY-KTO POMOŻE???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sara044 03 lis 2014, 15:45
Nie mogę znaleźć pracy. Przez to mam depresję. Choruję też na nerwicę lękową.

przez Ginny 03 lis 2014, 16:50
Jeśli nie możesz znaleźć pracy to się nie załamuj. Wiem, że praca jest bardzo ważna, pozwala nam się utrzymać. Jednak nie warto przez nią tracić zdrowia i psuć sobie nerwów. Postaraj się poroznosić swoje CV w różne miejsca, popytaj znajomych czy nie słyszeli o jakimś wolnym etacie. Przeglądaj oferty w urzędzie pracy, bo czasami trafi się jakaś ciekawa oferta.
Jeśli chodzi o nerwicę lękowa to ona pewnie też jest poniekąd spowodowana brakiem pracy, bo pewnie myślisz co będzie jak tej pracy nie znajdziesz. Staraj się myśleć optymistycznie, bo będzie dobrze :)

przez Alice in wonderland 04 lis 2014, 01:06
Sara, napisz coś więcej. Pracowałaś juz gdzies? Umiesz coś? Co Cię blokuje w znalezieniu pracy? Czy może szukasz intensywnie ale nie ma odzewu na CV...?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aneccka95 05 lis 2014, 00:17
Nie jesteś sama! Szukam od sierpnia pracy, nawysyłałam CV tyle, że matko boska! I nic.. Odezwała się jedna firma, która szukała jelenia do wykołowania, ale na szczęście się nie zgodziłam. Nawet w CallCenter mnie nie chcą! :why:
I też przez to pogarsza mi się stan psychiczny.. Musimy się trzymać jakoś Mała, nie martw się! Damy radę obie :)
Mam dla kogo być, dla kogo walczyć,
dla kogo zostać tu, by razem móc znów marzyć.
Do uśmiechniętych twarzy każdy dzień mówi,
że ten kolejny wcale nie musi być taki trudny!

Asentra 50 mg

przez vifi 05 lis 2014, 00:38
Ja ze swojej strony bym polecał oprócz szukania w internecie, gazety lokalne, biura pośrednictwa, urząd pracy. Ogólnie trochę pochodzić/podzwonić.

przez 520m.n.p.m. 05 lis 2014, 17:54
Też mam ten problem od 3 lat, ale jakoś trwam bo wiem jak to się odbywa. Liczą się tylko znajomości, rekrutacje i konkursy są ustawione. Moja koleżanka opowiadała ze szczegółami jak dostała się do jednego z urzędów, ile trzeba było dać, poszła na konkurs, wypełniła test ale jak sama stwierdziła nawet nie rozumiała pytań, potem rozmowa kwalifikacyjna i się dostała. Nie ma co się czuć winnym, że się nie ma pracy. Wiadomo są też uczciwi pracodawcy, np. nikt nie robi ustawki na kasjerkę czy wykładacza towaru.
Też mam bardzo obniżony nastrój z tego powodu, nie jest fajnie siedzieć w domu, każdy dzień taki sam, komentarze domowników że się jest nieudacznikiem, martwienie się o kasę. Mówią że trzeba pozytywnie myśleć, w tym kraju to tylko cud może sprawić że dostanę pracę, więc uczepiłam się tego cudu, pomaga mi wiara ale wiara bez cudu też się kiedyś kończy.
Życzę powodzenia
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez agusiaww 05 lis 2014, 18:42
Wydaje mi sie, ze macie nieskuteczne CV. Swojego czasu wysylalam kilka CV znajomym i dostali prace, zalezy jak macie ulozone tresci, czy robicliscie cos dodatkowo itd.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez 520m.n.p.m. 05 lis 2014, 20:28
agusiaww napisał(a):Wydaje mi sie, ze macie nieskuteczne CV. Swojego czasu wysylalam kilka CV znajomym i dostali prace, zalezy jak macie ulozone tresci, czy robicliscie cos dodatkowo itd.

Żałuje, że się odezwałam, jak zwykle problem jest ze mną, nawet cv nie umiem napisać :(
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.

przez aneccka95 06 lis 2014, 23:58
Ludzie! W końcu się uda! Szukałam pracy od dawna, w sumie to wysyłanie CV stało się w końcu smutną, codzienną koniecznością i już nie czekałam na żadne odpowiedzi, bo i tak stwierdziłam, że nie ma sensu...iiiii wczoraj do mnie zadzwonili, dzisiaj byłam na rozmowie i jutro idę na szkolenie! Nie ma co się spinać, tylko cierpliwie czekać na zauważenie przez kogoś rozsądnego, kto Was doceni!
Trzymam za Was wszystkich kciuki i wierzę, że uda się każdemu z Was!

Asentra 50 mg

przez 520m.n.p.m. 07 lis 2014, 09:23
a ja już nie wysyłam cv, raz że nie mam już gdzie a dwa widocznie jest nieskuteczne, to po co

przez Nicky 07 lis 2014, 09:40
Wiadomo są też uczciwi pracodawcy, np. nikt nie robi ustawki na kasjerkę czy wykładacza towaru.

Z tym że tam płacą w granicach 1200-1500zł. Na takie proste prace się załapać to dwa dni bardzo oszczędnego szukania pracy.

przez agusiaww 07 lis 2014, 09:47
Niestety nikt nie da pracy jak macie wylacznie skonczona szkole np liceum. Pracodawcy patrza na to, czy ktos sie szkoli np kursy czy ktos robil cos dodatkowo a nie tylko siedzi i czeka az mu praca spadnie z nieba np wolontariat, staze bezplatne itd to wszystko sie wlicza. Inaczej to mozna pracy szukac jako pracownik fizyczny typu podaj przynies pozamiataj za najnizsza stawke.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez aneccka95 07 lis 2014, 11:06
agusiaww napisał(a):Niestety nikt nie da pracy jak macie wylacznie skonczona szkole np liceum.

Niestety mylisz się. W tym roku skończyłam liceum i dopiero zaczynam swoją "karierę" zawodową - jeszcze nigdzie nie pracowałam. Jedynie czym mogę się pochwalić to prawem jazdy i znajomością języka angielskiego, a jakoś się mną zainteresowali.

Asentra 50 mg

przez 520m.n.p.m. 07 lis 2014, 11:14
agusiaww napisał(a):Niestety nikt nie da pracy jak macie wylacznie skonczona szkole np liceum. Pracodawcy patrza na to, czy ktos sie szkoli np kursy czy ktos robil cos dodatkowo a nie tylko siedzi i czeka az mu praca spadnie z nieba np wolontariat, staze bezplatne itd to wszystko sie wlicza. Inaczej to mozna pracy szukac jako pracownik fizyczny typu podaj przynies pozamiataj za najnizsza stawke.

A to ciekawe, bo ja mam studia magisterskie na kierunku technicznym, bezpłatne praktyki i staże, dość bogate doświadczenie. Ciekawe co na to odpowiesz, bardzo ciekawe? Pewnie się znajdzie coś czego mi brakuje, zawsze cię coś znajdzie.

Sortuj wg